Vesti Alpsko skijanje - Semmering, FIS Svetski kup za žene

Alpsko skijanje - Semmering, FIS Svetski kup za žene

Semmering, AUS | 28.12.2016. | Skijanje.rs
Semmering dec2016 800x486

Skijašice svoje poslednje trke FIS Svetskog kupa u alpskom skijanju voze u austrijskom ski centru Semering. Mada je prvobitno najavljeno, Srpska skija[ica nevena Ignjatović ne nastupa na ovom takmičenju. Na programu su sledeće trke:

Semmering 27.12.2016 - Veleslalom
U ovoj trci veleslaloma voženog kao zamena za nedavno prekinuti u Courchavlu, Amerikanka Mikaela Shiffrin je pobjedila ispred Francuskinje Tesse Worley i Italijannke Manuele Moelgg. Četvrta na cilj je stigla Lara Gut.

Semmering 28.12.2016 - Veleslalom
U dva dana u austrijskom ski-centru Semmering, Mikaele Shiffrin je zabilježila dve pobede u veleslalomu. Danas su ski stazu Panorama na kojoj su vožene trke zahvatile jake snežne padavine i snažan vetar. Ipak, najbolje se snašla Amerikanka Mikaela Shiffrin koja je triumfovala ispred francuskinje Tesse Worley (0,15 sek) i nemice Viktorie Rebensburg (0,18 sek). Amerikanka je u 91. trci u karijeri stigla do jubilarne 25. pobede i 36. podijuma, i time povećala prednost ispred Lare Gut u generalnom plasmanu Svetskog kupa na 115 bodova.

Semmering 29.12.2016 - Slalom
Pobedom u noćom slalomu, Mikaela Shiffrin (USA) je u Semmeringu postigla Hattrick - tostruku pobedu. Druga i treća pratilja su bile Veronika Velez-Suzulova(SVK) i Wendy Holdener (SUI).
“Dala sam sve od sebe, sretna sam“-rekla je na cilju umorna Mikaela. “Bila je to velika borba.Danas ću dobro spavati.”
Shiffrin je prva takmičarka koja je uspela da tri dana za redom, u jednom sportskom centru, u tehničkim disciplinama alpskog skijanja slavi tri pobede!
U ukupnom plasmanu Svjetskog Kupa Mikaela Shifrin vodi sa 798 bodova.

U utorak, 03.01.2017 nakon kratke novogodišnje pauze, dame sele u Zagreb.