Vesti Alpsko skijanje - Otkazana trka SK u Kranjskoj Gori, Kilde najbolji skijaš sezone

| 12.03.2020. | sportklub.rs
Kilde ZOOK ag

Zbog pandemije koronavirusa otkazane su trke u Kranjskoj Gori i na taj način završena je sezona Svetskog kupa. Veliki Kristalni globus osvojio je norveški skijaš Alaksander Omot Kilde.

Zdravlje i dobrobit sportista i svih ostalih učesnika, kao i šire javnosti, je u prvom planu. FIS je postupio u skladu sa uputstvima i odlukama nacionalnih i regionalnih vlada

Trke u Kranjskoj Gori neće biti zamenjene u kalendaru Svetskog kupa, a sezona 2019-2020. zvanično je završena za muškarce", navodi se u saopštenju.

Kilde je tako došao do prvog velikog Kristalnog globusa u karijeri. Prethodno je 2016. osvojio mali Kristalni globus u superveleslalomu. Norvežanin je ove sezone ostvario jednu pobedu, pet puta je bio drugi i jednom treći. Ukupno je skupio 1202 boda. Iza sebe je u generalnom plasmanu ostavio Francuza Aleksija Pantiroa i sunarodnika Henrika Kristofersena.

Henrik Kristoferesen je osvojio male Kristalne globuse u veleslalomu i slalomu, Aleksi Pantiro je bio najbolju u alpskoj kombinaciji, Beat Fojc u spustu, a Mauro Kavicel u superveleslalomu.