Vesti SP Seefeld 2019 - Nemački skakači dominiraju na Svetskom prvenstvu

SP Seefeld 2019 - Nemački skakači dominiraju na Svetskom prvenstvu

Seefeld, AUS | 25.02.2019. | B92
Seefeld 2019 LH2

Na Svetskom nordijskom prvenstvu Seefeld 2019 u Austriji u okviru takmičenja u ski skokovima, Nemac Markus Ajzenbihler osvojio je zlatnu medalju na velikoj skakaonici.

Ajzenbihler, koji još nije upisao pobedu u Svetskom kupu, u Insbruku je slavio sa 279,4 osvojena boda, odnosno skokovima od 131,5 i 135,5 metara.

Srebrnu medalju osvojio je njegov zemljak Karl Gajger (267,3 bodova), dok je treći bio Švajcarac Kilijan Pajer (266,1).

Novi šampion je u prvoj seriji bio iza šampiona Novogodišnje skakaonice Rjojua Kobajašija, ali je Japanac u drugoj skočio devet metara manje i ostao bez medalje.

Ajzenbihler jer 27-godišnji policajac koji je pre samo nekoliko godina zamalo završio kao invalid. On je 2012. doživeo težak pad u Oberstdorfu i slomio treći pršljen i još nekoliko nagnječio.

Izgubio je osećaj u nogama, mesecima nije mogao da se kreće, već se bio oprostio od sportske karijere, ali se izborio sa svojim demonima i dve godine kasnije je opet skakao u Oberstdorfu.

Izvor B92

24.02.2019. - Nemačka pobednik u timskom takmičenju

Markus Ajzenbihler je doprineo i pobedi Nemačke na timskom takmičenju održanom u nedelju 24. februara 2019.

Karl Geiger, Richard Freitag, Stephan Leyhe, Markus Eisenbichler sa 987,5 poena bili su bolji od drugoplasirane Austrije sa 630,6 poena za koju su skakali Philipp Aschenwald, Michael Hayboeck, Daniel Huber, Stefan Kraft.

Treći je bio tim Japana sa 620,2 poena a činili su ga Yukiya Sato, Daiki Ito, Junshiro Kobayashi, Ryoyu Kobayashi.

Svetsko prvenstvo u Seefeldu za skakače se nastavlja u utorak takmičenjem na 109 m skakaonici (HS 109 normal hill).