Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 4567 PoslednjaPoslednja
Rezultati 51 do 60 od 66

Tema: Valmeinier - Valloire

  1. #51
    ...dobre grudve pravim! Ivan1 avatar
    Datum registracije
    04.03.2008
    Lokacija
    Vossa
    Skije / Bord
    ka
    Poruke
    41

    Cool

    cene klope u radnjama ili restoranima?

  2. #52
    Junior Member
    Datum registracije
    30.01.2013
    Godina
    46
    Poruke
    2

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Ivan1 Pogledati poruku
    cene klope u radnjama ili restoranima?
    Bilo gde . U principu me više interesuje po radnjama.
    Još nešto , gore skoro da nema snega . Jeli ovo uobičajeno za decembar? Kako je bilo prosle godine??

  3. #53
    Ski legenda
    Datum registracije
    20.12.2005
    Lokacija
    Jagodina
    Godina
    45
    Poruke
    195

    Podrazumevano

    Imas na prethodnoj stranici moj opis krajem marta 2011. Za sve centre ti vazi pravilo da sto ides na vecu visinu da i cene u prodavnicama proporcijalno rastu. Ukoliko ides kolima najbolje ti je da nesto hrane uzmes u Torinu a ako ides u bus varijanti nemas mnogo izbora odnosno zavisi od organizatora gde se staje po hranu i da li se uopste staje pored nekog trznog centra. Ja sam najveci deo hrane nosio od kuce a autobus na granici niko i ne gleda. Hleb je skuplji nego kod nas, ostale namernice su srazmerno kvalitetu slicnih cena kao u Srbiji.
    Nemoj da se brines za sneg. I sa postojecom kolicinom snega bi imao pristojno skijanje. Po okolnim centrima stoje podaci da u podnozju trenutno ima oko 30-40cm a po vrhovima 70-100cm

  4. #54
    ...dobre grudve pravim! Ivan1 avatar
    Datum registracije
    04.03.2008
    Lokacija
    Vossa
    Skije / Bord
    ka
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Cene samo osnovnih stvari slicne i malo vise kao naprimer mleko,kafa,mlecni proizvodi,kecap, osim sireva koji su mnogo skuplji,hleb je od 1,5 do 4,5 ali je francuska sto mi zovemo bageta 0.9-1.2 Vina i sirevi od 10-15 pa nadalje
    Po kafanama su cene pica skoro iste.Pice je oko 3.5 (kafa,caj,kola,topla cokolada)
    Kroasani u pekari dole u centru su oko 4-5 , ali ni nelice na nase....za pocetak su duplo manji.Pomfri je 4 na stazi ....
    Italija usput je posebna prica
    U onom velikom restoranu prema valoa imas da jedes puno stvari ali to je sve od 20-30 pa nadalje.Fast food je tu od7-8.....tu pice kupi za sankom jer ako ti donese konobar za sto onda je skuplje nesto....

  5. #55
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano Pošto su oovo utisci iz poslednje nedelje marta meću mnogo čemu da se nadam

    Citirati Originalno postavljeno od Max Pogledati poruku
    U organizaciji Skifun-a smo bili smešteni u Lumieres de neige u dvoprostornom apartmanu, sasvim dovoljnom za četiri osobe. Apartman je solidno opremljen i ima spavaću sobu sa francuskim ležajem, dnevni prostor gde se nalaze dva odvojena kreveta (pakuju se jedan ispod drugog) spojen sa kuhinjom, kupatilo, wc, terasu... TV se doplaćuje (mislim oko 50e) a postoji mogućnost doplate za wirelessom od 20e za nedelju dana. Kaseta u skijašnici je mala i teško da mogu da stanu četiri para skija i pancerica. U blizini je samoposluga gde se može kupiti sve što je potrebno. Cene su veće nego što su bile pre dve godine u Val Cenisu i to ne samo u centru na 1800m nego i u Saint Michele de Mauriene koji se nalazi pored auto puta. Kilogram šunke je koštao od 12+e, sirevi od 10++e, vina od 5+++e Sve je to bilo 20-30% jevtinije. Cene pića na stazama su izgleda u svim centrima standardne i kreću se oko 3-3.5e za kuvano vino, toplu čokoladu i sokove.
    Skijalište se sastoji od tri brda. Gros Crey je iznad Valmeiniera i četiri brza četvoroseda ga pokrivaju. Ima dosta lepih i širokih plavih staza, dok su zelene relativno uzani kolski putevi. Ima i nekoliko odličnih crvenih staza koje su dovoljno široke i moguće je izvoziti spust od 1000m visinske razlike Susedno brdo, Crez du Quart, je izmedju Valmeiniera i Valloire. Sve staze su odlične za karving. Ima nekoliko tanjira i starijih liftova, ali se oni mogu izbeći. Najbolji utisak je ostavio ovaj deo skijališta. Treće brdo, Setaz, je iznad Valloire i nešto je lošiji sistem žičara. Iz Valloire skijaše izvlače dve gondole. Jedna ide na Setaz do oko 2000mnv i ima lepe povratne staze svih boja. Druga vodi na Crey du Quart i takodje ima povratne staze, ali nisu bile pokrivene snegom.
    Najveća zamerka je količina snega na celom skijalištu. Na njihovom sajtu je stajalo da na vrhovima ima oko 150cm snega a da na 1500mnv ima 30cm. Istina je bila sasvim drugačija. Na 1800mnv gotovo da uopšte nije bilo snega van staza. Naravno da ni na 1300mnv nije bilo bolje. Web kamere su bezobrazno postavljene da se ne vidi koliko zapravo ima snega, nego zumiraju delove staza. Ima dosta topova ispod 2000mnv ali zbog visokih temperatura nisu bili funkcionalni. Ipak je moglo da se skija na oko 2/3 skijališta, ali su sve crne staze bile zatvorene. O skijanju van staza nema potrebe da se govori. Na nekim stazama je kamenje izvirivalo iz snega, ali francuzi izgleda da se ne sekiraju za skije Noću je temperatura bila u minusu tako da su staze ujutru bile tvrde/zaledjene, a preko dana bi popustile. Na 1500mnv je temperatura išla i preko 10 C a sneg je bio u skladu sa temperaturom (kačamak). Par noći je padao sneg koji je imao jedino dekorativnu ulogu. U takvim uslovima je najbolji bio severni deo Crey du Quarta i staze su se dobro držale preko celog dana.
    Opšti utisak je da je Valmeinier dobro skijalište i da je odličan odnos plaćeno/dobijeno ali mislim da ga treba posetiti u januaru a u martu ipak mora da se traže centri sa vrhovima iznad 3000mnv.
    Bila sam na Kopu za NG i odrala skije, sad ću ovde da ih doradim koliko ja vidim, osim ako se baba Marta ne povampiri i ne grune malo jače, pa temperatura padne.
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  6. #56
    Ski legenda
    Datum registracije
    20.12.2005
    Lokacija
    Jagodina
    Godina
    45
    Poruke
    195

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sunCica Pogledati poruku
    Bila sam na Kopu za NG i odrala skije, sad ću ovde da ih doradim koliko ja vidim, osim ako se baba Marta ne povampiri i ne grune malo jače, pa temperatura padne.
    Trenutno nisu losi sa snegom
    http://www.valmeinier.com/uk/il4-win...ow-report.aspx

  7. #57
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sunCica Pogledati poruku
    Bila sam na Kopu za NG i odrala skije, sad ću ovde da ih doradim koliko ja vidim, osim ako se baba Marta ne povampiri i ne grune malo jače, pa temperatura padne.
    Ma ja računam da je od 2011. napadalo.

  8. #58
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Ma ja računam da je od 2011. napadalo.
    Samo zezajte, ali ja osvajam još jedno Fr skijalište
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  9. #59
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano 22.03b-b29.09

    Citirati Originalno postavljeno od sunCica Pogledati poruku
    Samo zezajte, ali ja osvajam još jedno Fr skijalište
    Bili smo u martu u Val Mienieru. Skijalište je blizu izlaska iz tunela. Sneg je non stopa padao u dolasku i prvog dana pa je bilo dovoljno snega sve vreme. Ski pas važi i za Val Mienier i za Valloir. Skija se na tri brda između dva sela. Staze su ili kolski putevi, uže, vijugave i blage (plave i zelene) ili crvene (široke), bilo je i nekoliko crnih, ali one su sve natur (hupseri).

    Cros Grey (brdo) - Val Mienier (mesto) - Cros de Quart (brdo) - Valloir (mesto) - Stez (brdo).


    Cros Grey: Ima nekoliko dugačkih staza. Super panorama kafić na vrhi staze Jeux. Na polasku žica iz mesta je padina gde su ski škole za početnike.

    Cros de Quart: Ima Val Mienier i Valloire stranu i ove su fantastične. Crvene staze su sjajne, vrlo široke i ne vise i bez levkova, prave piste. Žice su brze, a ima i dva tanjira. Tu je i snowparl sa gelenderima i besplatnim balonom na koji može i da se skače sa skijama i bordom. Mogu lako da se povežu staze i onda to bude jedna vrlo fina vožnja, dugačka, srednje strma, baš za uživanje.

    Setaz: Blago brdo. Uopšte nisam bila zadovljna skijanjem na njemu. Najviše je blagih staza. Interesantno za obići, može da se popije fina kafa kod gondole.

    SUMMA SUMMARUM: Ok skijalište, nije loše, steze su fino urađene. Samo mesto je dobro snabdeveno. Sherpa, Spar (najpovoljniji i najveći izbor), Proxy (skupo, ne treba kupovati tamo). Lepo mesto, ali ne bih ponovo išla tamo, zato što ima još mnogo interesantnih skijališta koja valja obići u Fr.
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  10. #60
    Junior Member
    Datum registracije
    28.08.2016
    Godina
    46
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    Dragi forumaši, odabrali smo Valmeinier za ovu zimu i to pocetak Januara preko naravno Ski Fun-a. Da li ima nekih informacija koje bi značile, a da su novije od 2014-te.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •