Vesti Apsko skijanje SK - Šifrin i Odermat pobednici prve trke sezone u Soldenu

Apsko skijanje SK - Šifrin i Odermat pobednici prve trke sezone u Soldenu

Suelden, AUS | 25.10.2021. | b92.net/sport
soelskiweltcup16zu921 1200x730

Tradicionalno, prva trka Svetskog kupa u alpskom skijanju u sezoni održana je u austrisjkom ski centru Soelden u subotu i nedelju 23. i 24. oktobra 2021.
Trijumfovali su amerikanka Mikaela Šifrin u ženskoj i švajcarac Marko Odermat u muškoj konkurenciji.

Odermat slavio u prvoj trci sezone Svetskog kupa

Švajcarski skijaš Marko Odermat pobedio je u Veleslalomu u austrijskom Soldenu.

U prvoj trci sezone Svetskog kupa u alpskom skijanju Odermat je slavio isperd Austrijanca Rolanda Lajtingera i Slovenca Žana Kranjeca.

Švajcarac je trku odvezao ukupnim rezultatom od 2:05.94 minuta, što je bilo 0.07 sekundi brže od Lajtingera i 0.10 sekundi prednosti u odnosu na Slovenca.

Prošlogodišnji pobednik Svetskog kupa Francuz Aleksis Penturo zauzeo je peto mesto sa zaostatkom od 0.62 sekunde u odnosu na Odermata.

Šifrin pobedila u Austriji

Američka skijašica Mikaela Šifrin pobednica je veleslaloma u austrijskom Zeldenu, prve trke nove sezone Svetskog kupa.

Šifrin je do 70. pobede u karijeri stigla rezultatom 2:07.22 minuta.

Ona je slavila ispred Lare Gut Behrami iz Švajcarske koja je bila sporija za 14 stotinki, dok je treća bila Slovakinja Petra Vlhova s vremenom 2:08.52.