Vesti Ski skokovi GP - Pobeda Romana Koudelke u Hinzenbachu

Ski skokovi GP - Pobeda Romana Koudelke u Hinzenbachu

Hinzenbach, AUS | 28.09.2014. | fis-ski.com
HinzenbachGP2014450

Čeh Roman Koudelka pobedio je na predposlednjem devetom FIS Grand Prix takmičenju u skijaškim skokovima koje je održano u subotu 28.09.2014. na skakaonici Hinzenbach u Austriji. Kudelka je osvoijo 248,9 poena sa skokovima od 91 m i 92 m i time ostvario prvu pobedu u Grand Prix seriji ovog leta.

Drugo mesto je pripalo pobedniku Svetskog Kupa Gregoru Šlirencaueru. Austrijanac je bio u vođstvu posle prvog kruga sa skokom od 91 m, ali je izgubio šansu za pobedi posle drugog skoka od 90 m i nižim ocenama sudija. On je postigao ukupno 243,0 poena.

Treće mesto je zauzeo nemački skakač Marinus Kraus, koji je skokovima 89,5 m i 91 m ( 239.4 poena) bio bolji za samo 0,6 bodova od svog kolege iz reprezentacije Ričard Freitaga. Za njega je ovo bio njegov prvi Grand Prix podijumu. Richard Freitag završio četvrti sa skokovima 91 m i 89 m.

Do sada vodeći u ovom takmičenju norvežanjin Philip Sjoeen nije nastupao na ovom takmičenju, a takođe neće se takmičiti u na Grand Prix finalu u Klingenthalu, pa je vođstvo u ukupnom plasmanu Grand Prixa preuzeo, danas osamnaesti u plasmanu, slovenac Jernej Damjan. On je sada sakupio ukupno 391 poena i njegov glavni protivkandidat japanac Taku Takeuchi sa 290 poena nema šansu da ga dostigne na prvom mestu.

Narednog vukenda 3-4. oktobra 2014. se održava poslednje deseto letnje Grand Prix takmičenje u ski skokovima u mestu Klingental u Nemačkoj.