Vesti Alpsko skijanje - Dve pobede Mikaele Šifrin u St. Moritzu

Alpsko skijanje - Dve pobede Mikaele Šifrin u St. Moritzu

St. Moritz, SUI | 09.12.2018. | b92.net
stmority 960

Ovog vikenda 08 i 09. decembra u švajcarskom Sent Moricu skijašice su vozile trke Superveleslaloma i paralel - slaloma.

Amerikanka Mikaela Šifron pobedila je u  subotu i na drugom superveleslalomu u sezoni. Nakon Lejk Luiza Šifrin je trijumfovala i u St Moricu sa 0,28 sekundi boljim vremenom od Lare Gut-Behrami.

Treća je bila Tina Vajrajter, a četvrta Ragnhild Movinkel.

Šifrin je pobedila deseti put u Super-G u devet sezona u Svetskom kupu za 47. pobedu u karijeri.

Šifrin nastavila dominaciju od početka Svetskog kupa

Američka skijašica Mikaela Šifrin upisala je i petu pobedu u ovogodišnjem izdanju Svetskog kupa, pošto je i u nedelju slavila u paralel-slalomu voženom u Sent Moricu.  Šifrin je u finalu bila bolja od Slovakinje Petre Vlhove za 0,11 sekundi. Bila je ovo 48. pobeda Amerikanke u Svetskom kupu.

Treće mesto zauzela je Vendi Holdener iz Švajcarske, koja je u malom finalu za 0,26 sekundi bila bolja od Austrijanke Katarine Linsberger.

Mikaela Šifrin ubedljivo vodi u generalnom plasmanu. Ona je na prvom mestu sa 589 bodova, druga je Mišel Gizin iz Švajcarske sa 296, dok je na trećem mestu Ragnhild Movinkel iz Norveške sa 264.

Takmičenje za skijašice u Val d'Izeru, planirano za narednu nedelju, već je otkazano zbog manjka snega. Skijašice će se nadmetati 18. i 19. decembra u italijanskoj Val Gardeni.