Nešto sam raspredao sa prijateljima skijašima o tome kako mnogo manji gradovi od Beograda imaju bar jedan ski lift, i pričali o ideji investiranja u ski lift na nekom od beogradskih brda pa rekoh da pitam „ljude od struke“ da iznesu svoje stručno mišljenje.

Ideja je pravljenje ski lifta tipa sidro koji bi opsluživao dve staze, npr, crvenu i plavu i koje bi bile pokrivene veštačkim snegom i reflektorima za noćno skijanje. Možda bi na Avali mogla da se napravi staza sa pristojnom visinskom razlikom (cc 300m), a i pristup putem je dobar.

Ja lično mislim da je najveći problem nedovoljan broj dana u minusu za pravljenje kvalitetne podloge.

Nemam ni ideju koliko bi mogao da košta ski lift (sidro).... nov ili možda polovan negde iz AUT, FRA ... isl. Koliko bi koštalo zemljište ili zakup istog, pa pravljenje staze.... i uopšte ... koliko je to novca potrebno za jednu ovakvu investiciju.

U svakom slučaju ideja je zanimljiva, a zanima me šta mislite koliko to isplativa i posle koliko vremena. Ipak Beograd ima skoro 2 miliona stanovnika.... lepo bi bilo da imamo stazu da odemo da osetimo sneg pod nogama... da nas želja mine.