Vesti Alpsko skijanje - Loši plasmani naših na Pirin kupu i NC Bugarske u Banskom

Alpsko skijanje - Loši plasmani naših na Pirin kupu i NC Bugarske u Banskom

Bansko, BUG | 30.03.2015. | sportdc.net
pirin kupbug640x389

U bugarskom ski centru Bansko od 28. do 30. marta vožene su FIS trke "Pirin kup" ujedno i Prvenstvo Bugarske u alpskom skijanju. U petak i subotu vožene su slalom trke a u nedelju i ponedeljak veleslaloma. Na ovom takmičenju su nastupali i takmičari Srbije i BiH bez nekih istaknutih plasmana.

U petak prvog dana slaloma, najbolje plasirani predstavnik BiH je bio Emir Lokmić na 12. mestu, dok je Marko Vukičević iz Srbije zauzeo 15. mesto, a Marko Stevović 16. mesto. Pobednik trke je bio Hrvat, Elias Kolega, u vremenu 1:56.46, a iza njega su se smestili Matej Falat iz Slovačke sa 0.47 zaostatka, i Bugarin Nikola Čongarov sa 78 stotinki zaostatka.

Marko Šljivić (BIH) i Strahinja Stanišić (SRB) nisu uspjeli da završe trku pošto su odustali u prvoj, odnosno drugoj vožnji.

Naredna tri takmičarska dana, niko od njih nije uspeo da završi trke osim Emir Lokmića (BIH) koji je u ponedeljak veleslalom trku završio na 15. mestu.