Vesti Biatlon - Milanko Petrović osmi u sprintu na EP u Češkoj

Biatlon - Milanko Petrović osmi u sprintu na EP u Češkoj

Nove Mesto, CZE | 01.02.2014. | b92
milanko08122013640x389

Srpski bijatlonac Milanko Petrović zauzeo je osmo mesto u sprintu na 10 kilometara na Otvorenom prvenstvu Evrope u Češkoj. Ovaj 25-godišnji reprezentativac ostvario je rezultat od 23 minuta, 51 sekundi i pet desetinke, a tri promašaja sprečila su ga da osvoji medalju.

Zlatno odličje pripalo je Lars Helge Birkelandu iz Norveške, drugi je bio Rus Maksim Cvetkov, a pobednik individuala Andrejs Rastorgujevs iz Letonije osvojio je treće mesto.

Preostala dvojica reprezentativaca Srbije, Emir Hrkalović i Damir Rastić su u konkurenciji 88 takmičara zauzeli 51. i 58. mesto.

Sva trojica srpskih biatlonaca izborila su plasman za trku potere na 12,5 kilometara, u kojoj će u nedelju od 12.30 nastupiti 60 najbolje rangiranih iz subotnjeg sprinta.