Malo i mog doprinosa ovoj temi. Od 14.01.2012 do 21.01.2012 sam sa devojkom bio u ovom skijalistu. Prva cetiri dana vreme prelepo, sunce, a hladno, staze jako dobre sredjene. Peti dan je vec krenulo nevreme, duvao je jak vetar i poceo je sneg/kisa. Moglo je da se skija jako dobro na stazama koje su malo nize. Sestog dana se vreme jos vise pokvarilo, duvao je vetar, od snega se nista nije videlo, staze su bile u katastrofalnom stanju (domacini se nisu bas nesto ni potrudili da to izgleda koliko toliko bolje).

Skijaliste jako, jako dobro i moderno. Vidi se da se planski ulaze, da se sredjuje infrastruktura. Guzve na stazama i bude ponekad, na zicama ni malo, osim na jednoj od gondola koje vode iz cetra gradica.

Mislim da su cene uobicajene, mozda malo vise. Na stazama pizze od 11 do 20eur, paste oko 10, pivo oko 3.5 malo i 4.5 veliko toceno, soft drinks oko 4eur. Slicne cene i u samom gradicu. Ozbiljan obrok (meso, salate) u gradicu za dvoje je oko 60eur.

Nisam isao zbog provoda, ali sam imao priliku da vidim kako to otprilike izgleda. Gomile mladih, modernih, evropljana posle skijanja se opija do jedno 20h, toliko da posle nisu u stanju da dodju do svojih apartmana (padaju unaokolo sa svojim skijama). Atmosfera u tim pubovima, koliko sam spolja mogao da vidim, mada sam u jednom od njih proverao par minuta, za mene totalno odbojna, bahato ponasanje, dranje, sve smrdi na prosuti alkohol i znoj. Za mene tako ne izgleda dobar provod, ali ok. Provod u kasnijim vecernjim satima sam propustio jer mi je san bio drazi.

Sve u svemu, skijaliste jako dobro, ali daleko od najboljeg u Evropi.