Strana 20 od 23 PrvaPrva ... 101819202122 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 191 do 200 od 221

Tema: Isola 2000 & Auron

  1. #191
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Dobar rezon.

    Da se pridružim onima na forumu koji stalno podsećaju da kada se poredi, onda da se poredi ono što je uporedivo.

    Znači, Izola i Oron su skijališta sa ukupno 250 km staza, koje se penju nešto do 2 800 n/v ako se ne varam i otprilike 800-900 metara visinske razlike.

    Ja nisam bio u Austriji, ali nisam ni specijalni fan Izole i Orona, samo kažem, ako hoćemo da poredimo, dajte onda neko skijalište sa takvim odlikama; a da, i ako govorimo o cenama, onda da poredimo visoku sezonu sa visokom sezonom i obratno.

    Kao što reče Sasacg, neko voli da vozi po savršenoj stazi, pa mu ne smet da celo popodne vozi dve ili jednu takvu stazu ako je perfektna, a neko voli da vitla po planini i ne gleda šta je ispod njega. To je stvar ukusa i stila pa se ni to ne može porediti. mada treba imati na umu. Da ne zaboravimo i to da nije uvek u pitanju samo dužina staza nego i njihova širina, što sve skupa u na primer 3D čini površinu za koju nema sile božje koja to može da potaba.

    Još da kažemo da u Izoli, varijanta je ski In/ski out, a ne znam da li u AT svuda može da se na to računa i da li takva mesta koštaju isto kao ona koja tu mogućnost nemaju.

    Mene nedostatak komfora u Fr takođe nervira, ali činjenica je da tolika skijališta treba napuniti skijašima i da toliko platežne klijentele cela Evropa nema, dakle oni su napravili mogućnost low budget skijanja prilagođenog pretežno mlađoj publici. Znači ako poneseš smrznutu hranu od kuće možeš da zimuješ za 350 E što u AT ne verujem da može igde, a ako hoćeš da potrošiš 700-800 E onda je savim moguće da možda u At možeš da prođeš bolje.

  2. #192
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od oggy Pogledati poruku
    Za IT znam za takvu varijantu za Livigno, vidio sam za Cerviniju ove godine isto neku promotivnu ponudu, ali to je bilo mislim oko 270E, pretpostavljam da se nesto slicno moze izboksovati i za Madonnu i okolinu (sudeci po nasim udruzenjima koje vode tamo). Za ostale ne znam, na koje si centre mislio?
    To je to što i ja znam, Livigno, Skirama Dolomiti, Cervinia itd.

    @Plageton: Austrija ima preko 300 ski centara, nema tih visina kao u FR (osim ono malo glečera) ali ima svega.. Italija ima isto te megacentre (po 500km ) kao i u FR. Tako da je to sve teško porediti, šta sa čima - ima tu milion kombinacija. Za budget skijanje sigurno da je FR najpovoljnija (osim tih par termina u IT što ima) ali to svakako ne znači da je samo tamo "pravo skijanje". Evo Sapa navede i famoznu Švicu u kojoj nisam bio, ali po pričama isto meka za skijanje .

    Nego da dodam još offtopica, bacih sada pogled na St Anton i gledam nije loše: 515cm snega, iako nema 3000+ metara (ima "samo" 2800) "mikroklima" je čudo .

  3. #193
    Member
    Datum registracije
    17.12.2010
    Godina
    44
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Slazem se da treba porediti ono sto je uporedivo tj. ski centre priblizno istih karakteristika. Ali nije sve ni u kilometrima. Mislim da je za sest dana skijanja prosecnom skijasu dovoljno 150 km staza a da ne vitla kao sumanut da bi nabijao kilometre i sto vise isplatio pass za nekih 600 km koje ne moze ni da zamisli a ne da predje. Konkretno, Isola i Oron imaju 250 km staza i neko bi rekao ajde da ih poredimo sa centrom u Austriji sa pribliznim brojem km. Tako npr. Saalbach - Hinterglemm - Leogang, koji mi je i ove sezone izmakao (sta cu kad moram da pravim kompromise sa ostalim clanovima neskijaske porodice), ima oko 200 km staza ali ne moze se porediti sa ova dva francuska. Neka kaze neko ko je bio tamo, ja necu puno posto ne volim da pricam o necemu sto nisam licno doziveo. Ono sto mogu da kazem je to sto svako moze da vidi na internetu. Samo skijaska infrastruktura koja presudno utice na cenu ski passa je nebo i zemlja u korist austrijskog skijalista koje predstavlja celinu za razliku od ova dva. I na kraju cene: 14.1.-21.1. u Austriji, smestaj na oko 4 km od prve gondole u Leogangu 130 EUR u apartmanu od 65 m2 za cetvoro koji koriste dvoje, ski pass 200 EUR i prevoz kolima 50 EUR, ukupno 380 EUR, udaljenost oko 980 km. Isti termin Isola: smestaj na stazi u apartmanu od 23 m2 za cetvoro koji koriste dvoje + ski pass + prevoz autobusom 320 EUR, udaljenost oko 1400 km.

    @wlad
    Prosle godine sam u St.Anton svratio tri noci, dva dana skijanja, nisam mogao da prodjem kroz Arlberg a da ne svratim. Za ta dva dana nisam uspeo da prodjem ni celo jedno cose skijalista, ali draze mi je bilo nego deset dana negde drugo. Snega je bilo 25.3. kada ga nije bilo nigde u AUT ispod 1800 m. Idealno podneblje.

  4. #194
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    hallo: Izola je idealna za pocetnike, ima dosta dugackih blazih staza a moze i dobra brzina da se razvije jer su staze solidno siroke i dobro utabane bar kad sam ja bio. Preporucujem 3 dana Izole pa 3 dana Aurona koji je malo strmiji i po meni mnogo bolji za neko ozbiljnije skijanje.

    Sto se tice ostalog slazem se da su FRA grupne varijante najpovoljnije ali iz mog iskustva preporucujem vam da izbegavate studio za 4 i da uvek jurite apartman za 4 ili 6 osoba. Slazem se da se uglavnom aranzmani i kombinacije ne mogu porediti ali ako uporedimo isti smestaj u AT I FRA kao i cene po kafanama i pivski index, FRA je neuporedivo skuplja. U Kurcevelu ima i nocenja po hiljadu i kusur evra pa ko sta voli.

  5. #195
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku

    Mene nedostatak komfora u Fr takođe nervira, ali činjenica je da tolika skijališta treba napuniti skijašima i da toliko platežne klijentele cela Evropa nema, dakle oni su napravili mogućnost low budget skijanja prilagođenog pretežno mlađoj publici. Znači ako poneseš smrznutu hranu od kuće možeš da zimuješ za 350 E što u AT ne verujem da može igde, a ako hoćeš da potrošiš 700-800 E onda je savim moguće da možda u At možeš da prođeš bolje.
    odlicno! evo plageton je pogodijo u srz; ovim mozete da zaokruzite diskusiju i zatvorite temu. francuska ima silne goleti i grdne visoravni i nista drugo, austrija ima pitome livade i omalene pasnjake, ali i vesele krcme i tople hanove kraj puta (nemojte samo pocet diskusiju o velicini goleti i kvalitetu pasnjaka te kvalitetu grijanja u hanovima..ovo sam ja samo pokuso da se izrazim poetski). ove diskusije su beskonacne, napisah nekad da se luxus u francuskoj placa vise nego u austriji.

  6. #196
    Member Alias avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    47
    Poruke
    52

    Podrazumevano

    Ljudi, pošto sam ja na neki način započela ovu diskusiju, imam nekako potrebu i da je zaokružim Dakle, moje pitanje odnosilo se na smeštaj u Izoli, tj. da li je isti ikako podnošljiv ili nije? Vidim po komentarima da je bliže ovome drugome, ali ajde, nisam mnogo razmažena po tom pitanju pa ću izdržati, valjda

    Svi ste na neki način u pravu - ja potpuno razumem koncept low budget skijanja (ja idem u toj varijanti ne zato što ne mogu da platim bolje, već zato što za bolje i skuplje ne mogu da nađem društvo; a bila sam u svojim srednjoškolskim i studentskim danima u planinarskim domovima na Kopu sa 20 ljudi u sobi i zajedničkim kupatilom, sve podnosim samo da se skija), ali postoji neki MINIMUM uslova koji smeštaj mora da zadovolji - npr. da krevet bude zadovoljavajuće dužine za mojih 175cm i da imam normalnu postljinu. Da li neko smatra da su ovi zahtevi preveliki, čak i za low budget varijantu?

    Slažem se da ne treba pričati o nečemu što niste iskusili, tako da ću da se oglasim ponovo nakon što se budem vratila da iznesem SVOJE UTISKE da li vredi ili ne. Ono što je mene oba puta oduševilo u AUT je to što je odnos cena-kvalitet, po svakom kriterijumu, fantastičan.

  7. #197
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sasacg Pogledati poruku
    Mislim da je ovo skupo,ako je samo smestaj bez hrane u pitanju...Nebitno
    Da ne bude zabune, mislio sam na smjestaj sa ski pasom, a jeste bez hrane. Moguce da je bilo i 20-30E manje, sad se vise i ne sjecam tacno, ali sigurno nije bilo vise.

    Citirati Originalno postavljeno od sasacg Pogledati poruku
    tj. volim da imam udoban krevet,cistu posteljinu i peskire na 2-3 dana,put automobilom,komotnu sobu u kojoj nije 4-8 ljudi,spreman dorucak svako jutro i td...Za to sam rekao da vredi dati 150-200 vise u mom slucaju...
    Apsolutno, ovo ne treba ocekivati za male pare u FR (doduse nikad nisam vidio sobu za vise od 4 osobe, nije bas toliki proletarijat), a sasvim je moguce da nesto slicno kosta i vise nego u AT.

  8. #198
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    42
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Alias Pogledati poruku
    Svi ste na neki način u pravu - ja potpuno razumem koncept low budget skijanja (ja idem u toj varijanti ne zato što ne mogu da platim bolje, već zato što za bolje i skuplje ne mogu da nađem društvo; a bila sam u svojim srednjoškolskim i studentskim danima u planinarskim domovima na Kopu sa 20 ljudi u sobi i zajedničkim kupatilom, sve podnosim samo da se skija), ali postoji neki MINIMUM uslova koji smeštaj mora da zadovolji - npr. da krevet bude zadovoljavajuće dužine za mojih 175cm i da imam normalnu postljinu. Da li neko smatra da su ovi zahtevi preveliki, čak i za low budget varijantu?
    Meni je uglavnom uvijek bilo OK sa mojih 187cm Za posteljinu, u 3 doline je mislim bila opcija da se bira izmedju svoje (besplatne), "papirne" i normalne posteljine, s tim da je ova posljednja bila nesto skuplja. Moguce da neka slicna varijanta postoji i u Izoli a da je "lost in translation", Francuzi generalno ne stoje najbolje sa engleskim

  9. #199
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Alias Pogledati poruku
    Dakle, moje pitanje odnosilo se na smeštaj u Izoli, tj. da li je isti ikako podnošljiv ili nije? Vidim po komentarima da je bliže ovome drugome, ali ajde, nisam mnogo razmažena po tom pitanju pa ću izdržati, valjda
    Može se reći da smeštaj nije luksuzan, previše komforan ili bez kompromisa ali nikada ga ne bih okarakterisao kao nepodnošljiv. Ja sam čak bio prijatno iznenađen jer sam za te pare očekivao nešto tipa nerenoviranih Konaka. Za 175cm ti krevet neće biti kratak, a ako hoćete malo više komfornosti postoji mogućnost da se doplati da dvoje bude u 4krevetnom apartmanu. Tako smo i mi bili smešteni i još smo samo nas dvoje zapucali kolima jer nam se nije klackalo toliko autobusom. Hoću da kažem da uz par dodatnih izdataka na tu osnovnu cenu smeštaj u Fr može da bude sasvim fin, a put ne toliko naporan.

    Sa druge strane, mislim da je šteta na skijati u Francuskoj baš kao i u Austriji. Baš kao i u Italiji, Švajcarskoj, Sloveniji, Andori... Toliko ima skijališta i doživljaj na svakom je drugačiji i ni ne treba ih porediti, barem ne u kontekstu u kojem je otišla diskusija u ovoj temi. Pa ja ljudi jedva čekam svaku sledeću sezonu baš i zbog toga što znam da ću skijati na mestima na kojima do tada nisam.

  10. #200
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    Nije problem bila dužina nego širina kreveta. Ponavljam mi smo bili u studiju za 4 osobe, kažu da je velika razlika apartman za 4 osobe.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •