Strana 6 od 12 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 51 do 60 od 116

Tema: Divcibare 2013

  1. #51
    Junior Member
    Datum registracije
    13.01.2012
    Poruke
    7

    Podrazumevano

    HVALA Jelka, vidimo se za vikend.

  2. #52
    Member
    Datum registracije
    11.11.2005
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Pozdrav drugari zna li neko kakvo je uopste stanje na divci sa snegom imali ga rade li staze,trebao bi u ponedeljak da idem u markove konake,pa da ni nekrecem ako snega nema?svaka informacija dobrodosla.

  3. #53
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Prošle subote sam morala da radim, morala sam poslom da idem u Loznicu prepodne. Mogla sam da se vratim iz Loznice i ceo vikend provedem u sivom Beogradu, pošto cimanje i cena jednodnevnog skijanja na Kopaoniku ili Staroj planini nije mala. Umesto toga odličila sam da organizujem ekipu, ja iz Loznice odem u Valjevo oni me pokupe, pa zajedno odemo na Divčibare i malo bilje se upoznamo sa skijaškim kapacitetima naše zemlje.

    Išli smo preko Valjeva, promašili smo put preko Mionice. Put Valjevo -> Divčibare je vrlo težak, dosta je vijugav i nije baš u najboljem stanju, na putu je bilo baš puno rizle.

    Divčibare je interesantna planina sa nekoliko pešačkih staza, par interesantnih potočića, mostića, jedna vrlo pitoma planina, sa razbacanim vikendicama. Vrlo je mirno, nema bučnih diskoteka, samo jedna kafana, nema puno kafića, samo par njih koji rade preko dana. Kafane nisu baš tako povolje kao što smo se nadali, a na pijaci forsiraju beogradske cene, ali se možete cenkati do cene koja vama deluje podnošljivo.

    Baš onako mirno mesto za odmor.
    Najinteresantnije od svega je što na Divčibarima postoje dve ski staze, koliko sam razumela jedna (nova), stara dvosedišnica prenesena sa Kopaonika je u vlasništvu opštine i ski pass je 1200din i važi samo za tu stazu. Kolima je jako teško, zbog blata i snega spustiti se do same staze, pa je poželjno kola ostaviti oko 100m dalje, tu se može iznajmiti oprema. Staza samo po sebi je izgledala vrlo dobro, ima dobar nagib, ne visi, široka ... samo je kad smo mi bili progledala na više mesta i kamenja je bilo pa smo odustali. Da je skipass tada koštao 500din verovatno bi tu ostali ali 1200din je delovalo kao zaista previše. Otišli smo na kraću stazu koja je u privatnom vlasništvu, tanjir, dugačka oko 500m, par puta dnevno ispadala sajla, ali za 15min oni to poprave, staza je toliko uska u vrhu da je bolje skijati na donje 3/4, skipass je 800din, moguće je doplatiti i za noćno skijanje. Na stazi mali improvizovan kafić, kuvano vino, muzika, puno ljudi, dece, zezanje, vrlo prijatna atmosvera. Skije smo iznajmili kod staze i bile su u vrlo dobrom stanju, zaista iznenađujuće kvalitetna oprema. Proveli smo se super, malo skijali, malo šankali, onako opušteno bez cimanja. Priložila sam dve slike sa male staze i jednu ispred velike.

    Sumasummarum: jako dobar vikend. Spavali smo na Divčibarima samo jednu noć i super se proveli. Baš napunili baterije. Prošetali se, uživali u čistom vazduhu, prirodi, malo čak i u skijanju. Vrlo dobro mesto za vikend ili jedan dan (veći hoteli ili vile sa više apartmana hoće da izdaju smeštaj i na jednu noć). Sobe su pristojne, mnogo bolje nego većina na Kopaoniku. Preporučujem Dičibare za odmor sa malo skijanja!!!
    Priložene slike Priložene slike
    Izmenio/la sunCica; 23.01.2013 u 00:14.
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  4. #54
    Member
    Datum registracije
    24.01.2011
    Godina
    41
    Poruke
    32

    Smile

    Lep opis.
    Mislim da ste pogresili sto niste skijali na novoj stazi, ja sam je skijao 4-5 dana prethodnih godina i uglavnom je bila u ovakvom stanju kakva je na fotografiji.
    Moze da se skija, osim ako bas imete skupe skije...

  5. #55
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    U gornjem delu staze je bilo mnogo gore. Nemamo neke skupe skije, ali i ove valja čuvati, njih par je nosilo skije, nas nekoliko je iznajmilo. Žao mi je što nisam skijala i na toj stazi, ali ništa strašno ovamo je bilo tako dobro i opušteno zezanje da jebilo super.
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  6. #56
    Super Member Truch2 avatar
    Datum registracije
    08.02.2008
    Lokacija
    Bg
    Skije / Bord
    Nitro Gloop
    Poruke
    328

    Podrazumevano

    Da li zna neko kakva je situacija sa snegom juce i danas?
    Da li vredi da krecemo iz Beograda?
    Snowboarding is skateboarding for pussies!

  7. #57
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Truch2 Pogledati poruku
    Da li zna neko kakva je situacija sa snegom juce i danas?
    Da li vredi da krecemo iz Beograda?
    lik sto je sef na zici jutros mi je rekao da rade danas a da je.na vrhu progledalo i da od toga zavisi hoce li i sutra raditi.

  8. #58
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    sad sam se cuo sa njim kaze eno ovi njegovi sredjuju stazu za sutra a sneg pada sitno nesto. sad idem iz BGa pa sam u dilemi da li sutra da odem do gore a vama iz BGa ne znam sta bi porucio...vredi li? ne znam nikoga ko je bio danas to bi bilo od pomoci...

  9. #59
    Super Member Truch2 avatar
    Datum registracije
    08.02.2008
    Lokacija
    Bg
    Skije / Bord
    Nitro Gloop
    Poruke
    328

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grimani Pogledati poruku
    sad sam se cuo sa njim kaze eno ovi njegovi sredjuju stazu za sutra a sneg pada sitno nesto. sad idem iz BGa pa sam u dilemi da li sutra da odem do gore a vama iz BGa ne znam sta bi porucio...vredi li? ne znam nikoga ko je bio danas to bi bilo od pomoci...
    Hvala, anyway
    Snowboarding is skateboarding for pussies!

  10. #60
    Junior Member
    Datum registracije
    06.01.2012
    Poruke
    11

    Podrazumevano

    Ja se vratih sa Divcibara i mogu da kazem da je bilo solidnog skijanja i ne preterano velike guzve, bar na staroj stazi. Posto smo bili ceo vikend malo smo se i setali, i utisak celog vikenda je baja koji je sazidao kucu na sred staze pored odmaralista Stevan Filipovic, znam da staza ko zna koliko nije radila ALI stvarnooooo da stavis kucu na sred staze! Uze prolazi na mozda metar ili dva od kuce i produzava desetak metara iznad, zao mi je sto nisam imao bilo sta da slikam.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •