Vesti Alpsko skijanje - Marko Vukićević na 10. mestu na veleslalomu u Bormiu

Alpsko skijanje - Marko Vukićević na 10. mestu na veleslalomu u Bormiu

Bormio, ITA | 28.11.2016. | skijanje.rs
marko vukicevic nov2016 720x480

U italijanskom ski centru Bormio, u petak i subotu 26. i 27. novembra 2016. vožene su FIS Citizen trke u disciplini veleslalom, a na kojima su nastupali i takmičari iz Srbije.

U petak, na prvom veleslalomu u sezoni, već su popravljeni fis bodovi. Marko Vukićević je sa brojem 97 trku završio na 10. mestu (sa ostvarenih 40,61 fis bodova). Pored njega, plasman je zabeležio još Strajinja Stanišić na 58. mestu od 90 takmičara na cilju.

U subotu, na veleslalomu drugog takmičarskog dana, Marko Vukićević na žalost nije uspeo da završi prvu vožnju. Od srpskih takmičara plasman je ostvario Marko Stevović na 33. mestu. Strahinja Stanišić nije završio drugu vožnju a Rastko Blagojević oba dana nije uspeo da završi trke