Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 38

Tema: Skije - zamena za rental

  1. #21
    Member
    Datum registracije
    08.01.2012
    Godina
    43
    Poruke
    88

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Obavezno nam daj utiske nakon probavanja.
    Prošle sezona se završila sa decembrom (Krvavec) I jedan dan na Kopaoniku u januaru, tako da je proba skija sačekala decembar na Kopaoniku.

    Pre svega, stekan, još jednom hvala za preporuku za Nordica GT75 CA!

    Posle 6 godina na rentalima, prvi put sam stao na nove skije, nešto bolje od prosečnog rentala, i shvatio da se više ne moram predstavljati kao rekreativac, već napredni rekreativac

    Skija odlično drži, ide gde ja želim, zaokreti su mnogo lakši. Prosto, sve je na strani ove skije u odnosu na sve koje sam vozio ranije. Na regular rentalima sam uvek mislio da je do mene, ali eto, izgleda da nije.

    Ranije sam imao problem da održavam brzinu gde je želim, već sam imao velika ubrzanja, gubljenje kontrole, pa kočenje, ponekad i u plugu. Sada vozim paralelno i kontrolišem brzinu bez teškoća.
    Prvi dan sam bio oduševljen, da bih trećeg dana dotegao pancerice do kraja (Rossignol Alias 70), a naredna 4 dana sam shvatio da je flex 100 sledeća stanica.

    S obzirom da smo tokom 7 dana imali i extra sredjene staze i hupsere i razvaljene staze i sveže napadao sneg i, nažalost, progledale staze, rekao bih da ova skija najbolje radi na uređenoj stazi.
    Narednih dana ih nosim na servis.

    U toku januara krećem u potragu za tvrdjim pancericama.

  2. #22
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Mordred Pogledati poruku
    Pre svega, stekan, još jednom hvala za preporuku za Nordica GT75 CA!
    Nema na čemu!

    Citirati Originalno postavljeno od Mordred Pogledati poruku
    ... da bih trećeg dana dotegao pancerice do kraja (Rossignol Alias 70), a naredna 4 dana sam shvatio da je flex 100 sledeća stanica. ... U toku januara krećem u potragu za tvrdjim pancericama.
    Na novim pancericama ćeš vjerovatno primijetiti još jednu pozitivnu promjenu (pored tvrđeg flexa) u odnosu na stare pancerice: naglašeniji prednji nagib. Ako su ti odgovarale Rossi pancerice, obavezno probaj i Lange, ako ih gdje pronađeš, a posebno model SX 100. SX je njihova serija za šire stopalo, ali ja bih rekao prije za srednje široko stopalo, jer je moj SX 120 uži osjetno od Salomon Impact modela.

  3. #23
    Member
    Datum registracije
    08.01.2012
    Godina
    43
    Poruke
    88

    Podrazumevano

    Predpostavljam da je nagib subjektivan i da se ne naglašava u specifikaciji?
    Nisam znao da postoje značajne razlike u uglu, ali sad kad si pomenuo, da, prijao bi mi veći nagib za vožnju.
    Trenutne pancerice volim, jer mi se u njima noge nikad nisu smrzle, nikada nisu bile mokre iznutra, kada napravim pauzu, ne moram da ih raskopcavam. Jedino je malo mučenje zakopcavanje poslednje kopce, sad kad ih kopcam do kraja.

    Još jedna stvar koju sam primetio je da sa različitom ski čarapom, imam razliku 1 zub na gornjim kopcam, za istu utegnutost.

    Potrazicu Lange, a zbog dosadašnjeg iskustva, favorit su mi neke Rossignol.

  4. #24
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Mordred Pogledati poruku
    Predpostavljam da je nagib subjektivan i da se ne naglašava u specifikaciji?
    Nigdje nije naveden, ali bude velika razlika u nagibu između početničkih i top modela. Kod nekih početničkih modela skijaš može da stoji potpuno uspravno. U takvima nema skijanja.

  5. #25
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Mordred Pogledati poruku
    Potrazicu Lange, a zbog dosadašnjeg iskustva, favorit su mi neke Rossignol.
    Poslao sam ti privatnu poruku u vezi ovog.

  6. #26
    Senior Member
    Datum registracije
    02.01.2020
    Godina
    29
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    Pozdrav, kao i kolege pre mene, da ne otvaram temu vec samo da se nadovezem. Trebao bi mi savet kakav tip skija da trazim u rentalima jos ove zime i koje duzine, nadam se da cu sledece sesone promeniti pitanje u kakav tip skija tj. model da pazarim

    Pocetna tacka: novi sad, znam da rentale imaju markoni i planet bike, prethodnih godina uzimao vecinom u planet bike i dobijao neke matore elan exar vidia. Da li imate preporuke za jos neke rentale u NS i sta da rentam?

    Destinacija: kopaonik, prosle godine sam rentirao neke volkl deacon x 158cm, medjutim delovalo mi da su prekratke i preskupa renta za to sto nude. Takodje preporuka za rentale na kopaoniku je dobrodosla

    Skijam prethodnih 4-5 sezona po desetak dana, nekad jahorina, nekad kopaonik, od sledece godine ce da bude ili austrija ili francuska. Visina 185cm, tezina 85kg, 27 god, u srednjoj formi. Cilj za ovu sezonu, popraviti tehniku sa instruktorom i ako bude moguce sto vise nauciti carving, bar po plavim stazama kopa. Nemam problem sa skijanjem crvenih, pa i crnih staza iako to ne bude bas najlepsom tehnikom. Neki srednji radius zaokreta bih rekao da mi najvise prija.
    Sto se tice terena, samo na stazi za ovu sezonu, a sa njihovim stanjem na kopaniku pretpostavljam da ste upoznati

    Pancerice sam prosle sezone kupio, rossignol alltrack 100.

    Ako sam nesto preskocio, pisite da dodam pa da ove sezone imam ok skiju za ucenje iz rentala, jer po vasim prethodnim postovima mi za pocetak deluje da je ova skija od 158cm prekratka u odnosu na moju visinu

  7. #27
    Super Member
    Datum registracije
    15.03.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    53
    Poruke
    244

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od lexinho021 Pogledati poruku
    Pozdrav, kao i kolege pre mene, da ne otvaram temu vec samo da se nadovezem. Trebao bi mi savet kakav tip skija da trazim u rentalima jos ove zime i koje duzine, nadam se da cu sledece sesone promeniti pitanje u kakav tip skija tj. model da pazarim

    Pocetna tacka: novi sad, znam da rentale imaju markoni i planet bike, prethodnih godina uzimao vecinom u planet bike i dobijao neke matore elan exar vidia. Da li imate preporuke za jos neke rentale u NS i sta da rentam?

    Destinacija: kopaonik, prosle godine sam rentirao neke volkl deacon x 158cm, medjutim delovalo mi da su prekratke i preskupa renta za to sto nude. Takodje preporuka za rentale na kopaoniku je dobrodosla

    Skijam prethodnih 4-5 sezona po desetak dana, nekad jahorina, nekad kopaonik, od sledece godine ce da bude ili austrija ili francuska. Visina 185cm, tezina 85kg, 27 god, u srednjoj formi. Cilj za ovu sezonu, popraviti tehniku sa instruktorom i ako bude moguce sto vise nauciti carving, bar po plavim stazama kopa. Nemam problem sa skijanjem crvenih, pa i crnih staza iako to ne bude bas najlepsom tehnikom. Neki srednji radius zaokreta bih rekao da mi najvise prija.
    Sto se tice terena, samo na stazi za ovu sezonu, a sa njihovim stanjem na kopaniku pretpostavljam da ste upoznati

    Pancerice sam prosle sezone kupio, rossignol alltrack 100.

    Ako sam nesto preskocio, pisite da dodam pa da ove sezone imam ok skiju za ucenje iz rentala, jer po vasim prethodnim postovima mi za pocetak deluje da je ova skija od 158cm prekratka u odnosu na moju visinu
    Dužina od 172 do 177 cm
    Radijus od 14 do 16 m
    Probati više različitih modela, znači rentaj ih na planini i mijenjaj svaki dan i po više puta ako treba.
    Uzimati, po mogućnosti, skije iz minimalno srednje cjenovne klase (samim time i performanse bi trebalo da su bolje).
    Volkl deacon je serija koja ima ozbiljne skije, jedino je upitno koliko ozbiljnih skija rentali imaju u ponudi.

  8. #28
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bobo Pogledati poruku
    ...jedino je upitno koliko ozbiljnih skija rentali imaju u ponudi.
    Baš tako.
    Völkl Deacon zvuči ozbiljno, ali spomenuti Völkl Deacon X je početnička skija.

  9. #29
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Mladicu mi smo istih dimenzija samo godine x2 . E, zamisljam sebe pre vise od dekade kako sam imao slicna pitanja i dvojbe. Sada se uzasavam za nesto ispod 177 a kamo li 158, i uze od 80, ma koi 80,uze od 88. To za stazu, onako, inace nikad ispod 180 sa 90. Poz

  10. #30
    Senior Member
    Datum registracije
    02.01.2020
    Godina
    29
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    @stekan, bas tako, pogledah i ja deacon X jeste pocetnicka skija

    Hvala na preporukama, onda cu da iznajmim na planini neke 170+cm pa da se oprobam
    Ako imate dojavu i za rental sa dobrom opremom (srednje+) klase na kopaniku moze ili ovde ili, ako ne sme reklama, na privatnu poruku. Svakako cu dan ranije stici na planinu pa imati celo posle posle podne da pronadjem nesto dobro, ukoliko budem znao prepoznati dobro

    Da li ima jos nesto sto bi trebao da dodam prilikom rentiranja, da li je to slalom skija?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •