Strana 8 od 21 PrvaPrva ... 67891018 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 71 do 80 od 206

Tema: Solden

  1. #71
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Evo vratismo se i utisci su FENOMENALNI

    Da krenemo ispocetka

    Put do Solden-a:

    Vec sam napisao kuda smo isli,ali sad malo detaljnije...Put do tamo je protekao u snegu kroz Srbiju,Hrvatsku i dobar deo Slovenije...Kroz Austriju je bilo puno snega sa strane,ali ne i na kolovozu...Sve je islo glatko,osim vremena,ali posle Salzburga,odnosno Rosenheim-a gde se ukljucuje na uatoput od Minhena,dolazi do guzve i sporije voznje od ovog skretanja,ali nista strasno u odlasku ka Soldenu....Medjutim,danas u povratku, je bilo mnooogo gore...Od nekog 20-og km posle Innsbrucka pocinju guzve,ali i nema neshvatljivi zastoji,,,Bukvalno smo 10-15 puta stali na 3-5-10 min,i tako stajali bez pomeranja...Jeste da je bilo nesto guzve,ali ne razumem te zastoje odnosno totalna zaustavljanja na 5-10 min,a zatim se krene opet relativno normalno 100-120km/h nekoliko kilometara i opet stani...Ovo je najizrazenije bilo na delu puta kroz Nemacku,gde su stajanja bila kraca,ali mnooogo cesca-na svakih 2-3km...Nakon skretanja na put ka Rosenheimu tj. Salzburgu,stanje se normalizovalo...

    I u povratku slicna situacija sa vremenom,cisto u Aut,sneg kroz Slo i cro,i naravno kod nas,s tom razlikom da su najgore bili ocisceni putevi u Srbiji

    Jos jedna stvar oko puta koja moze da bude zanimljiva nekom ko ide u Solden...Zena na jednoj Shell-ovoj pumpi,koja je cini mi se iz Bosne,nam je predlozila da ne idemo na Salzburg,vec da se iskljucimo kod Bischeshofena (ako se tako pise) i da je taj put blizi nego da se kruzi oko Salzburga.Rekla je da nije autpout,ali da moze da se vozi i preko 100km/h...Mozda smo trebali da je poslusamo,s obzirom na pomenuta stajanja posle Innsbrucka i do Rosenheim-a...

    Skijaliste:

    SAVRESENO!

    Skoro 150km savrseno uredjenih staza za svaciji ukus,novi brzi liftovi (osim par dvoseda i troseda na Gasilachkogl-u koji su malo stariji,ali dosta brzi),odlicni restorani,bez guzvi,sa dobro potkovanim skijasima...

    Plave staze koje su siroke i perfektne za vezbanje i brz carving-ovde posebno isticem staze br 2,13 i 380dugacke,siroke,ravne,jednom recju savrsene za brzu voznju i vezbanje carving tehnike

    Od crvenih staza,posebno izdvajam br. 11 koja je u gornjem delu dosta siroka i fenomenalna za nesto brzu voznju,i njen nesto zahtevniji donji deo sa nekoliko zavoja, koji izvlaci najbolje od skijasa...Jedna od najboljih staza koje sam skijao!
    Takodje fanstasticne su i crvene 1,4 i 5-bez guzve,fantasticne da date sebi oduska i malko spustite rucnu i sjurite se niz padinu

    Crnih staza nema previse i nisu predugacke,ali staze ove vrste to i ne treba da budu,jer treba utrositi puno snage da bi se one izvozale kako treba...

    Moguce da sam nesto i zaboravio da opisem u vezi staza,ali jednom recju-FANTASTICNO!

    Vreme:

    4 dana pefektnog vremena,bez i jednog oblacka i vetra,sa temperaturama od -15 do -20!5 dana je bio savrsen do nekih 11:30,kada se navuklo nesto oblaka,a kasnije je oko 2 sata poceo malo da propada slab sneg,sto je smanjilo vidljivost na stazi,ali nista strasno...Poslednji 6. dan malo oblaka do nekih 11h,a on da opet perfekcija od vremena uz obilje sunca i finog minusa od 15 stepeni ispod 0

    Cene:

    Pivo veliko nekih 4eura na stazi,supe sa knedlama od 4-5eur,glavna jela (koja su fenomenalna) od 10-20eur...Ovo su cene u restoranu Giggijoch na samoj stazi...

    Cena u marketina (M-preis) su nize neko kod nas u Maxiju,Idei...Prodavnice ski opreme su fenomenalno snabdevene i cene u Soldenu nisu vece neko u BG,a dosta stvari su i jeftinije...Vec sam napisao da su cene sa popustima skija u Salzburgu i Innsbruku (konkretno Fischer Progressor 800 za 300eur), poprilicno zanimljive...

    Smestaj:

    Bili smo i jednoj od privatnih kuca sa dvolrevetnim sobama (sto je i najcesci oblik smestaja u AUT) i utiscu su fanstasticni...Ljudi su izuzetno prijatni,uvek od pomoci ako vam nesto zastreba,sobe cista sa udobnim krevetima,dorucak odlican...Sve u svemu-ocena 5,a ja sam poprilican konformista

    Ne znam sta bih jos mogao da dodam?nestu sam sigurno zaboravio jer sam malko umoran od puta...Ako se setim-dopisacu

    E da,koleno je izdrzalo odlicno,s obzirom da sam 10 dana pre skijanja bio u gipsu sa prognozom oopravka od min 2 meseca...Uzeo sam steznih sa metalnim ojacanjima sa strane,kome verovatno dugujem zahvalnost za ovogodisnje skijanja-odlicna investicija

    To je za sad to...Slike sredjujem i postavljam sutra

  2. #72
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Zaboravih da pomenem i veliki potencijal za offpiste skijanje,iako ja nisam ljubitelj istog...Solden,po mom laickom misljenju,ima jako veliki potencijal za ovakav nacin skijanja...Posebno zbog cinjenice da ima brda snega na sve strane

    Jos jedna zanimljivost je i ogradjena staza sa 10-15 kapija,gde mozete da jurite najbolje vreme,a pri tome se svaka vasa voznja snima i na osnovu broja ski pass-a mozete kasnije da odete na internet i pogledate kakvi ste bili u ulozi rasnog takmicara

  3. #73
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sasacg Pogledati poruku
    Zena na jednoj Shell-ovoj pumpi,koja je cini mi se iz Bosne,nam je predlozila da ne idemo na Salzburg,vec da se iskljucimo kod Bischeshofena (ako se tako pise) i da je taj put blizi nego da se kruzi oko Salzburga.Rekla je da nije autpout,ali da moze da se vozi i preko 100km/h...Mozda smo trebali da je poslusamo,s obzirom na pomenuta stajanja posle Innsbrucka i do Rosenheim-a...
    Apsolutno!!! Petkom popodne, subotom i nedeljom zaobilaziti smer Salcburg - Rozenhajm - Inzbruk kao i suprotni smer.

  4. #74
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Sto ne rece ranije

    Imas li ideju sta je uzrok gore opisane pojave nelogicnih zaustavljanja?Sama guzva nije,ocigledno da je nesto drugo u pitanju...

    Prema Innsbruck-u i nije strasno,ali suprotan smer ka Rosenheim-u je katastrofalan...

  5. #75
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    E da,sad mi pade na pamet jos jedna stvar:

    Neko je pominjao da u Francuskoj,cini mi se,kad nije suncano tj. kad se navuku oblaci,dolazi do totalnog belila i stapanja citavog vidnog polja u jedno ogromno belo prostranstvo gde ne vidite stazu bas najbolje...Ista stvar je bila i u Solden-u,doduse jako malo (par sati za 6 dana) zbog fenomenalnog vremena koje nas je sluzilo

    Ovo nisam primecivao na Kopaoniki i nekim drugim skijalistima blizim Srbiji...

  6. #76
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    to je zato, sto su soelden i druga francuska skijalista glecerskog tipa, tacnije vislja od 2000m, a iznad te visine slabo ima sume i rastinja uopste, i naravno sve je belo :op...mada nije to neki problem...ili menen nije ubola ta belina...

  7. #77
    Super Member Rossignol 8s avatar
    Datum registracije
    24.01.2011
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    43
    Poruke
    206

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od jopopo Pogledati poruku
    Apsolutno!!! Petkom popodne, subotom i nedeljom zaobilaziti smer Salcburg - Rozenhajm - Inzbruk kao i suprotni smer.
    Ista priča za novogodisnje praznike. U smeru ka Insbruku nismo osetili guzvu jer je bilo 1 posle ponoci, ali u povratku preko Rosenheima je deonica Wörgl - Rosenheim (55km) trajala preko sat vremena. Do Salzburga manje kola, posle prema Sloveniji uzivanje u voznji.
    Sto se tice puta preko Bischosfhofena, isao sam do Kapruna i mogu reci da je taj put sasvim solidan, preporucena brzina je 100kmh, osim u mestima gde se mora smanjiti valjda na 50kmh. Pretpostavljam da je dalje put preka Kicbilu takodje ok.
    FTJ se negde na forumu rekao da treba izbegavati Gerlospass ako se ide od Kapruna direkt na zapad prema Zillertalu (Mayrhofen, Hintertux itd)
    St Anton,Lech,Stuben,Zürs,Ischgl-Samnaun,Serfaus Fiss Ladis,Pitztaler gl,Sölden, Schladming, Flachau,Wagrain,Nassfeld,Grossglokner,Mölltaler Gl.,Kaprun,Saalbach,Gerlitzen,Hinterglemm,Obertaue rn,Kals-Matrei,Hintertuxer Gl,Mayrhofen,Hochzillertal-Hochfugen,Warth-Schröcken, Sillian,Sella Ronda,Cortina,Tignes,Val d'Isere,Val Thorens,Méribel,Courchevel,Krvavec,Vogel,Kop,Brezo vica,Jahorina,Bansko,Borovec

    https://www.youtube.com/watch?v=b91zmV7arwU

    www.youtube.com/watch?v=5DhoNWrqFgs

  8. #78
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    neznam...ali ja bi ipak odabrao smer ka salzburgu, cak sam vise puta vozio onaj deo koji ulazi malo u nemacku (deutsche spitz) pored berchtesgaden, pa dalje u austriju ka innsbrucku... i ovaj deo od Bischosfhofena, ka kaprunu je ok, ali dalje ka kitzbuehelu, ima onaj prevoj Pass Thurn, koji moze da bude u sneznim uslovima malo zeznut...

  9. #79
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Evo malo slicica,da ne bude posle da sam stekara
    Priložene slike Priložene slike

  10. #80
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Dalje

    jos 4 kom
    Priložene slike Priložene slike

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •