
Ono što se već neko vrijeme spominje u kuloarima, konačno je dobilo i službenu potvrdu. Trenutno najbolja svetska skijašica i osvajačica Velikog kristalnog globusa Tina Maze ostaje bez trenera.
Iz slovenačkog tabora su potvrdili odlazak italijanskog stručnjaka Livia Magonija sa mesta prvog trenera ekipe Tine Maze. Magoni se odlučio vratiti u Italiju gdje će obavljati dužnost veleslalomskog trenera.
Vođa ekipe Andrea Massi za slovenačke medije je potvrdio kako će to biti jedina promjna u taboru trenutno najbolje svetske skijašice. I dalje će uz Maze ostati Massi, serviser Andrea Vianello i fizioterapeut Nežka Poljanšek.
Massi je takođe istakao da su već pronašli zamenu za Magonija. Potvrdio je i da novi trener nije Slovenac, a službeno će ga predstaviti "kada više ne bude ugovorno vezan za drugu ekipu".