Strana 22 od 45 PrvaPrva ... 12202122232432 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 211 do 220 od 443

Tema: ne dajemo savjete poslje obavljene kupovine

  1. #211
    Junior Member
    Datum registracije
    07.02.2007
    Godina
    46
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    Za pancericu pored dužine veoma bitna je širina stopala. Svaka marka ima neku svoju širinu i model. Kako raste fleks tako je shell sve uži.
    Jedno je probati cipelu u radnji na +25 a sasvim drugo na snegu. Sa fleksom do 90 si sigurno miran 4 god.
    Fscher cruzar x8.5 i Nordika Sportmashine 90
    Prve su široke 103mm a druge 102mm.
    Skije gledaj da su u struku 80-84, visine oko nosa +-5cm

  2. #212
    Member Dragan7 avatar
    Datum registracije
    25.02.2018
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Salomon X Max x7Ti
    Poruke
    31

    Podrazumevano

    Hvala zlitic. A radijus koji preporucujes. I molim te neki model skija da se uklapa u tvoju preporuku, čisto poređenja radi.

  3. #213
    Super Member
    Datum registracije
    27.12.2012
    Lokacija
    Kapedunum
    Skije / Bord
    Head Supershape i. Magnum, Head WC i.SLR, Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Poruke
    352

    Podrazumevano

    I mi smo u potrazi za tom kategorijom skija, i nešto smo razmišljali o modelu Head Strong Instinct. Da li možda neko ima lično iskustvo sa tim modelom ili pak nekim drugim iz Instinct serije?

  4. #214
    Junior Member
    Datum registracije
    07.02.2007
    Godina
    46
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    Radius raste sa dužinom skije. Znači tebi će biti oko 17m.
    Izbor marke je individualna stvar. Svaka marka ima slicnu ponudu. Znači 80-84 u struku sa sa jednim slojem TI.

  5. #215
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Slažem se, osim za Ti. U pitanju je početnik. Skijam oko 40 godina od čega zadnjih 20 sezona po cca 30 dan u sezoni i modeli bez titanijuma su savršeni za moj stil skijanja (fast cruising). Agresivni sportski skijaši će osjetiti prednosti titanijuma, a ostali će osjetiti njegove mane.
    Model za sugestiju: Rossignol Experience 83 (stariji) ili Experience 84 (noviji model).

  6. #216
    Member Dragan7 avatar
    Datum registracije
    25.02.2018
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Salomon X Max x7Ti
    Poruke
    31

    Podrazumevano

    Hvala na odgovoru. U CG ima BG sport i Intersport, a u njima nisam vidio Rossignol. Provjeriću kakva je ponuda polovnih, mada je kraj sezone pa probrano.

  7. #217
    Junior Member
    Datum registracije
    14.12.2008
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    Planiram da uzmem malo tvrđe pancerice, pa mi treba savet Dalbello Panterra ili Nordica Sportmachine.
    Naravno, probaću obe, ali koja bi bila bolji izbor za slučaj da obe odgovaraju stopalu?

    Obe u flexu 90, a i cena je slična, Panterra par procenata skuplja.

  8. #218
    Senior Member bbK1ng avatar
    Datum registracije
    06.01.2017
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Experience 88
    Godina
    51
    Poruke
    113

    Podrazumevano

    Verovatno ce iskusniji da daju bolje savete, ali u mom izboru pancerice probao samo obe (u fleksu 120), pa evo par zaključaka

    - Panterra je mnogo mekša. Naznačeni flex nema veze između 2 brenda.


    - Panterra i mnogo šira. Moja noga nije mogla ni da uđe u Nordicu, dok zbog konstrukcije Panterra se ubuva kao obična cipela.

    Uopšteno Panterra je više all mountain/feeeride, dok je Speedmachine prava on piste cipela, pa biraj prema stilu sopstvene vožnje


  9. #219
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Cenim da je ovo dobar trenutak da pitam šta razlikuje all mountain cipelu od cipele za stazu. Jasno mi je za skije ali za cipele mi je to oduvek bila misterija.

  10. #220
    Super Member
    Datum registracije
    15.03.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    53
    Poruke
    244

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od skydiver Pogledati poruku
    Planiram da uzmem malo tvrđe pancerice, pa mi treba savet Dalbello Panterra ili Nordica Sportmachine.
    Naravno, probaću obe, ali koja bi bila bolji izbor za slučaj da obe odgovaraju stopalu?

    Obe u flexu 90, a i cena je slična, Panterra par procenata skuplja.
    Ne znam kakve pancerice sada koristiš ali pancerica sa flex indeksom 90 nije malo tvrđa pancerica, to je regularna pancerica, one koje imaju manju tvrdoću namjenjene su za skijaše manje platežne moći.
    Ako si to možeš priuštiti, ne gledaj ništa ispod 110-120. O udobnosti pojedinih modela se može diskutovati, flex indeks 120 ne isključuje da je pancerica i udobna (i topla).

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •