Strana 1 od 37 12311 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 365

Tema: Servis skija

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    13.01.2009
    Godina
    43
    Poruke
    8

    Podrazumevano Servis skija

    Gospodo,

    Zamolio bih vas da navedete mesta gde moze da se uradi kvalitetan servis skija u Beogradu, lepo bi bilo da nevedete i br.telefona ili adrese servisa.Da li je potrebna intervencija na novim skijama?Kakvo iskustvo imate sa radnjom "Beosporta", posto sam kupio skije i vezove posebno i nude mi dzabe montiranje vezova?

    Hvala unapred.

  2. #2
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od miroper Pogledati poruku
    Gospodo,

    Zamolio bih vas da navedete mesta gde moze da se uradi kvalitetan servis skija u Beogradu, lepo bi bilo da nevedete i br.telefona ili adrese servisa.Da li je potrebna intervencija na novim skijama?Kakvo iskustvo imate sa radnjom "Beosporta", posto sam kupio skije i vezove posebno i nude mi dzabe montiranje vezova?

    Hvala unapred.
    Tražilica radi ćuda, vjeruj mi......http://www.skijanje.rs/Index/ski_servisi.htm

  3. #3
    Junior Member
    Datum registracije
    13.01.2009
    Godina
    43
    Poruke
    8

    Podrazumevano

    Nemoj te me pogresno shvatiti, nije da sam nesposoban da na ovom sajtu pronadjem ski servise, samo bih zeleo da ljudi iznesu svoja iskustva u vezi sa ovom temom.Na nekim post-ovima je pisano o tome da serviseri prave "cuda" ....Dakle, ko su najbolji servisi?

  4. #4
    Ustajanjeeeeeeeeeeeeeeeee hehehe avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Kragujevac
    Skije / Bord
    Fischer AMC76
    Godina
    61
    Poruke
    807

    Podrazumevano

    Dakle, najbolji servisi su oni koji imaju ovakvu ili sličnu mašinu...
    http://www.wintersteiger.com/en/Spor...ry-PSSF-/-SSSF
    (o detaljima rada pojedinih delova mašine pogledaj na "Picture gallery")...
    Na žalost, za ovih nekoliko godina koliko se svakodnevno majem po ovom forumu, ni jedan servis iz Srbije se ovde nije pohvalio da ima bilo šta nalik ovoj mašini...

    Moj savet, izveden iz lošeg iskustva... čuvaj klizne ploče od kamenja na stazi i van nje, kantne (rubnike) popravljaj sam uz pomoć nekog od ručnih alata o kojima je bilo pisano ovde, blagim turpijanjem/brušenjem istih (i to samo sa strane, nikako odozdo... a ako budeš u prilici da u nekom inostranom servisu nabasaš na ovakvu mašinu, slobodno je iskoristi.

    Novim skijama nije potreban nikakav servis osim možda dodatnog voskiranja kliznih ploča, mada je moje iskustvo vrlo dobro i sa nultim fabričkim mazanjem (izvadio skije iz najlona i skijao 6 dana bez problema). Što se montaže vezova tiče... ako je neki Fischer sa Railflex načinom kačenja veza, to bi uz pomoć skice iz uputstva koje dolazi uz vez mogla da montira i neka bakica od 80 godina... ako je pak neki drugi tip veza koji zahteva bušenje skija onda prepusti stvar profesionalcima (svaki tip veza ima svoj šablon i burgije sa graničnicima, mogućnost da se napravi "čudo" je manja od pola procenta)...

    I da..., ne zaboravi da u servis poneseš pancerice koje će na skijanju biti u tom vezu... noge mogu biti i tvoje
    Izmenio/la hehehe; 21.10.2009 u 18:53.

  5. #5
    Ustajanjeeeeeeeeeeeeeeeee hehehe avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Kragujevac
    Skije / Bord
    Fischer AMC76
    Godina
    61
    Poruke
    807

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od hehehe Pogledati poruku
    Moj savet, izveden iz lošeg iskustva... čuvaj klizne ploče od kamenja na stazi i van nje, kantne (rubnike) popravljaj sam uz pomoć nekog od ručnih alata o kojima je bilo pisano ovde, blagim turpijanjem/brušenjem istih
    http://www.skijanje.rs/forum/showthread.php?t=2410

  6. #6
    Member
    Datum registracije
    02.12.2008
    Godina
    61
    Poruke
    42

    Podrazumevano

    Mnogi moji prijatelji a i ja, servisiramo skije u "Salto M" na B. Brdu ul. Ljeska br 2. Koliko ja znam nikad se niko nije zalio na majstor Goranov rad. Tel:011-354-2018

  7. #7
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od hehehe Pogledati poruku
    kojima je bilo pisano ovde, blagim turpijanjem/brušenjem istih (i to samo sa strane, 1.nikako odozdo...
    Novim skijama 2.nije potreban nikakav servis osim možda dodatnog voskiranja kliznih ploča, mada je moje iskustvo vrlo dobro i sa nultim fabričkim mazanjem (izvadio skije iz najlona i skijao 6 dana bez problema).
    I da..., ne zaboravi da u servis poneseš pancerice koje će na skijanju biti u tom vezu... noge mogu biti i tvoje
    Ad1.Sa ovim se nikako ne mogu složit, odozdo se brusi na 1 stepen, sa strane od 86-89 stepeni... Ad2. Itekako je potreban servis skija, nije potrebno brušenje kanti, ali je jako bitno voskiranje klizne površine. Zbog čega? Ako nije voskirana, onda je zbog trenja (između snega i klizne ploče) "zapališ"....Možeš izvadit skije iz najlona i poči na skijanje i skijačeš bp, ali uništavaš kliznu površinu. Kako to vidiš? Pa lako, klizna površina je posle skijanja bela, odnosno siva, a ne crna -masna, kao što mora da bude. Zapamtite klizna ploča mora biti non-stop masna. Jedino tako čuvaš skiju i držiš je da je brza....

  8. #8
    Ustajanjeeeeeeeeeeeeeeeee hehehe avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Kragujevac
    Skije / Bord
    Fischer AMC76
    Godina
    61
    Poruke
    807

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od skiman Pogledati poruku
    Ad1.Sa ovim se nikako ne mogu složit, odozdo se brusi na 1 stepen, sa strane od 86-89 stepeni... Ad2. Itekako je potreban servis skija, nije potrebno brušenje kanti, ali je jako bitno voskiranje klizne površine. Zbog čega? Ako nije voskirana, onda je zbog trenja (između snega i klizne ploče) "zapališ"....Možeš izvadit skije iz najlona i poči na skijanje i skijačeš bp, ali uništavaš kliznu površinu. Kako to vidiš? Pa lako, klizna površina je posle skijanja bela, odnosno siva, a ne crna -masna, kao što mora da bude. Zapamtite klizna ploča mora biti non-stop masna. Jedino tako čuvaš skiju i držiš je da je brza....
    Skiman, slažem se sa tobom u pogledu uglova brušenja... pisali smo o tome mnogo puta ovde... moja primedba se odnosila na to da "brušenje odozdo" ne radi sam i bez alata koji može držati brusnu pločicu pod odgovarajućim uglom... (Alat za oštrenje, onaj bočni, može se nabaviti tu i tamo al onaj za odozdo bar ja nisam mogao naći, osim na netu).

    Što se tiče mazanja ploče... to i vrapci na grani znaju... svaka 2-3 dana treba je mazati... moj komentar se odnosio na dodatno mazanje sasvim nove skije. Može ali i ne mora jer je već namazana fabrički... držaće nulti vosak 2-3 dana... pa jeR?

  9. #9
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od hehehe Pogledati poruku
    Skiman, slažem se sa tobom u pogledu uglova brušenja... pisali smo o tome mnogo puta ovde... moja primedba se odnosila na to da "brušenje odozdo" ne radi sam i bez alata koji može držati brusnu pločicu pod odgovarajućim uglom... (Alat za oštrenje, onaj bočni, može se nabaviti tu i tamo al onaj za odozdo bar ja nisam mogao naći, osim na netu).

    Što se tiče mazanja ploče... to i vrapci na grani znaju... svaka 2-3 dana treba je mazati... moj komentar se odnosio na dodatno mazanje sasvim nove skije. Može ali i ne mora jer je već namazana fabrički... držaće nulti vosak 2-3 dana... pa jeR?
    tek toliko da znate kako izgleda taj alat http://www.holmenkol.com/produkte/ba...e-0-5-1-5.html

    Ja svaku novu skiju voskiram....jer skija nije namazana fabrićki...Odakle ti to??

  10. #10
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Evo ja konkretno upotrebljavam ove tri kotnike za rubnik na klizni oblogi

    Ovaj drugi je profesionalna sprava, pa je dosta skuplja (link do slike koji sam dao). Ova tri su za 0,5, 1 i 1,5 stepeni.....
    Priložene slike Priložene slike

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •