Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 41

Tema: Kitzbuhel ????

  1. #21
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano Kicbil snobizam ili nema snega?

    Sorry sto kasnim u zucnoj raspravi o Kicbilu, ali nikad nije kasno. Mada je mozda neko vec video teks koji sam objavio na b92, evo prilike za neke koji to nisu. Ovo je samo jedna od prica o Kicbilu, a sve zavisi kako ga dozivis , tako ces ga i prepricavati.
    http://www.b92.net/putovanja/destina...&nav_id=407406
    a evo i jedan video klip
    http://www.youtube.com/user/sas35bgd.../1/N2xVP3ZJCy4

  2. #22
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Kao sto rekoh u temi Saalbach, provedosmo par sati U Kitzbuhelu...
    Otisli smo putem preko Leoganga a vratili se preko Zell em See-a.
    Citajuci price o Kitzbuhelu, odlucismo da se parkiramo pored gondole u Kirchbergu. Parking ogroman, jedan dio i natkriven. Gondola A4 do zla Boga spora, mozda najstarija na koju smo inace naisli. Na kabinama zastave raznoraznih zemalja. Da li mi ne utrefismo da li su mozda zabororavili ali nema niti Crne Gore niti Srbije...Dan je stvarno bio dosta ruzan, snijeg stalno pomalo padao, a na vrhovima magla....Plavom 36-om polako niz brdo, vidljivost svega 50 metara, lagano ka cuvenom Streifu. Bjehu ga vec poceli pripremati za WC sledeceg vikenda tako da ga i ne osjetismo u pravom svijetlu u kom ga gledamo na trkama svjetskog kupa. Onda A1 gondolom na vrh, gore opet magla i neka spojnica koja nosi ime 37 do koje je klacka uz brdo dobrih 30-ak metara. Konstatovasmo da je to ubjedljivo najgora staza na koju smo u Austriji naisli. Onda vidjesmo da su staze oko C1 lifta na mapi crne a ustvari su svjetlocrvene pa rekosmo da se polako kupe prnje i da se ide nazad. Voznja 3S gondolom po takvom vremenu nebi imala smisla a ni staze u tom dijelu nisi previse obecavala pa mi fino sto plavom sto crvenom dvadeseticom krenemo put kola. Tu je tek katastrofa staza. Em na nekim dijelovima skoro celava, em najvecim dijelom nije ni tabana, tako da je prilicno iskilavismo. Inace, u svim dijelovima skijasa bar 5 puta manje nego u skicurcusu SHLeogang.
    Spakovasmo skije i put Kitzbuhela da se malo proseta, kupi koji magnetic i jos po koja sitnica. Gradic stvarno super, vidi se da ima stotinama godina staru tradiciju, sve skuplje u odnosu na "nase" mjesto. Po ulicama najvise Rusa, garderoba,naravno, na nivou.
    I tako se mi prilicno razocarani vratismo da proskojamo sat dva u Hinterglemmu i zajednicki zakljucismo da je izlet bio pad sa konja na magarca.
    Mozda se dosta ljudi nece sloziti, ali je za nas skicircus za koplje ispred Kitzbuhela i ovog sto smo vidjeli tamo. Tek shvatismo sta znaci dobar marketing i sminka jer i nas povuce da se upisemo, a uzgubismo dosta od dana koji smo lijepo mogli proskijati u skicircusu.
    Ako neko planira posjetiti Kitz, nasa preporuka je da to bude na 2 dana, eventualno produzeni vikend, jer se za te pare moze puno vise dobiti u mnogim skijalistima Austrije koja nisu toliko zvucna kao Kitzbuhel.
    I za kraj par slicica...
    Priložene slike Priložene slike

  3. #23
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    ja sam kitz doziveo u dosta lepsem svetlu.. nije da sad hocu da hvalim kitz, u ski cirkusu nisam skijao, bio sam 2010e u martu imao od 6 dana, 5 dana sunce, i 1 dan napadao svez sneg...skijaliste mi je bas ostalo u lepom secanju, kao i uredjenost staza i priroda

  4. #24
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    E hebi ga, ja sam i napisao da se mnogi nece sa nama sloziti mozda...to je subjektivni nas dozivljaj.
    Mada, kad smo rekli jednom serviseru iz Hinterglemma da idemo u Kitz on nas je zacudjeno pogledao i pitao, kao pa zasto idete tamo, u smislu, ovdje vam je puno,puno bolje...I mi smo stvarno tog misljenja iako smo sumnjali da je lokal patriota...

  5. #25
    Member WhitePeaks avatar
    Datum registracije
    21.11.2011
    Lokacija
    Београд
    Skije / Bord
    SALOMON S/MAX 9
    Godina
    35
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    Čitajući komentare bio sam u nedoumici da li da odem ili ne.
    Izgleda da je ipak zabluda bila u pitatnju jer tražeći skijališta po Austriji, Kitzbuhel su mi označili kao SkiWelt Wilder Kaiser skijalište.

    E sad ako neko SkiWelt Wilder Kaiser gleda kao Kitzbuhel jer je relativno blizu, ja apsolutno ne znam odakle negativni komentari.

    Na mapi piše da je SkiWelt 2012 proglašen za najbolje skijalište na svijetu.
    Čak i bez toga nije mi trebalo mnogo da vidim zašto. Jednostavno nema greške.

    E sad to je vjerovatno totalno drugo skijalište od dotičnog Kitzbuhel-a jer stvarno nisam mogao da nadjem ijednu zamjerku...

    Ako jeste drugo skijalište, a vidim da ljudi uglavnom negativno komentarišu Kitzbuhel, ne vidim razlog zašto ne otići na Wilder Kaiser koji je relativno blizu Kitzbuhel-a a ima i konekcija izmedju ta 2 skijališta.

    Mislim da je razlika nebo-zemlja...

    P.S. Toplo preporučujem SkiWelt Wilder Kaiser.

  6. #26
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    http://bergbahn-kitzbuehel.at/en/das-erstemal-1.html
    Nema kod njih cekanja...Kakva reakcija!!!

  7. #27
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    svaka im cast...

  8. #28
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Zaista im zavidim ponekad, ili bar braći Slovencima (od Ljubljane je Kicbil bliži u vremenu nego nama Kop od Beograda).

  9. #29
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    Upravo tako, uvek pricam sa ekipom, kako bi bilo dobro da se zivi negde tamo u Tirolu npr, i u krugu od 300km imas 1000 skijalista... Ch,fra,ita....jojjj

  10. #30
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Jel to niko ne ide u ovo skijaliste zbog nekih, meni nepoznatih razloga ili je nesto drugo u pitanju? Ove godine poprilicno povoljna ponuda za ski opening od 9-12.12., smjestaj je u APPARTEMENTHAUS ROBERT u Kirchbergu. Redovan shuttle bus do gondole Fleckalmbahn.
    Neko mozda upoznat s ovim hotelom i s Kirchbergom generalno?
    Ako trebam birati izmedju ski openinga u Italija (dolomiti) i ovog ovde, zbog situacije s kovidom i cinjenica da sam vec dolomite skijao, biram ovo. Austrija je otvorena za ex Yu prostor, Italija se zatvorila te ne razumem bas kako su ovi ski openinzi planirani za Italiju. ovo mi je ipak sigurnija varijanta
    History is made by those who dare to break the rules.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •