Vesti Soči - Pobede Marije Hefl-Riš u spustu, Globus za Lindzi Von

Soči - Pobede Marije Hefl-Riš u spustu, Globus za Lindzi Von

Soči, Rusija | 18.02.2012. | b92.net
ris90298f

Aktuelna osvajačica Svetskog kupa Marija Hefl-Riš pobednica je sedmog spusta sezone, dok je Amerikanka Lindzi Von osvojila Kristalni globus u toj disciplini. Hefl-Rišovoj je to bila druga pobeda u ovogodišnjem izdanju Svetskog kupa, a do nje je došla sjajnim skijanjem u Sočiju od starta do cilja, u vremenu od 1:49.17 minuta.

Drugo mesto, sa 43 stotinke zaostatka, zauzela je Austrijanka Elizabet Gergl, dok se na trećem stepeniku pobedničkog postolja našla Vonova.

Nemačka skijašica u Sočiju je odskijala svoju najbolju trku još od prošle sezone, kada je osvojila prvi veliki Kristalni globus u karijeri. Ipak, Hefl-Rišova tako nije uspela da spreči Vonovu u pohodu na peti mali Kristalni globus u spustu. Amerikanka je u ruskom ski centru, domaćinu Olimpijskih igara 2014. godine, tako došla do desetog malog Globusa u karijeri, uz koje ima i tri velika.

Od starta trke skijašice su krenule da se smenjuju u vođstvu, da bi se na prvoj poziciji pre nego što su na red došle favoritkinja ustalila Francuskinja Marion Rolan. Nju je sa prve pozicije pomerila Vonova, ali se ona nije dugo zadržala na čelu, pošto je odmah posle nje sledila Hefl-Rišova. Nemica je odskijala tako da nijedna od rivalki nije uspela da je ugrozi, a do kraja trke najbliže joj je prišla Gerglova, inače svetska šampionka u spustu.

Vonova je na kraju pomerena na treće mesto, ispred Tine Vajrater iz Lihtenštajna, Rolanove, sunarodnice Džulije Mankuzo, Italijanke Danijele Merigeti i Mari Maršan-Arvije iz Francuske. Prvih deset kompletirale su američke skijašice Stejsi Kuk i Alis Mekenis.

Amerikanka na čelu generalnog plasmana ima 1.442 boda, ispred Slovenke Tine Maze sa 994, dok je Hefl-Rišova treća sa 956. U poretku spusta, Vonova je već osvojila titulu, a prva je sa 590 bodova, a prati je nemačka skijašica, koja je sakupila 359.

Takmičenje u Sočiju nastavlja se u nedelju superkombinacijom, koja će se sastojati od superveleslaloma i slaloma.