Strana 464 od 692 PrvaPrva ... 364414454462463464465466474514564 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 4.631 do 4.640 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #4631
    Junior Member
    Datum registracije
    27.02.2009
    Poruke
    29

    Podrazumevano

    Zar baš niko ne zna?

  2. #4632
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Bio danas gore...
    Mnogo vlažno. Posle dva sata bio sam dosta mokar tako da mi se nije više skijalo pa sam se "Ispisao" i završio sezonu 2013/2014. Neočekivano skijanje 20. aprila tako da nisam razočaran. Mokar sneg, koči, magla zbog koje se vozi napamet sa Pančića. Sve vreme pada neka susnežica koja bocka po licu.
    Meni dovoljno za danas. Čekam novembar/decembar i nadam se boljoj zimi za Kop nego što je bila prošla.

  3. #4633
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Sedežnica Gvozdac će dakle ići po potpuno novoj trasi i staza će biti potpuno druga u odnosu na onu postojeću. Da li neko zna šta će se dogoditi sa postojećim stazama Gvozdac i Ledenice, i šta planiraju da urade sa sidrom i tanjirom?

  4. #4634
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Nisam gledao duže vreme master plan, ali koliko se sećam Gvozdac žica će se poklapati u izlaznom delu, samo će biti produžena dole u "rupu" . Pored nove duže žice i bržeg/udobnijeg transporta dobiće se i više staza okolo. To im je i inače ideja da po ugledu na Gobelje (koje su po meni OK, ali prekratke) na jednu žicu postavi po 5 staza.

    Samo neka oni završe ono što je planirano za prošlu godinu (Gvozdac, Krčmar) a onda mislim da bi najbolje bilo da rade po master planu produžene Marine Vode skroz preko puta dole u rupu a onda iz te rupe gore na Gobelje ali taj deo verovatno za neka bolja vremena kada bude bilo sredstava

  5. #4635
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Da, da, izlazna stanica ce biti na istom mestu, samo se polazna spusta dole i levo(gledano sa vrha). Od novih staza jedna bi trebalo da bude lavina(do nje ce od vrha buduce zice morati da se hvata kosi smuk) a druga nova bi trebalo da ide negde oko trase nove zice. Osim ove dve nove staze zica ce pokrivati i postojece.
    Inace, ova zvanicna precica do ledenica je bezveze, izlazi se na pola staze, sa puticem kroz sumu se izlazilo skoro na vrh.
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  6. #4636
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Verovatno će i Ledenice sada raditi redovnije, pogotovo kada maknu žicu Gvozdac, imaće rezervnih delova na pretek

  7. #4637
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Sedežnica Gvozdac će dakle ići po potpuno novoj trasi i staza će biti potpuno druga u odnosu na onu postojeću. Da li neko zna šta će se dogoditi sa postojećim stazama Gvozdac i Ledenice, i šta planiraju da urade sa sidrom i tanjirom?
    ja sam ubedjen da su bila 2 sidra

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Verovatno će i Ledenice sada raditi redovnije, pogotovo kada maknu žicu Gvozdac, imaće rezervnih delova na pretek
    to su vec skinuli ove godine, na Ledenice si mogao samo puticem a mislim da nema planovi da se opet stavi

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Nisam gledao duže vreme master plan, ali koliko se sećam Gvozdac žica će se poklapati u izlaznom delu, samo će biti produžena dole u "rupu" .
    trebalo bi da je izlaz skroz gore na vrhu, da nema tabananja uzbrdo. To bi verovatno olaksalo dolazak na vrh Ledenice.

  8. #4638
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Misk0 Pogledati poruku
    to su vec skinuli ove godine, na Ledenice si mogao samo puticem a mislim da nema planovi da se opet stavi
    Nisu, Gvozdac je radio normalno ove sezone. Oni jesu krenuli da demontiraju tu žicu (kao i Krčmar) ali su stigli samo da skinu sajlu - pa kada je odlučeno da se sve pomeri za 2014 godinu onda su vratili žicu tako da je Gvozdac bio u upotrebi ove sezone.

    Sada kada maknu tu žicu mogu da osposobe da stabilno rade i Ledenice... A po master planu je i na Ledenicama planirana žičara ali to će verovatno čekati neka mnogo bolja vremena

  9. #4639
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Nisu, Gvozdac je radio normalno ove sezone. Oni jesu krenuli da demontiraju tu žicu (kao i Krčmar) ali su stigli samo da skinu sajlu - pa kada je odlučeno da se sve pomeri za 2014 godinu onda su vratili žicu tako da je Gvozdac bio u upotrebi ove sezone.

    Sada kada maknu tu žicu mogu da osposobe da stabilno rade i Ledenice... A po master planu je i na Ledenicama planirana žičara ali to će verovatno čekati neka mnogo bolja vremena
    Znam, dosao, video, preorao

    Sta je pisac mislio, Ledenice su skinute, Gvozad je bio skinut pa vracen ali Ledenice nisu.

    Sad sam gledao master plan, lift Ledenice se izmesta ka izlaznoj stanici BR sa novim stazama a pristup sadasnjoj stazi je preko lifta Gvozdac koji se pomera na vrh MK. Ko hoce da , evo mu ovde. Posle nekog vremena, ima smisla

  10. #4640
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Prijatno iznenadjen sa pocetkom radova pre novembra

    http://www.skijalistasrbije.rs/sr/po...a-na-kopaoniku

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 5 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 5)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •