Vesti Biatlon - Letnje IBU Svetsko prvenstvo, Damir Rastić 31. u sprintu

Biatlon - Letnje IBU Svetsko prvenstvo, Damir Rastić 31. u sprintu

Tjumen, RUS | 23.08.2014. | IBU
sbwctyumen2014

Na Letnjem Biatlon IBU Svetskom prvenstvu koje se od 18-25. avgusta 2014. održava u Tjumenu u Rusiji danas su vožene četiri trke u disciplini Sprint u juniorskoj i senoirskoj konkurenciji za muškarce i žene.

Srbija na ovom prvenstvu ima takmičare u muškoj  konkurenciji i u trci seniora Sprint na 10km uz dve serije gađanja, najbolji plasman je ostvario Damir Rastić na 31. mestu.

Ostala dva naša takmičara Edin Hodžić i Dejan Krsmanović su zauzeli 41. odnosno 42. mesto od 46 takmičara koji su završili trku.
Pobedio je čeh Ondrej Moravec koji je trku zabršio sa rezultatom 24:30.8, na drugom mestu je belgijanac Michael Roesch sa 6,5 skundi zaostatka a treće mesto je zauzeo slovak Martin Otcenac koji je zaostao 12,9 sekundi. Stefan Lopatić iz BiH trku je završio na 45. mestu.

Plasman                    Zaostatak    Pucanje
-------------------------------------------------
31. Damir Rastić, SRB           3:55.0   2+1
41. Edin Hodžić, SRB             6:19.8   0+2
42. Dejan Krsmanović, SRB  6:35.8   0+2
45. Stefan Lopatić, BiH        10:10.6   2+4

U trcu juniora Sprint na 10 km pobedio je čeh Tomas Vojnik, dok je jedini predstavnik Srbije u ovoj konkurenciji Redžep Hodžić zauzeo 26. mesto sa zaostatkom 5:54,9 i promašajima u pucanju 2+2, od 32. takmičara u cilju.  Junior iz BiH Dejan Mumović sa 8 promašaja trku je završio na predposlednjem 31. mestu.

Sutra, u nedelju 23.08.2014. svi startuju u trci potere (pursuit) u svojim kategorijama juniora i seniora.

Milanka Petrovića, našeg najtrofejnijeg biatlonca na ovom takmičenju nema zbog poznatih nesuglasica koje ima sa matičnim Biatlon savezom Srbije. Na prošlogodišnjem  IBU letnjem biatlon Svetskom prvenstvu koje je održano u mestu Forni Avoltri (ITA), Milanko Petrović je imao odlične plasmane, u sprintu je bio 9. a u poteri je zauzeo peto mesto.