Vesti Biatlon - Nastup srpskih takmičara na IBU kup trkama

Biatlon - Nastup srpskih takmičara na IBU kup trkama

Ruhpolding, Arber, GER | 20.01.2019. | radiostoplus.com, biathlonworld.com
biatlon srbija 2019 960x583

Reprezentativac Srbije u biatlonu Damir Rastić zauzeo je 104. mesto u trci sprint na 10 kilometara na Svetskom kupu u Rupoldingu koja je vožena u četvrtak 17.januara 2019.

Sprint je na kraju je pripao Norvežaninu Johanesu Tingnesu Beu. Pobednik i vodeći u Svetskom kupu ostvario je vreme od 22 minuta i 56,3 sekunde, uz jedan promašaj, dok je njegov stariji brat Tarjei Be na drugom mestu imao 7,9 sekundi slabiji rezultat, iako je pogodio sve mete.

Trećeplasirani Nemac Benedikt Dol upisao je kašnjenje od 10,5 sekundi i jedan netačan hitac.

Sjeničanin Rastić promašio je četiri puta, uz krajnji zaostatak od tri minuta i 30,4 sekundi. Trku sprinta u nemačkom zimskom centru završilo je 111 biatlonaca.

IBU cup Biatlon - Arber, Nemačka

Na biatlon trci IBU CUP (kategorija takmičenja ispod Svetskog kupa) voženoj  istog dana u četvrtak 17. januara 2019. u nemačkom nordijskon centru Arber u disciplini "Men 15 km Short Individual" nastupilo je 3 srpska biatlobca.

Milanko petroviće je zauzeo 47 mesto sa pucanjem, odnosno brojem promašaja po serijama (2+1+0+2) i ukupnim zaostatkom 7:03,4. Ajlan Rastić je bio 94. a Dženis Avdić nije završio trku.

Nakon nastupa na Svetskom kupu, Damir Rastić se vratio na ovaj IBU CUP u Arberu i u subotu 19. januara vozio trku "Men 10 km Sprint Competition" na kojoj je zauzeo 47. mesto (1+3) sa zaostatkom +2:20.3. Istu trku je vozio i Milanko Petrović i zauzeo 82. mesto (2+3) i zaostatkom +4:09.7. Ajlan Rastić je zauzeo 93. mesto (1+2) +5:08.5.

Istog dana u subotu na ženskoj biatlon trci "Women 7.5 km Sprint Competition" jedina predstavnica Srbije na takmičenju je bila Maida Drndić koja je zauzela 72. mesto sa rezultatom (1+1) +5:00.2.

U trci potere (Men 12.5 km Pursuit Competition) nasrupa prvuh 60 takmičara iz Sprinta. Jedino je Damir Rastić 47. mestom u sprintu stekao pravo nastupa u poteri. Svoj rezultat iz sprinta je popravio i na kraju u poteri zauzeo 35. mesto rezultatom (1+1+1+1) - 4 promašaja i zaostatkom za vodećim od  +4:38.9.

Naredna IBU takmičenja se održavaju od 21-27. januara i to: