Vesti Biatlonci Srbije nezapaženi na Evropskom prvenstvu u Italiji

Biatlonci Srbije nezapaženi na Evropskom prvenstvu u Italiji

Ridnaun, ITA | 28.01.2018. | b92.net ; zurnal.rs
biathlon em 2018 640x389

Biatloncima Srbije pripale su pozicije na začelju u trkama sprinta na Otvorenom prvenstvu Evrope u italijanskoj Ridnaun Val Ridani održanim u subotu 28. januara 2018. Najbolji među njima Maida Drndić i Edin Hodžić zauzeli su 91, odnosno 116. mesto.

Ukrajinka Irina Varvinec, koja je ostvarila maksimalan učinak na strelištu, pobedila je u ženskom sprintu na 7,5 kilometara sa 20:54,1 minuta, ispred 12,5 sekundi sporije Kloe Ševalije iz Francuske (jedan promašaj). Trećeplasirana Japanka Fujuko Tačicaki pogodila je sve mete, ali je od pobednice imala 15,5 sekundi slabiji rezultat.

Među 107 takmičarki, Maida Drndić je do 91. mesta stigla kašnjenjem od 4:20,1 minuta (tri promašaja), dok je Anja Ilić bila 105. sa 10:32,5 minuta zaostatka (osam promašaja).

U muškom sprintu na 10 kilometara startovao je 141 biatlonac, a slavio je Letonac Andrejs Rastorgujevs vremenom od 24:03 minuta (jedan promašaj). Drugi je bio Aleksandar Loginov iz Rusije sa 5,5 sekundi zaostatka (jedan promašaj), dok je Bugarin Krasimir Anev imao besprekoran nastup na strelištu, što mu je uz 24,5 sekundi lošije vreme od Rastorgujevsa donelo treću poziciju.

Edin Hodžić je završio na 116. mestu sa 4:24,1 zaostatka (jedan promašaj), Dženis Avdić zauzeo je 124. mesto kašnjenjem od 5:09,4 minuta (tri promašaja), a Ajlan Rastić je bio 133. uz zaostatak od 6:37,6 minuta (pet promašaja).

Izbor: B92

Nedelja 28.01.2018 - Štafete Srbije na začelju

Pojedinačna mešovita štafeta Srbije zauzela je danas 21. mesto na Otvorenom prvenstvu Evrope u italijanskoj Ridnaun Val Ridani, dok je mešovita štafeta Srbije ostala bez plasmana na tom takmičenju.Zlatnu medalju kod pojedinačnih mešovitih štafeta osvojila je Norveška (Tekla Brun-Li i Vetle Šjastad Kristijansen), srebro je pripalo Francuskoj (Žilija Simon i Emilijan Žakelan), a bronza selekciji SAD (Sjuzan Dankli i Lauel Bejli).

Među 24 pojedinačne mešovite štafete, Maida Drndić i Dženis Avdić osvojili su 21. mesto za Srbiju.

Do najsjajnijeg odličja kod mešovitih štafeta stigla je Ukrajina (Julija Žuravok, Irina Varvinec, Artjom Prima i Dmitro Pidručnji), ispred Rusije (Viktorija Slivko, Anastasija Zagorujko, Jevgenij Garaničev i Aleksandar Loginov) i Norveške (Emili Aghajm Kalkenberg, Kaja Voejen Nikolajsen, Havard Gutbo Bogetvajt i Fredrik Gjesbak).

U konkurenciji 21 mešovite štafete, bez plasmana su ostale Litvanija i Srbija (Maida Drndić, Anja Ilić, Ajlan Rastić i Edin Hodžić).

Izvor:Sportski Žurnal

Biatlon - Pokljuka, SLO 02.02.2018.

Samo Maida Drndić završila trku, Rastić 112, Hodžić 113.

Biatlonka Srbije Maida Drndić zauzela je 71. mesto u individualnoj trci na 12,5 kilometara na Otvorenom prvenstvu Evrope u juniorskoj konkurenciji. U trci na Pokljuki u Sloveniji pobedila je Austrijanka Tamara Štajner, drugo mesto osvojila je Ami Baserga iz Švajcarske, a treće ruska reprezentativka Valerija Vasnecova.

Među 83 juniorke u cilju nisu bile članice selekcije Srbije Berina Sinanović, Inesa Zekić, Džejlana Hašimović i Anastasija Vojinović, koje su ranije odustale.

U muškom individualu na 15 kilometara, gde je od 118 takmičara trku završilo njih 114, Sabahudinu Rastiću pripalo je 112, a Omaru Hodžiću pretposlednje 113. mesto.

Najbolji je bio Said Karimula Halili iz Rusije, ispred sunarodnika Vasilija Tomšina i trećeplasiranog Čeha Viteslava Horniga.