Dragi svi,

Kako je u domacim prodavnicama izbor ski opreme cini mi se nikad gori, verujem da moze da bude korisno ako se na jednom mestu sumiraju alternativni nacini za kupovinu ski opreme. Za koji dan sam planirao otvoranje sezone u Austriji (verovatno Nassfeld ili Katschberg) i konkretno me interesuju prodavnice ski opreme koje su zgodne za svratiti usput (Ljubljana, Villach, Spital itd) a da se ne izgubi puno vremena. Takodje, vidim da neki kupuju i online, pa me zanima da li oprema stize u Srbiju ili se mora snalaziti i dovijati.

Planiram da uzmem jedne sire skije za dublji sneg (do sada sam ih rentao po potrebi) a u medjuvremenu video da mi je skija za stazu pri kraju zivota pa moram i njih da menjam i umesto jednog para gledam dva. Prioritet mi je skija za stazu i to konkretno mi je prvi pik Stockli SC, ako ga nadjem po iole pristojoj ceni. Ako neko ima savet gde pogledati, bio bih zahvalan.

Vise puta sam svracao u Intersportove i slicne austrijske prodavnice koje se mogu naci usput ali je izbor najscesce bio dosta los. Prodavnice koje se najscesce nalaze u podnozjima staza, u samim ski resortima, uglavnom imaju prilicno "nabudzene" cene. Jedno pozitivno iskustvo koje bih podelio jeste Alta Badia, tj par prodavnica pored puta i pored same staze u Colfoscu gde sam pazario dosta stvari ukljucujuci i sadasnje pancerice i gde su me max ispotovali sa probanjem, fitingom i celom uslugom.


Pozdrav