Strana 2 od 12 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 116

Tema: Ontopic: snobovi i seljaci (vino vs rakija)

  1. #11
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    @trendo AKO si ozbiljan sa komentarom i kategorizacijom ljudi .."ne znam brate sto se objasnjavas sa tim seljacima oko toga sta poneti od hrane, a zamisli ide se na skijanje?" neprijatno sam iznenadjen, a za "gospodina" @Grazer-a samo reci "pohvale"...pare se najlakse trose kad ih NE ZARADIS!
    Sve u svemu, skijanje je SKUP sport, pa ko kako moze tako se i dovija...po restoranima se NE MORA jesti al' se zicom MORAS voziti..sve najbolje i lepo skijanje zelim..
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  2. #12
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od hallo Pogledati poruku
    @trendo AKO si ozbiljan sa komentarom i kategorizacijom ljudi .."ne znam brate sto se objasnjavas sa tim seljacima oko toga sta poneti od hrane, a zamisli ide se na skijanje?" neprijatno sam iznenadjen, a za "gospodina" @Grazer-a samo reci "pohvale"...pare se najlakse trose kad ih NE ZARADIS!
    Sve u svemu, skijanje je SKUP sport, pa ko kako moze tako se i dovija...po restoranima se NE MORA jesti al' se zicom MORAS voziti..sve najbolje i lepo skijanje zelim..
    Takodje sam iznenadjen i svaka dalja rasprava sa restoran skijasima je samo gubljenje vremena.
    Nekad je skromnost bila vrlina.

  3. #13
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Vidi sad hallo, ja i Grazer svo taki kakvi smo, svidelose to nekome ili nme. Ne znam sta je lose nekoga okarektizirat seljakom, pa nije seljacina ili seljandura u mom kraju. Seljacima je normalno da jedu seljacku hranu, aj da ne kazem hranu sa sela, pa sad svidelo se to vama ili ne mi smo taki. Doduse ja volim i da okarektarisem ljudi sprema njihomom poteklu pa sad takav sam, sta mi mozes.

    No brate Grezer opet mi nesto nije jasno, u hotelima koje ja posecujem sobarice sve svakodnevo pociste i namirise, svaki dan nova posteljina, peskiri, bade mantil, a o tecnom sapunu i toalet hartii suvisno je trositi reci. Bar takvi su hoteli u Bansko gde ja idem. E sad moram priznati ne znam kakvi su tamo u alpima, verovatno planinci pa ne znaju kako treba.
    A zakuske, sireve i prsute uz vino, pa za to se ide u reskoran, ko gospodin a ne tamo ko 'oni' sa slaninom i kobasicama pusene na tavan kuce. Ma daj.

  4. #14
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    @trendo....zaista "brate od @Grazera"" ne mogu nista nedostatku domecg VASPITANJA i POSTOVANJA drugih..takav si kakav si, samo bitno sto dalje od mene...SVI Vi takvi..
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  5. #15
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od trendo Pogledati poruku
    Vidi sad hallo, ja i Grazer svo taki kakvi smo, svidelose to nekome ili nme. Ne znam sta je lose nekoga okarektizirat seljakom, pa nije seljacina ili seljandura u mom kraju. Seljacima je normalno da jedu seljacku hranu, aj da ne kazem hranu sa sela, pa sad svidelo se to vama ili ne mi smo taki. Doduse ja volim i da okarektarisem ljudi sprema njihomom poteklu pa sad takav sam, sta mi mozes.

    No brate Grezer opet mi nesto nije jasno, u hotelima koje ja posecujem sobarice sve svakodnevo pociste i namirise, svaki dan nova posteljina, peskiri, bade mantil, a o tecnom sapunu i toalet hartii suvisno je trositi reci. Bar takvi su hoteli u Bansko gde ja idem. E sad moram priznati ne znam kakvi su tamo u alpima, verovatno planinci pa ne znaju kako treba.
    A zakuske, sireve i prsute uz vino, pa za to se ide u reskoran, ko gospodin a ne tamo ko 'oni' sa slaninom i kobasicama pusene na tavan kuce. Ma daj.
    ja samo uvoznu iz cg njegusku prsutu i pancetu, na zalost nemam tavan a ni kucu da to sam radim pa moram da pazarim.
    Kakav eu prsut kako to moze da valja, samo fra kackavalj je ok tamo.

  6. #16
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Ouroboros Pogledati poruku
    Vjerovatno ću ići na jednačinu sarme+gotova jela+slaninica+boca šljive = nirvana. Hvala svima na savjetima.
    pored sarmi gotova jela(ocajna imitacija prave hrane) su ti suvisna , inace odlicna jednacina

  7. #17
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Odlicna rasprava, sve 5! vidim nista nisam propustio u zadnjih 12 mjeseci; isti snobovi/skorojevici vode glavnu rijec. Ima se, moze se, ne zivi se u realnom svijetu. Ljudi kuckaju godinu dvije dana da bi otisli na skijanje, ponesu domace-najsladje da uzivaju i garantovano ukusnije nego u vecini francuskih restorana na skijlistima gdje serviraju smece. Velika je razlika izmedju skorojevica i nekoga sa pedigreom. Skorojevic pljuje i ismijava svoje domace, ''seljacko'', a covjek koji zna bonton, bio bogat ili siromasan to respektuje. No ne cudi me da balkanski tajkuni i njihova djeca ne vjeruju kad vide zemljake koji u francusku ponesu sljivu i sarmu. Kad ono rekose Mariji Anotaneti da narod nema ljeba, a ona odgovori: pa nek jedu kolache. (Jeste da joj je ova izjava lazno pripisana; ali najbolje docarava sadasnju situaciju na balkanu). pozz i uzivajte u skijanju.

  8. #18
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Ivan Bgd Pogledati poruku
    ja samo uvoznu iz cg njegusku prsutu i pancetu, na zalost nemam tavan a ni kucu da to sam radim pa moram da pazarim.
    Kakav eu prsut kako to moze da valja, samo fra kackavalj je ok tamo.
    Covece nema jaceg prsuta od italijanskog. I francuski brie i italijanski parmezan

    Ne razumem uvredjenost pojedinaca ovde? Ja nisam nikoga osudjivao i to sam naveo vec u prvom postu. Ja sam izjavio da meni licno je tako nesto nepojmljivo. Mislim zamisli vozis se 24h autobusom za Francuski a u gepeku kanta s 100 sarmi i sve domacom kuhinjom.
    Ja licno obozavam odlaske na skijanja u Italiju i Francusku bas zato sto onda imam priliku da probam i uzivam u pravoj hrani i vinu. I ja skijanje ne mogu da zamislim bez toga.
    Nekoga takve stvari ne interesuju i to razumem. Neko ne moze financiski, neko nema interesa.

    Ovi sto prozivaju "skorojevice/snobove" itd i ne postovanje svoga neka gledaju svoja posla. Ja nisam nikoga prozivao niti sam ikoga vredjao. Rekao sam samo moje misljenje i pokazao da postoji i grupa ljudi koji na skijanje gledaju nekim drugim ocima. Ocigledno je ta grupa u manjini pa zato kako uvek bude kod naseg primitivnog naroda odmah hajde malo da pljujemo ove sto su drugaciji od nas. Zamisli oni ne rade isto sta i mi, oni su snobovi. Daj zabite se vise....
    Izmenio/la Grazer; 04.03.2014 u 17:17.
    History is made by those who dare to break the rules.

  9. #19
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Covece nema jaceg prsuta od italijanskog. I francuski brie i italijanski parmezan
    br1 njeguski prsut je ozbiljan specijalitet, koji se moze mjeriti sa bilo kojim talijanskim prsutom. br2 francuski brie i talijanski parmezan koji pojedes na skijalistu u francuskoj u bilo kom restoranu koji je manje od bilo kakve 3 zvjezdice (michelinove zvezdice necu ni da pominjem) je kvaliteta onog kojeg mozes kupiti usput u Aldiju i Lidlu. Pametnom dosta.

  10. #20
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    br1 njeguski prsut je ozbiljan specijalitet, koji se moze mjeriti sa bilo kojim talijanskim prsutom. br2 francuski brie i talijanski parmezan koji pojedes na skijalistu u francuskoj u bilo kom restoranu koji je manje od bilo kakve 3 zvjezdice (michelinove zvezdice necu ni da pominjem) je kvaliteta onog kojeg mozes kupiti usput u Aldiju i Lidlu. Pametnom dosta.
    Ko kaze da ga i ne kupim negde usput. Meni je najdraze parmezan u Italiji na autogrilu uzeti. A taj isti parmezan i brie su deset puta bolji od onoga sta se nudi na nasim policama. E u tome je razlika.
    Vidim svet prica o njeguskom prsutu, samo njega hvale. To mi je isto kao i s rakijom. Za nase ljude s sela rakija je pojam a sve ostalo je otrov. Nije to sto oni nisu probali nesto druge vec sto ne zele. A to govori dovoljno o samom narodu. zato nam i jeste kao u srednjem veku. Ceo svet je glup samo je nas narod pametan.
    Ali to je vec druga tema koja nema nista s skijanjem, ili barem ne bi trebala.

    Vracam se na prvobitno receno,svako radi onako kako njemu odgovara. Ovima sto napadajuju kazem da treba da postuju svacije misljenje i nacin vidjenja stvari. Kao sto ja postujem vase, vi treba da postujete i moje.
    History is made by those who dare to break the rules.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •