Strana 22 od 27 PrvaPrva ... 122021222324 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 211 do 220 od 263

Tema: Skijanje u Austriji

  1. #211
    Member
    Datum registracije
    11.12.2020
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Head V-Shape V5
    Godina
    28
    Poruke
    92

    Podrazumevano

    Hvala, definitivno cu razmotriti Gerlitzen da odem umesto Vogela.

    Naravno, javljam se ukoliko se sretnemo, ali ja idem tek u februaru, za sretenjske praznike, a ne sada za 3 dana


  2. #212
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od lvujosevic Pogledati poruku
    ...ali ja idem tek u februaru, za sretenjske praznike...
    Samo da znaš da je tada školski raspust u najvećem dijelu Austrije uključujući Korušku, Saltzburg i Tirol.

  3. #213
    Member
    Datum registracije
    11.12.2020
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Head V-Shape V5
    Godina
    28
    Poruke
    92

    Podrazumevano

    Hvala na informaciji, ovo nisam znao. Svakako cu gledati da odem barem jedan dan do Nassfelda, pa i ako bude guzva, navikao sam se na Kopaoniku na to


  4. #214
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Evo me jutros na Turracheru. Napokon na prirodnom snijegu! Koja razlika! Pada, a na planini max. 20 skijaša! Genijalno!!!


  5. #215
    Senior Member
    Datum registracije
    02.01.2020
    Godina
    29
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    @stekan

    Sto tako malo nass vs gerlitzen i turrarcher? Gledam i ja nesto na 3-4 dana sto blize Ljubljani ali sa austrijske strane, mislio sam nass, ali si me sad malko pokolebao 😅

  6. #216
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od lexinho021 Pogledati poruku
    @stekan

    Sto tako malo nass vs gerlitzen i turrarcher? Gledam i ja nesto na 3-4 dana sto blize Ljubljani ali sa austrijske strane, mislio sam nass, ali si me sad malko pokolebao 😅
    Od apartmana kojeg koristimo decenijama je Nassfeld udaljen oko sat vremena vožnje, dok mi do Gerlitzena treba 10 minuta, a do Turrachera 45. Ali to je sporedan razlog, jer i do Katschberga imamo sat vremena vožnje, pa opet tamo odemo počesto.
    Osnovni razlog je što mi na Turracheru, Gerlitzenu i Katschbergu konfiguracija staza savršeno odgovara, a i odlično ih poznajem. Vrlo često (radni dani kad nije raspust) mogu voziti čisti karving od vrha do dna bez da ikog ugrožavam (osim možda sebe ). U prevodu: manje strme staze, široke i sa dobrom vidljivošću ispred sebe (nema puno pregiba iza kojih ne znaš da li na stazi sjede borderi ili stoje skijaši). A i gužva na stazi je generalno manja.
    Takođe Turracher ima nešto što nisam vidio nigdje drugdje: veliki dnevni boravak u sklopu polazne stanice glavnog šestosjeda pored parkinga sa kožnim garniturama (za cca 30 duša), savršenim toaletom, automatom za tople napitke (1€), foteljama za masažu, automatom za prikaz i štampanje statistike skijanja (broj odveženih žica i pređenih kilometara), projektorom za prenos trka Svjetskog kupa, te besplatnim jabukama, maramicama i bonbonicama. Oko podneva dijele šampanjac na stazi, a na izlazu sa svake žice imaš ležaljke za sunčanje (natürlich kostenlos).
    Na Nassfeldu ima mnogo više staza, ali tamo u prosjeku mnogo više skijam starom tehnikom nego što pustim karving.

    Ali sve ovo ne znači da bi se tebi moja tri skijališta više svidjela od Nassfelda. Nassfeld ima i jednu veliku prednost: to je najvaće hrvatsko skijalište i u skoro svakom restoranu/kafiću ćeš se odlično sporazumjeti sa osobljem i na svom jeziku. A često ćeš i moći slušati muziku koja ti je poznata sa naših prostora.

  7. #217
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Od apartmana kojeg koristimo decenijama je Nassfeld udaljen oko sat vremena vožnje, dok mi do Gerlitzena treba 10 minuta, a do Turrachera 45. Ali to je sporedan razlog, jer i do Katschberga imamo sat vremena vožnje, pa opet tamo odemo počesto.
    Osnovni razlog je što mi na Turracheru, Gerlitzenu i Katschbergu konfiguracija staza savršeno odgovara, a i odlično ih poznajem. Vrlo često (radni dani kad nije raspust) mogu voziti čisti karving od vrha do dna bez da ikog ugrožavam (osim možda sebe ). U prevodu: manje strme staze, široke i sa dobrom vidljivošću ispred sebe (nema puno pregiba iza kojih ne znaš da li na stazi sjede borderi ili stoje skijaši). A i gužva na stazi je generalno manja.
    Takođe Turracher ima nešto što nisam vidio nigdje drugdje: veliki dnevni boravak u sklopu polazne stanice glavnog šestosjeda pored parkinga sa kožnim garniturama (za cca 30 duša), savršenim toaletom, automatom za tople napitke (1€), foteljama za masažu, automatom za prikaz i štampanje statistike skijanja (broj odveženih žica i pređenih kilometara), projektorom za prenos trka Svjetskog kupa, te besplatnim jabukama, maramicama i bonbonicama. Oko podneva dijele šampanjac na stazi, a na izlazu sa svake žice imaš ležaljke za sunčanje (natürlich kostenlos).
    Na Nassfeldu ima mnogo više staza, ali tamo u prosjeku mnogo više skijam starom tehnikom nego što pustim karving.

    Ali sve ovo ne znači da bi se tebi moja tri skijališta više svidjela od Nassfelda. Nassfeld ima i jednu veliku prednost: to je najvaće hrvatsko skijalište i u skoro svakom restoranu/kafiću ćeš se odlično sporazumjeti sa osobljem i na svom jeziku. A često ćeš i moći slušati muziku koja ti je poznata sa naših prostora.
    Uvjek sam mislio da je Kronplatz najvece CRO skijaliste? Ili si mislio da je Nassfeld najveci u AT?
    History is made by those who dare to break the rules.

  8. #218
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Ne znam za Kronplatz, ali na Nassfeldu otprilike svaki drugi zaposleni govori hrvatski, počev od ski servisa na izlazu iz glavne gondole.

  9. #219
    Super G hogar avatar
    Datum registracije
    26.12.2010
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    Head WC Rebels e-Speed Pro
    Godina
    51
    Poruke
    186

    Podrazumevano

    Koliko znam u hrvatskoj nedjelji je mrtva trka između Nasfelda i Kronplaca po broju HR skijaša (i zaposlenih na skijalištu)... Kronplac je čest izbor domaćih skijaša koji idu sa djecom za koju traže ski škole, bez problema nalaze instruktore koji sa djecom mogu komunicirati na "našem jeziku".

  10. #220
    Senior Member
    Datum registracije
    02.01.2020
    Godina
    29
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    Hvala na odg, bice onda nassfeld 2-3 dana i jos nesto u okolici. Skija li ko tamo u periodu 22-25 feb? Najverovatnije cu solo biti 3-4 dana pa ako je neko za druzenje na ili posle staze 🍻

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •