I još jedan izveštajčič ... ovoga puta od subote 19.1. Ja nisam skijao ali sam vodio svoj "podmladak" u ski školu odnosno instrukcije. Konačno je pao sneg (cca. 30 cm), tako da je sada kulisa prava i zimski ugodjaj onakav kakav treba da bude Otvorene su sve staze (i sve staze višemanje u punoj širini) te sve intalacije (osim skroz desno stari dvosed Velika dolina). E sad ... "skijalo" se samo na području Podkorena, koji je po mome najbolji teren u Slo. za početnike (dislociran, bez gužvi, veoma pristupačan kolima). Taj deo je u biti povezan sa centralnim delom skijališta, samo mislim, da veza nije (još) radila. Postoji i mogučnost zasebne ski karte - na kasi je cena 24/18eur (dnev, polu) za 2 sidra i jedan arhivski dvosed - što je po meni zaista preskupo ... a promenilo/uložilo se u zadnjih 30-ak godina nije tačno - ništa!

Na glavnim stazama iznad Kranjske Gore je bila inače prilična gužva, "auditorijum" je bio krcat ljudima. Po tablicama izgleda su glavni gosti mahom "naši" ljudi - čitaj ex-juga (bih, zg, bg); i "oprez" ... komunalna služba radi punom parom i divlje pišu kazne, tako, da pazite gde ostavljate kola.

Poz!



I pogled "na dole" ... ovo iza sa leve strane je bukvalno izvor Save!