Vesti Sochi 2014 - Milanko Petrović 69. u sprintu

Sochi 2014 - Milanko Petrović 69. u sprintu

Sochi, RUS | 08.02.2014. | blic
milankosochi640x389

Srpski bijatlonac Milanko Petrović osvojio je danas 69. mesto na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju u sprintu na 10 kilometara. Petrović je sa tri promašaja ostvario vreme od 27 minuta 08.2 sekundi, što je za više od dva i po minuta bio sporiji rezultat u odnosu na pobednika.

Zlatnu medalju osvojio je Norvežanin Ole Ejnar Bjorendalen (24 33,5), ispred Austrijanca Dominika Landertingera (24 34.8) i Čeha Jaroslava Sukupa (24 39.2).

Bjerndalen je tako stigao do svoje 12. medalje na ZOI, a imaće priliku da osvoji još neku i tako postane najuspešniji olimpijac svih vremena. Ispred njega je samo Bjorn Dali koji je osvojio osam zlata.

Petrović nije uspeo da se plasira među 60 najboljih takmičara i neće nastupiti u ponedeljak u poteri na 12.5 kilometara. Rekao je da je nezadovoljan prvim nastupom na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju jer je mogao i morao bolje.

"Ne mogu da kažem da sam zadovoljan nastupom. I u gađanju i u trkačkom delu moglo je i moralo bolje. Imao sam dva promašaja iz stajaćeg položaja što je previše za takmičenje ovog ranga. Razočaran sam što sam propustio jednu lepu priliku za dobar plasman", rekao je Petrović posle trke.

On je imao tri promašaja, dva iz stajaćeg i jedan iz ležećeg, što je doprinelo da ne uđe u prvih 60 takmičara i plasira se za trku potere.

"Sada moram da se potrudim da izvučem pouke iz ove trke i okrenem se sledećim. Daću sve od sebe da u narednim danima popravim utisak", kazao je Petrović.

On će u četvrtak, 13. februara u 15.00 nastupiti u individualnoj trci na 20 kilometara. Njegov trener Tihomir Milosavljević rekao je da je Petrović "bio spreman za više".

"Jedan promašaj iz ležećeg položaja je u redu, ali dva iz stajaćeg su previše. To nas je izbacilo iz konkurencije za dobar plasman. Nakon ta dva promašaja i skijanje je bilo lošije od očekivanog. Moramo sada da analiziramo trku i ispravimo sve nedostatke do sledećeg nastupa", rekao je Milosavljević.

Zlatnu medalju osvojio je Ole Ajnar Bjorndalen iz Norveške, srebrnu Dominik Landertinger iz Nemačke, dok je bronza pripala češkom takmičaru Jaroslavu Soukupu.