Treba imati na umu da ni slovenačka skijališta nisu mnogo napredovala od doba SFRJ. Žičara na Vogelu se raspada. Bovec su povezali sa italijanskom stranom ali ta veza uglavnom ne radi jer sa slovenačke strane često nema dovoljno snega. Bilo je izrazito neracionalno izgraditi gondolu iz Sela Nevee koja ne radi zato što za jednu stazu na Bovecu ne postoji veštačko osneženje.

Hoću da kažem da ta nemarnost i zapuštanje infrastrukture nije izrazita osobenost Durmitora. Izgleda da je u pitanju računica po kojoj se domaćini zadovoljavaju zaradom od letnjih gostiju, a za skijanje, koje zahteva ulaganje i trud, ako neko dođe dobro došao.