Na žalost većina podataka iz članka preuzetog sa Zlatarinfo je tačna. Jedna lepa, korisna i pametna ideja, a želja Varošana da se ski stazom spuštaju bukvalnodo centra grada i da se razvije jedno praktično skijalište koje će biti osnov za dalje širenje prema Zlataru koji ima odlične potencijale, je propala. Razlog su nekompetentni ljudi koji su (budući da imaju pare) mislili da će zakupom za dinar (pošto se Opštini navodno nije isplatila briga o žičari), još više zaraditi. Ali kad su došli troškovi "praktični" gazda je brzo rešio da uopšte više ne pušta četvorosedu žičaru, već je nabavkom pomenutog sidra zaokružio svoju priču, odnosno finasijsku konstrukciju. To što skupo sredstvo (žičara četvoroded "Dopelmayr"), plaćena 2 miliona eura sredstvima svih građana Nove Varoši, pa i ostalih poreskih obveznika propada, je nebitno, važno je da su vuci siti, a ovce su za šišanje.
Pozdrav


Odgovor sa citatom