Vesti Milanko Petrović najbolji na Žabljaku

Milanko Petrović najbolji na Žabljaku

Žabljak | 07.04.2013. | atastars.rs
prvcgskitr2013624672480

Član beogradskog kluba Lavina, 35. bijatlonac na svetskoj listi, Milanko Petrović pobednik je takmičenja u skijaškom trčanju koje je u okviru otvorenog prvenstva Crne Gore održano na stazi Savin kuk, na Žabljaku.

Drugo mesto osvojio je Mladen Plakalović iz Sarajeva, dok je treći bio Sanjin Diždarevic sa Zlatibora. Najbolji crnogorski takmičar bio je Nikola Anđelic iz skijaškog kluba Durmitor.

Apsolutna pobednica u klasi seniorki bila je Jelena Bulatović iz Kolašina, sa dve zlatne medalje.
U mladim kategorijama dominirali su Mirko Bulatović (Trebaljevo) u konkurenciji pionira i Žabljačanin Aleksandar Grbović, u konkurenciji cicibana, sa po dva zlatna odličja.

U konkurenciji 53 takmičara u 14 kategorija, nabolji su bili članovi Trebaljeva iz Kolašina.