
Četvorostruka ukupna pobednica Svetskog kupa Lindzi Von izjavila je nedavno da želi da se takmiči u muškoj konkurenciji na spustu u Lejk Luisu, u Kanadi, 24. novembra, šest dana pre ženske trke. Međunarodna skijaška federacija (FIS) razmatraće na sastanku 3. i 4. novembra u Švajcarskoj zahtev Amerikanke da se takmiči u konkurenciji muškaraca.
Menadžer za medije FIS-a Rika Rakić saopštila je da se Američka skijaška federacija obratila FIS-u sa tim zahtevom. Portparol američke skijaške selekcije Dag Hejni rekao je da je Američka skijaška federacija i formalno dala podršku Lindzi Von.
Pravila FIS-a izričito ne zabranjuju ženama učešće u muškim trkama, ali je problem u tome što svi takmičari moraju da prođu kvalifikacijie.
"Prravilnik ne zabranjuje ženama da se takmiče sa muškarcima, ali kako će se u ovom slučaju odrediti startna pozicija Von, ako nije učestvovala ni u kakvim prethodnim kvalifikacionim trkama", rekao je direktor muških FIS trka Ginter Hujara.