Vesti Ski Skokovi - Slovenac Hvala pobedio u Kligentalu

Ski Skokovi - Slovenac Hvala pobedio u Kligentalu

Kligental, Ger | 14.02.2013. | Eurosport
Kligental130213 0050

Slovenački ski skakač Jaka Hvala je trijumfovao na takmičenju koje je za Svetski kup održano u nemačkom Kligentalu. Slovenac je bio vodeći i nakon prve serije, a do prve pobede u Svetskom kupu došao je skokovima od 142,5 i 133 metra, za koje je dobio 259,5 bodova.

Japanac Taku Takeuči osvojio je drugo mesto skokovima dužine 133,5 i 130,5 metara i zbirom od 254,6 bodova. On je bez pobede u Svetskom kupu, a ima još samo jedno pobedničko postolje, kao trećeplasirani u Insbruku prošle godine. Austrijanac Gregor Šlirencauer bio je treći skokovima od 136 i 132 metra za koje je dobio 253,1 bod.

Na četvrtom mestu završio je Švajcarac Simon Aman (137,5 i 126,5), peti je bio Norvežanin Anders Jakobsen (136,5 i 129,5), a šesti Poljak Pjotr Zila (135 i 128,5).

Šlirencauer zauzima čelnu poziciju u generalnom plasmanu Svetskog kupa sa 1260 bodova. Norvežanin Andreas Bardal je drugi sa 766, a treći Jakobsen 687 bodova.

Svetski kup biće nastavljen u petak u Obersdorfu, odloženim takmičenjem iz Vilingena.