
SteÄajna uprava Ski centra Durmitor raspisala je novi oglas za prodaju istoimenog hotela sa pripadajućim zemljiÅ¡tem i 13 bungalova na Žabljaku, po poÄetnoj ceni od 2,85 miliona evra. Zainteresovani graÄ‘ani i preduzeća do 15. avgusta mogu dostavljati ponude koje će biti otvorene 1. septembra u 11 sati u prostorijama Ski centra Durmitor na Žabljaku.
SteÄajna uprava je potencijalnim kupcima ponudila hotel Durmitor, ukupne povrÅ¡ine od 2,37 hiljada kvadratnih metara, zemljiÅ¡te od 36,75 hiljada metara kvadratnih, kao i tri tipa bungalova.
Hotel Durmitor Äine suteren povrÅ¡ine 660 metara kvadratnih, prizemlje od 707 kvadrata, prvi i drugi sprat od 694 kvadrata i potkrovlje od 313 kvadrata.
Na prodaju je osam većih bungalova, Äija je povrÅ¡ina od 54 do 61 kvadratni metar, Äetiri manja od po 36 kvadrata i jedan vanstandardni, od osam kvadrata.
Iz steÄajne uprave je objaÅ¡njeno da budući kupac ima obavezu da u radni odnos na neodreÄ‘eno preuzme Å¡est radnika preduzeća.
Pravo uÄešća na javnom nadmetanju imaju preduzeća i graÄ‘ani koji uplate depozit od deset odsto poÄetne cijene. Za kupca će biti izabran onaj koji ponudi najveću cijenu uz preuzimanje Å¡est radnika, a kupoprodajni ugovor će biti zakljuÄen najkasnije deset dana od javnog nadmetanja.
Prvorangirani ponuÄ‘aÄ gubi pravo na povraćaj depozita, ukoliko u predviÄ‘enom roku ne zakljuÄi ugovor i ne uplati kupoprodajnu cenu. U tom sluÄaju se za kupca proglaÅ¡ava drugorangirani ponuÄ‘aÄ.
SteÄajna uprava će ostalim uÄesnicima javnog nadmetanja vratiti depozit u roku od pet dana od njegovog održavanja.
SteÄajna uprava Ski centra Durmitor je sredinom februara proÅ¡le godine raspisala prvi tender za prodaju hotela Durmitor sa pripadajućim zemljiÅ¡tem i 13 bungalova na Žabljaku, po poÄetnoj cijeni od 6,55 miliona evra. Od tada je propalo nekoliko javnih nadmetanja, jer nije bilo zainteresovanih za kupovinu.
Â