Strana 188 od 692 PrvaPrva ... 88138178186187188189190198238288688 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1.871 do 1.880 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #1871
    Ski magare Nemanjus avatar
    Datum registracije
    28.04.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Worldcup RC / Blizzard Bonafide
    Godina
    44
    Poruke
    298

    Podrazumevano

    Možda je u pitanju temperatura u plusu !

  2. #1872
    Super Member
    Datum registracije
    23.10.2010
    Skije / Bord
    Fischer Progressor SLC
    Poruke
    227

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Nemanjus Pogledati poruku
    Možda je u pitanju temperatura u plusu !
    Tesko da je plus u pitanju, zadnjih nedelju dana najtopliji dan je bio -5 koliko se secam. Konstantno je zestoko ispod 0

  3. #1873
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Nije preterana misterija: uglavnom jugoistocna i juzna orijentacija staza, udruzena sa guzvom na istima.

    Na primer Marine Vode (kao severna, slabije posecena staza) je uvek u znacajnom boljem stanju nego npr. obliznja slicna Knezevske bare (da ne pricam Duboke).

  4. #1874
    Member
    Datum registracije
    13.12.2010
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    Utorak i sredu sam skijao na Kopu. Bio sam u nedoumici da li da idem na Kop ili ne. Nisam pogresio. Uslovi za skijanje su bili odlicni. Staze su drzale bukvalno do kraja, leda je bilo malo. Osnovni nedostatak je sto je relativno malo staza u funkciji pa malo dosadi, ali za dva dana skijanja nije problem. Crna Duboka je radila oba dana i bila je odlicna. U pripremi su Krcmar, Marine vode, Karaman. Prirodnog snega je malo, i da nije vestaka skijanje bi bilo tanko. Na svoju ruku sam presekao sa Suvog rudista na Krcmar, odskijao i mislim da ce i ova staza biti pustena za vikend. Sve u svemu, ko je u nedoumici, mislim da treba da ide na Kop. Samo oprezno na prilaznim putevima za planinu, bez zurbe, narocito prilikom silaska sa planine.

  5. #1875
    Ski legenda alpinista avatar
    Datum registracije
    24.03.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Volkl Racetiger SL Racing
    Godina
    39
    Poruke
    286

    Podrazumevano

    A genijacli aj mi objasnite kako mislite da se staze drze ako navece padne snijeg,utabaju se i preko njih sutradan predje ne znam ni ja koliko hiljada skijasa??? Da ratraci izlaze non stop na stazu ili mozda na ratrake ugraditi prskalice da lede stazu i spremaju kao za takmicare . Alo ljudi pa to ni Francuzi ne mogu da postignu peglajuci od sumraka do svitanja,a ne nasa skromna masinerija.
    Normalno je da posle padavina staza bude OK tek drugi treci dan. Skijajte i uzivajte . . . kome je do trazenja "dlake u jajetu" nek' sjede u prvu kafanu i sunca se

  6. #1876
    Ski magare Nemanjus avatar
    Datum registracije
    28.04.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Worldcup RC / Blizzard Bonafide
    Godina
    44
    Poruke
    298

    Podrazumevano

    Priprema staze je nešto što se radi tako što ratrak pređe preko iste jednom u toku noći. To važi i za Kopaonik i za Francusku i za Austriju i bilo gde u svetu. Ako imaš dobre meteorološke uslove da pripremiš stazu na način da ona bude tvrda, onda se to i postigne tim jednim prelaskom i staza dobro drži ceo dan. Drugi način je da imaš topove, ali opet ne sme da padne previše snega u toku jednog dana ili noći.
    Ukoliko se desi da recimo padne 30-40 cm svežeg snega zvanog puder, taj sneg je nekonsolidovan i ima veliku zapreminu u odnosu na masu. Ratrak prelazi preko njega, ali ga samo "izmeša", a staza ostane mekana. Prođe par skijaša, ode staza do đavola, naprave se hupseri, a tamo gde se zguli ostane podloga od veštaka koju neki zovu "led". E pa to nije led nego tvrda staza od veštačkog snega. Led možemo videti na klizalištu, jako retko na ski stazi. Ukoliko ga ima na ski stazi, treba ga obilaziti ili preći pravo preko njega !
    Onaj ko je skijao u Austriji zna da Austrijanci nisu neki zaluđenici kad je u pitanju sređivanje staza. Bitno da nema kamenja, a ako ima pokoji hupser to nikoga nije briga.
    Na kraju, ono što je Marko rekao, skijajte i uživajte. Naoštrite skije, po hupserima se potrudite da savladate tehniku, uzmite prikladnije skije, kako god... Ili skijajte van staze po dubokom snegu .

  7. #1877
    Ski legenda alpinista avatar
    Datum registracije
    24.03.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Volkl Racetiger SL Racing
    Godina
    39
    Poruke
    286

    Podrazumevano

    Nemice ovo je bilo vrlo opsirno i edukativno . . . iskustvo je cudo .

    Dakle da rezimiramo,kad padne snijeg prvi dan idemo van staze,freeride ,a sutradan na stazu i hard race . . . kompenzacija i to je to!

  8. #1878
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od alpinista Pogledati poruku
    A genijacli aj mi objasnite kako mislite da se staze drze ako navece padne snijeg,utabaju se i preko njih sutradan predje ne znam ni ja koliko hiljada skijasa??? Da ratraci izlaze non stop na stazu ili mozda na ratrake ugraditi prskalice da lede stazu i spremaju kao za takmicare . Alo ljudi pa to ni Francuzi ne mogu da postignu peglajuci od sumraka do svitanja,a ne nasa skromna masinerija.
    Normalno je da posle padavina staza bude OK tek drugi treci dan. Skijajte i uzivajte . . . kome je do trazenja "dlake u jajetu" nek' sjede u prvu kafanu i sunca se
    Sa tom razlikom da Francuzi treba da popeglaju po 500 km staza a na Kopu - koliko? 15? 20? 25?

  9. #1879
    Ski magare Nemanjus avatar
    Datum registracije
    28.04.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Worldcup RC / Blizzard Bonafide
    Godina
    44
    Poruke
    298

    Podrazumevano

    Pa kakve sad to veze ima koliko staza treba da se popegla? Ne znam na šta misliš kad kažeš 500 km, verovatno na 3 doline. E pa u 3 doline postoji 150 ratraka, a na Kopu verovatno ne više od 7-8. Ali to uopšte nije bitno. Ja nisam nijednom bio na Kopu, a da neka staza nije ispeglana (bar ne u zadnjih par godina).

  10. #1880
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Čovek je napisao da to ne mogu da postignu (da popeglaju staze) ni Francuzi. A ti kažeš da su staze stalno popeglane.

    Dogovori se s njim.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •