Strana 15 od 16 PrvaPrva ... 513141516 PoslednjaPoslednja
Rezultati 141 do 150 od 153

Tema: Ski povrede

  1. #141
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    42
    Poruke
    2.015

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od FreeRider Pogledati poruku
    Talo cu I da uradim
    Sad fizikalna a onda vjezbe
    Dr je stavio gips da ne bih pomjwrao nogu, a nijesu imali longetu sa steznicima ... crkao sam je 3 nedelje.
    Sad vec samo nosim steznik za koljeno, hodam bez pomoći štaka, ali ne mogu i dalje da savijem nogu.
    Fizijatar nema termin da moze da m primi I zakaze fizikalnu, tako da radim vjezbe sam kući, za kvadriceps... ostalo ne mogu bez insteukcije fizijatra nakon što pregleda nalaz magnetne.
    Ovo moze biti veliki problem, da dodje to smanjenja pokretljivosti zgloba zbog nekretanja. Idi na bazen, vjezbaj koleno u vodi.
    History is made by those who dare to break the rules.

  2. #142
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    50
    Poruke
    952

    Podrazumevano

    Danas bio kod fizijatra
    Nije dobro očitana magnetna
    Ipak su pokidani prednji ukršteni i pukao meniskus
    Kazao mi 2-3 mjeseca da jacam kvadriceps vjezbama pa na taj hirurski zahvat
    ..
    Bice to 4. operacija


  3. #143
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.103

    Podrazumevano

    Da ispričam nešto čemu sam bio svedok pre nekoliko godina. U Zajzer Almu, to je jedna slepa ulica Sele, deo Gardene, na potpuno blagoj stazi leži čovek i ne može da ustane. Prethodno je prošla ski-škola, vozić sa decom koja uče da se skijaju, on se trgao, valjda se uplašio da se ne sudari, pao i sad ne može da ustane iako je sve izgledalo potpuno bezazleno. Šta se dogodilo.

    Čovek je u džepu od jakne imao jabuku. Pao je na tu jabuku i po svemu sudeći mu je slomila rebro.

  4. #144
    Super Member Zuba1970 avatar
    Datum registracije
    06.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    54
    Poruke
    204

    Podrazumevano

    Ne znam da li je za ovu temu ali mi treba savet. Vec sam pisao da sam pod stare dane (sa preko 50) poceo da ucim skijanje. Elem umesto da od ponedeljka budem na godisnjem ja sam na bolovanju jer najverovatnije imam isijas kao posledicu prignjecenja nerva (verovatno cu da radim magnetnu rezonancu) da li je diskus hernije ili nesto drugo. Naravno sa sve injekcijama koje dobijam. Posle ce verovatno da sledi fizikalna terapija.
    Moje glavno pitanje je da li pod ovakvim okolnostima vredi nastavljati ucenje skijanja ili da ja to lepo batalim. Znam da je ovo bas nezahvallno. Ali me interesuje da li je neko imao slicnih iskustava. Da napomenem da od pre nove godine idem u teretanu.
    Hvala unapred.

  5. #145
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.144

    Podrazumevano

    Prijatelj 50+ srece prijatelja 50+ I umesto 'dobar dan, Kako ste..' on ' zdravo prijatelju, kako kicma' .
    Ovde ima mnogih sa 50 pa I 60+

  6. #146
    Super Member Zuba1970 avatar
    Datum registracije
    06.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    54
    Poruke
    204

    Podrazumevano

    Znam da ima dosta 50 ili 60+ ali to su sve ljudi koji su naucili da skijaju kada su bili klinci. Ja pricam o sebi koji tek stajem u ovim godinama na skije. I koliko je uopste pametno da nastavljam tako nesto. Imam i dalje zelju...ali.

  7. #147
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    61
    Poruke
    3.904

    Podrazumevano

    Nebitno da li znaš skijati ili ne. Bitno je da li uživaš dok si na snijegu. Činjenica da imaš na ovom forumu 200+ poruka mi govori da ni tebi nema lijeka protiv skijanja.

  8. #148
    Super Member Zuba1970 avatar
    Datum registracije
    06.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    54
    Poruke
    204

    Podrazumevano

    Pa ja sam jos uvek pocetnik bukvalno mada sam poruke pisao mnogo ranije nego sto sam se odlucio u avanturu ucenja skijanja. Meni je lepo na planini kada padne sneg. Ali ja jos sa 54 nisam savladao ni paralelno skijanje. To tek ako budem sledeci put otisao na Kopaonik.
    Pitao sam jer je moguce da imam neki problem sa kicmom i diskus hernijom. Moja mama ima isto to kao i sestra. To nam je izgleda porodicno. Trenutno sam u akutnoj fazi isijasa na bolovanju umesto na odmoru koji trebalo da pocne u ponedeljak.

  9. #149
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    50
    Poruke
    952

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Zuba1970 Pogledati poruku
    Pa ja sam jos uvek pocetnik bukvalno mada sam poruke pisao mnogo ranije nego sto sam se odlucio u avanturu ucenja skijanja. Meni je lepo na planini kada padne sneg. Ali ja jos sa 54 nisam savladao ni paralelno skijanje. To tek ako budem sledeci put otisao na Kopaonik.
    Pitao sam jer je moguce da imam neki problem sa kicmom i diskus hernijom. Moja mama ima isto to kao i sestra. To nam je izgleda porodicno. Trenutno sam u akutnoj fazi isijasa na bolovanju umesto na odmoru koji trebalo da pocne u ponedeljak.
    Imao sam dvije operacije diskus hrrnije, posle druge od ležanja I bolova smršao 21kg..
    U vratu imam 4 diskus hernije
    Koljena oba public meniskusi, na lijevom pokidani ligamenti. 11x sam nosio gips.. oba ramena isčašena, lijevo 2x....
    Na linku možeš vidjeti što sve I dalje radim.. tako da. Samo uživaj
    E da... u penziji sam od prije 9 dana i imam 50 godina

    https://youtube.com/@mloger?si=YaUkSaT9Itztt7-F


  10. #150
    Super Member Zuba1970 avatar
    Datum registracije
    06.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    54
    Poruke
    204

    Podrazumevano

    Au brate mili svaka ti cast.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 3 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 3)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •