Vesti Alpso skijanje - Nevena Ignjatović po peti put ove sezone među najboljima

Alpso skijanje - Nevena Ignjatović po peti put ove sezone među najboljima

Flachau, AUS | 10.01.2017. | skijanje.rs
nevena flachau2017 960x583

Najbolja srpska skijašica Nevena Ignjatović nastavlja da sakuplja poene u trkama Svetskog kupa. U utorak 10. januara 2017. u austrijskom ski centru Flachau, po peti put ove sezone je napravila plasman među 30 najboljih. Plasmanom na 24. mesto na trci slaloma došla je do novih 7 poena FIS Svetskog kupa.

Da će ovo biti najbolja sezona za nju, Nevena je nagovestila plasmanom na 27. mesto na trci slaloma u Sestriereu. Zatim sledi trka u alpskoj kombinaciji u Val d'Isereu gde je bila 24-ta. U Semmeringu nije uspela da izbora plasman među prvih 30, da bi početkom Nove 2017. godine slalom u Zagrebu završila na 19. mestu što predstavlja i njen najbolji rezultat u elitnom skijaškom takmičenju. Slede trke slaloma i veleslaloma u Mariboru gde nije ostvarila plasman u drugu vožnju, da bi na već sledećoj trci slaloma u Flachau ponovu bila među najboljima.

Na ovom slalomu u austrijskom Flachau slavila je Frida Hansdoter. Švedska skijašica do pobede je stigla u ukupnom vremenu 1:51.40. Za 58 stotinjki je bila brža od Nine Loset, a za 78 od Mihaele Šifrin i Vendi Holdner koje su trku završile na trećem mestu. Lara Gut je imala loš dan i nije završila prvu vožnju.

Šifrin i dalje vodi u generalnom plasmanu sa 1008 bodova (prva je i u poretku za slalom sa 560) ispred Lare Gut koja ima 643 boda i Tese Vorli koja je sakupila 563.