Vesti Biatlon - Damir Rastić na IBU Svetskom prvenstvu u Ostersundu, SWE

Biatlon - Damir Rastić na IBU Svetskom prvenstvu u Ostersundu, SWE

Ostersund, SWE | 07.03.2019. | eurosport.rs
biathalon2019100x608

Švedska će po treći put biti domaćin svetskog prvenstva u biatlonu, koje se od 7. do 17. marta održava u Ostersundu, uz direktne prenose na Eurosportu. Boje Srbije na ovom Prvenstvu brani Damir Rastić.

U čuvenom švedskom biatlon centru biće održano 12 trka, a pored nadmetanja u muškoj i ženskoj kategoriji planirano je da se održi i takmičenje u disciplini mešovita štafeta. Pored toga, po prvi put na ovom takmičenju biće održana i pojednačna mešovita štafeta.

Rezultati sa Svetskog prvenstva bodovaće se za IBU Svetski kup 2018/2019, koji se završava u Oslu od 21. do 24. marta.

Norvežanin Johanes Tinjnes Be, koji je u svojoj karijeri tri puta bio svetski prvak, i ove godine važi za favorita s obzirom da je osvojio 12 pojedinačnih trka za Svetski kup, što je najviše od svih sportista.

Najviše titula svetskih šampiona osvojili su Norvežani, ukupno 65, dok se na drugom mestu nalazi Nemačka sa osvojenom 61 zlatnom medaljom.

Na ovom Svetskom prvenstvu nastupa i najbolji srpski biatlonac Damir Rastić kao i Milanko Petrović.

13.03. 16:00 20km muškarci pojedinačno

14.03. 16:45 Mešovita štafeta pojedinačno (Eurosport 2)

Sreda, 2019-03-13
Reprezentativac Srbije u biatlonu Milanko Petrović zauzeo je danas 91. mesto u individualnoj trci na 20 kilometara na Svetskom prvenstvu u Estersundu, dok je Damiru Rastiću pripala 95. pozicija. Petrović je imao pet promašaja na strelištu i zaostatak za pobednikom od 13 minuta i 1,2 sekundi, dok je Rastić zabeležio 10 netačnih hitaca i zakasnio je 15 minuta i 40,1 sekundi.

Zlatnu medalju osvojio je Nemac Arnd Pajfer vremenom od 52 minuta i 42,4 sekundi, uz maksimalan učinak u gađanju. Srebro je pripalo Vladimiru Ilijevu iz Bugarske, a bronza norveškom biatloncu Tarjeju Bou, koji su imali po jedan promašaj i zaostatak za Pajferom od minut i 8,7 sekundi, odnosno minut i 9,1 sekundi.

Od 102 biatlonca, do cilja je stiglo njih 98.

Izvor: radiostoplus.com