Vesti Alpsko skijanje, SK - Dominik Paris pobednik superveleslaloma u Kicbilu

Alpsko skijanje, SK - Dominik Paris pobednik superveleslaloma u Kicbilu

Kitzbuhel, AUT | 23.01.2015. | blic.rs
paris

Italijanski skijaš Dominik Paris pobednik je trke u superveleslalomu koja je u okviru Svetskog kupa vožena u austrijskom Kicbilu. Parisu je ovo prva pobeda u superveleslalomu u Svetskom kupu, a pre dve godine je takođe trijumfovao u Kicbilu, ali u spustu.

Italijanski skijaš je do trijumfa došao za minut i 9,99 sekundi, a iza sebe je ostavio dva domaća takmičara. Treće mesto zauzeo je Matijas Majer sa zaostatkom od 0,06 sekundi, dok je treći bio Georg Štrajtberger, koji je bio sporiji od pobednika za 0,34 sekunde. Lider u Svetskom kupu, Austrijanac Marsel Hišner trku je završio sa 2,78 sekundi zakašnjenja za Parisom.

Trku superveleslaloma u Kicbilu obeležio je stravičan pad Švajcarca Marka Gisina. Gisin je izgubio ravnotežu pri brzini većoj od 100 kilometara na sat i pao, a trka je bila prekinuta dok je po njega stigao helikopter, koji ga je prebacio u bolnicu.