Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 28 od 28

Tema: Kad zaledi dizel

  1. #21
    no fear nidza avatar
    Datum registracije
    10.01.2006
    Lokacija
    N.B.G.
    Skije / Bord
    Head e-SL
    Godina
    47
    Poruke
    310

    Podrazumevano

    Mislio sam na benzinsku pumpu.

  2. #22
    Ski magare Nemanjus avatar
    Datum registracije
    28.04.2006
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Worldcup RC / Blizzard Bonafide
    Godina
    44
    Poruke
    298

    Podrazumevano

    Ja uvek sipam na OMV-u i auto pali bez problema i na -25 (Jahorina)


  3. #23
    Super Member
    Datum registracije
    01.12.2008
    Lokacija
    Beograd i okolina
    Skije / Bord
    Snowboard, komada nekoliko
    Poruke
    207

    Podrazumevano

    Ne secam se, ali 90% sanse da je to bio Jugopetrol, sto znaci Surcin ili Zmaj. Generalno nisam nesto zadovoljan gorivom, ali to nema veze sa izborom posto cesto kupujem gorvio za JP bonove, zato i pretpostavljam da je i tada bio JP.

  4. #24
    skibuldozer bojan avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Godina
    51
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    Jugopetrol i nepoznate privatne pumpe su smrt za commonrail dizele. "EKO 3" sa jugopetrolovih pumpi je van svih standarda i ne čudite se ako se smrzava. OMV i EKO uvoze EURO4 dizel iz svojih rafinerija, Rumunije odnosno Grčke i to gorivo neće sigurno praviti problema do -20 a verovatno i na nižim temperaturama. MOL distribuira EURO5 dizel iz Mađarske rafinerije, a taj eurodizel toče i neki privatnici koji postavljaju reklamu "EURO5, do -25 stepeni". Ja sa MOL gorivom na (-15 na vetrometini ceo dan) i multijet motorom nemam problema.

  5. #25
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.076

    Podrazumevano

    Malo off-topic, pošto je tema dizel. Jednom prilikom (u NS) sam sipao bezolovni na EKO pumpi - i gorivo je neviđeno *ranje. Brat i par prijatelja se isto žalilo (meni se posle 1 rezervoara upalila lampica check-engine)...

    Ako toče takav benzin, ko zna kakav je i dizel .

  6. #26
    no fear nidza avatar
    Datum registracije
    10.01.2006
    Lokacija
    N.B.G.
    Skije / Bord
    Head e-SL
    Godina
    47
    Poruke
    310

    Podrazumevano

    Bio je dobar, a i dalje nemam problema pošto su mi najbliži pa često sipam (preko 30 hiljada sam prešao na njihov dizel za 1.5 godinu). Sad im stiže kao i svima ostalima iz NIS-a. Mol bi trebao da je jedini koji toči svoje gorivo, koje je uz to po Euro4 normama. Trebalo bi sad da se Euro3 gorivo toči po nižoj ceni od Euro4 i ne bi trebao da se zove Eurodizel, nego Eko3, a Eurodizel bi po difoltu trebao da bude najčistiji i najmoderniji dizel - u ovom slučaju Euro4 sa oko 5-6 puta manje sumpora od Euro3 (Eko3).

  7. #27
    skibuldozer bojan avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Godina
    51
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    Postoji velika razlika u kvalitetu benzina i dizela. Po važećem zakonu, svaki benzin u srbiji je iz domaće rafinerije, što znači poprilično sumnjivog kvaliteta. Dakle benzin nije na režimu slobodnog uvoza što znači da Hellenic Petroleum (Eko) i ostali jednostavno ne mogu da uvezu to gorivo iz svoje rafinerije. Nešto malo aditiva koje sipaju u njega ne može bitno popraviti proizvedeni nekvalitet. To nije slučaj sa eurodizelom pošto naša rafinerija NEMA TEHNOLOGIJU da proizvede eurodizel po EN-570 (590) specifikaciji i njega pumpe slobodno uvoze. Ovaj benzinski monopol i silovanje ljudi da toče isključivo loš domaći benzin je meni neshvatljiv, ali odgovara i državi i monopolistima a i novim vlasnicima NIS-a, Rusima. Iz svega toga proizilazi zaključak kojima je mnogima nepojmljiv: najbolje-najsigurnije gorivo u Srbiji je eurodizel na pumpama EKO, OMV, MOL. Benzin je svuda loš a ne bi me čudilo da rafinerija isporučuje benzin slabijeg kvaliteta stranim pumpama i bolji zadrži za svoje (Nis, Jugopetrol)

  8. #28
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.076

    Podrazumevano

    Pa ne bi sad u neku raspravu, ali OMV npr. ima odličan benzin. Kod benzina, u suštini treba da izbegavaš po nekoga, većina asu OK..

    Za zimu, je valjda svima jasno da je benzin bolji, nešto nisam čuo da je nekome benzin smrzao - pa makar sipao bilo šta . Za dizel se dosta ljudi to desilo, i sa bocom aditiva na rezervoar.. Npr. na Žabljaku -20 / -30 noću jako lako može da padne, pa se tamo to i više oseti - zato se i voze Nive .

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •