Strana 198 od 205 PrvaPrva ... 98148188196197198199200 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1.971 do 1.980 od 2041

Tema: Ski centar Tornik

  1. #1971
    Member
    Datum registracije
    20.12.2016
    Poruke
    53

    Podrazumevano

    Kakva je situacija na Torniku sa individualnim casovima za klincima? Burazerov mali 5.razred pa da vidimo da li ima sanse da nauci da skija. Vozi onu stazicu dole u centru sve u plug.


  2. #1972
    Super Member
    Datum registracije
    27.12.2012
    Lokacija
    Kapedunum
    Skije / Bord
    Head Supershape i. Magnum, Head WC i.SLR, Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Poruke
    352

    Podrazumevano

    Screenshot_20220109_140442_com.facebook.katana.jpg

    Sve preporuke za ski instruktore Ski Art škole.

  3. #1973
    Super Member veljadj avatar
    Datum registracije
    15.12.2017
    Lokacija
    Lazarevac-Veliki Crljeni
    Skije / Bord
    Rossignol Pursuit 13 Carbon
    Godina
    50
    Poruke
    230

    Podrazumevano

    Da li je moguće da na Torniku nema dovoljno snega pa ne rade crvene staze?

  4. #1974
    Junior Member
    Datum registracije
    27.04.2012
    Godina
    40
    Poruke
    20

    Podrazumevano

    Bio sam tamo pre 7 dana i stanje na crvenim stazama je bilo baš loše. S obzirom na količinu padavina ovih par dana i temp (pogodno za osnezavanje) nadam se da ce uskoro da ih otvore.


  5. #1975
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Crvena bi trebalo da bude spremna za petak mada je jedan tabac malopre prosuo drob na Zmajevcu, ko zna da li ce bez njega uspeti da pripreme na vreme

  6. #1976
    Member
    Datum registracije
    20.12.2016
    Poruke
    53

    Podrazumevano

    Koje staze rade sutra i jel je guzva? Prvi put idem. Gde rentati opremu? Uzeo bih dvodnevni ski pas.


  7. #1977
    Super Member veljadj avatar
    Datum registracije
    15.12.2017
    Lokacija
    Lazarevac-Veliki Crljeni
    Skije / Bord
    Rossignol Pursuit 13 Carbon
    Godina
    50
    Poruke
    230

    Podrazumevano

    Na kamerama SS možeš da vidiš da li je gužva koje staze rade i cene skipasa.Renta je na početku parkinga.

  8. #1978
    Member
    Datum registracije
    20.12.2016
    Poruke
    53

    Podrazumevano

    Radi samo plava. Guzva je al jbg.


  9. #1979
    Junior Member
    Datum registracije
    19.01.2021
    Godina
    35
    Poruke
    17

    Podrazumevano

    Bio u subotu. Guzva. Staza popustila oko podne...led na pojedinim mestima i na plavoj i crvenoj. Nema dovoljno snega za Zmajevac, ali radili su topovi tokom celog dana. Valjda ce biti u fji do sl vikenda

  10. #1980
    Junior Member
    Datum registracije
    13.11.2021
    Lokacija
    More.
    Poruke
    7

    Podrazumevano

    Da prenesem utiske sa Tornika. Porodica od pet članova gdje su samo tinejdžeri skijaši, a najmlađa ćerka, suprug i ja smo probali da naučimo da skijamo. Mislila sam da će nam biti puno lakše zbog jezičke barijere da učimo da skijamo na "domaćem" skijalištu, ali na kraju nisam baš sigurna da je tako. Elem, na Zlatiboru je bila ogromna gužva generalno, iako na stazama i ne kao u drugim centrima (vidjeh snimke sa Kopaonika ). Takozvani Corona party. Parking je 200rsd. Oprema 1500rsd za odrasle, 1200rsd za djecu. Tinejdžeri su uzeli regularan ski pass za sve staze, a mi samo za trake (imaju dvije: lijevo bebi lift tunel za početnike i desno duža traka za one koji već znaju osnove) 900rsd plus kartica. Ovdje imam da napomenem jednu stvar: prilikom kupovine ski pass-a tražite tu neku skuplju karticu koja košta nekih 480rsd (obična je 180rsd) da vam se ne bi desilo kao mojoj ćerki koja je držala u džepu da se uništi i da onda morate da kupujete novu. Znači nije je vadila, savijala, lomila, nego samo držala u džepu i već treći dan kartica nije mogla da se očita i nisu joj dali da uđe na traku. Ja iz principa nisam htjela da uzmem novu jer pod jedan to nam je bio zadnji dan, dva niko mi nije ni ponudio u startu tu skuplju i kvalitetniju i, najvažnije pod tri, jer su svakoga dana deseci roditelja gurali djecu ispod vratanaca ili po dvoje djece na jedan ski pass. Kuku poštenome, kaže naš narod. Što se ski škola tiče, nije loše, ali može to puno bolje. Po mom mišljenju previše komercijalizovano. Mi smo imali Ok instruktora, ali sa ove tačke gledišta, mislim da svaki početnik prvo treba da nauči da, naravno, hoda na skijama sam, da se penje, lagano spušta na blagoj nizbrdici, koči, pa tek onda da angažuje instruktora. 1 čas od 55minuta, za nas dvije je iznosio 4600rsd. Ćerka je naravno učila puno brže nego ja. Što se tiče ponašanja na skijalištu tiče, ja sam u šoku. Nekulutura na sve strane. Roditelji po stazama u patikama slikavaju djecu, stoje, guraju djecu da ulaze preko reda, viču. Redari (izuzev nekog mladića) ili imaju male plate, ili ih tačno zabolje za dešavanja na stazi i samo mlate dok ne prođe vrijeme. Znači ski školica od desetoro djece, uče na stazi, na svako dijete po jedan do dva roditelja, tetka, baba, strina koja slikava i stoji pored???? WTF. Zatim neka školica, dvije instruktorke, desetoro djece, niko ne vodi računa o njima, toliko da je jedan drugi instruktor pitao ko njih uopšte pazi? Djevojčica plače, ne snalazi se, pada, puste je na traku prvu, iza nje druga djeca, ona pada na izlasku, djeca se lome preko nje, instruktorka ne zna da zaustavi traku (na svakih 5 m je crveno STOP dugme u tunelu), totalni kolaps dok jedna gospođa nije prišla da zaustavi. Treća instruktorka viče na neku djecu da se kod nje u školici ne plače?! Bio je jedan dobar instruktor, tamnoput, sa sijedim brkovima, staložen, miran i par mlađih momaka koji su djelovali skroz OK. Kapiram da ne odgovara svako svakome, ali dok se nađe pravi, ode vrijeme, a bogami i pare. Sve u svemu, kao i u svim drugim oblastima, učitelji trebaju da budu prvo pedagozi, a onda stručnjaci u svojoj oblasti. Što se staza tiče, kod traka je isto bilo dosta leda, a tinejdžeri kažu da ga je i na velikim trakama isto bilo. U restoranima cijene malo više, iako ne znatno strašnije od centra Zlatibora. Ne znam tačne cijene jer nijednom nismo dobili račun, ali otprilke produženi espresso sa mlijekom 2,5 e, palačinke 3e, pice 8-9e, ćevapi oko 8e, lepinja sa kajmakom oko 4e...

    Ako bih trebala da predložim nešto da poboljšaju uslugu, to bi bilo da malo kontrolišu ponašanje na stazama, poprave kvalitet kartica i nabave veći broj kanti za otpatke.

    I jedna stvar koja bi mogla da se promijeni na našim skijalištima (ne odnosi se samo na Tornik i u Cg je tako). U Austriji smo kupovali kartice sa određenim brojem vožnji, obično su jeftinije i služe za početnike, da ukoliko im se ne svidi, mogu da odustanu. Isto važi i za ski opremu, najam se plaća na kraju korištenja, kad već znate koliko ćete i da li ćete uopšte koristiti opremu duže od jednog dana.

    To bi bilo naše iskustvo sa Tornika, mislim da ćemo ubuduće pokušati negdje drugo, jer cjelokupan utisak ipak nije dobar.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •