Strana 25 od 57 PrvaPrva ... 15232425262735 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 241 do 250 od 561

Tema: Pisite o SNEGU na divcibarama

  1. #241
    Junior Member
    Datum registracije
    23.01.2010
    Lokacija
    Kosjerić
    Skije / Bord
    Atomic Race Ti Gs
    Godina
    32
    Poruke
    10

    Podrazumevano

    Ja sam ceo dan proveo na staroj stazi, bila je gužva ali si posle 14 mogao da skijaš ko čovek, staza je pri vrhu očajna... Sneg je na tom mestu požuteo od zemlje i pun je peska i šodera... Sreca pa sam skijao u starim skijama pa mi ih nije žao...

  2. #242
    Junior Member
    Datum registracije
    11.10.2009
    Godina
    43
    Poruke
    12

    Podrazumevano

    Nova staza je dosta tanka i mislim da Divcibare nema klimatske kapacitete da ona zaista radi kako treba... ikada. da bi ono radilo potrebno je da napada metar snega a stvarno ne znam kada se to desilo zadnji put tamo i najvaznije, koliko se ta debljina pokrivaca zadrzala. Vozio sam ceo dan i stvarno je tuga sto ne mogu tu stazu da srede i da naprave pravo vikend skijaliste (busom sam otisao iz Bga i bio na stazi za 3 sata). Ne znaju ni kada staza raditi \ kada ne, proledala je, kamenje, dzombe...
    Moze naravno da se vozi, ali definitivno nije to to..elem .. staza ima potencijala, dovoljno je siroka, strma... jedino kada bi jos reslili pitanje snega i malo profesionalnog pritupa.

    mala staza je strasna sama po sebi, ali me je najvise impresionirao broj ljudi koji stoji bez ikakvog razloga do polovine staze.

  3. #243
    Super Member -Miki- avatar
    Datum registracije
    16.03.2009
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Rossi Exp HD84
    Godina
    55
    Poruke
    226

    Podrazumevano

    @aleksandar 1980
    Nisi u pravu barem sto se tice klimatskih uslova.Prosle godine smo skijali do aprila na Divci i po pravilu uvek ima mnogo vise snega nego recimo na Zlatiboru (od nama blizih skijalista) staze su korektne ako ima dovoljno snega i skijasa tanjiric sigurno radi. Sto se tice organizacije skijanja gore to jeste tuga zasto je to tako i kad ce se to promeniti - ne zna se.

    Inace svima savetujem da pre polaska na divci nazovu hotel maljen ili hotel pepa i provere uslove na stazama i visinu snega , imate negde ovde postavljene br. telefona pa nadjite i resicete dilemu ici ili ne.

    Pozdrav svima

  4. #244
    zjbnt :))) JohnyTheDog avatar
    Datum registracije
    27.01.2010
    Lokacija
    Veliki Crljeni - Beograd
    Skije / Bord
    jok
    Godina
    36
    Poruke
    5

    Podrazumevano

    Nas osmoro je bilo juce , znaci nedelja 31. jan. na Divcibarama na skijanju. Dosli smo oko 11:30 , pitali na novoj stazi radnike da li ce raditi , posle 10 min dobili odgovor da hoce. Otisli do stare staze iznajmili skjije i vratili se na novu stazu , kupili ski pas od 650din koji vazi od 12:30 do 16:30. I mogu vam reci da posle tri godina skijanja na staroj stazi, skijanje na novoj predstavlja pravo uzivanje . Naravno sneg je bio na minimumu za neko normalnije skijanje i ima kamenja , ali to uopste ne smeta ako ste iznajmili skije . Svi smo se slozili da nikad vise necemo ici na malu stazu, makar ne skijali uopste , posto ona staza (nazovi je tako) stvarno jeste bedna... Nova staza je ako ne i tri puta duza i dvaput sira , a da ne pominjem da je tu i zicara koja radi konstanto i plus sednes ko covek i odmoris noge tih nekih 4-5 min koliko traje voznja do vrha . I sto je najbolje nije bilo guzve uopste , znaci pravo sa staze nastavis na zicaru , dok je na staroj bila nezamisliva guzva !?!?!
    Sve u svemu , mi smo bili odusevljeni novom stazom i obzvezno idemo u jos vecem broju sledeceg vikenda! Samo jos da napada snega i sve ce biti ok , skrozzz

  5. #245
    Super Member
    Datum registracije
    21.11.2007
    Poruke
    241

    Podrazumevano

    Prosle godine je palo 1,5m snega. Cistili smo u mom selu blizu Divcibara i Ravne Gore smet visine 4m. Sipkama smo trazili put, da bi masine znale gde da ciste. Ali poslednjih godina takvi snegovi su retki. A prosle godine nova staza nije imala druge uslove za rad. A ove god. ima uslove, ali nema sneg. (Imam konzervu, nemam otvarac ).
    Izmenio/la Nikolino; 01.02.2010 u 11:06.

  6. #246
    Junior Member
    Datum registracije
    04.12.2009
    Lokacija
    ČA/BG
    Poruke
    14

    Podrazumevano

    Da li ce staza raditi sledeceg vikenda, postoji li neka prognoza? Dosao bih iz Cacka na jedan dan skijanja....Koja je cena ski pasa? Ima li nekih restorana ili sl. u blizini staze?

  7. #247
    Junior Member
    Datum registracije
    23.01.2010
    Godina
    42
    Poruke
    9

    Podrazumevano

    Nova ski staza je radila danas i radice citave sedmine, snega ima vise nego dovoljno jer je padao i juce i danas.Uslovi sa skijanje su odlicni.
    Staru i novu stazu je bez veze porediti.
    Na novoj nema cekanja na zicaru, ima sirinu kao i duzinu, ima dovoljno prevoja i strmosti da ispuni uslove i najzahtevnijih.
    Posto nema kafica na novoj ski stazi, ponesite vodu i snedvice ( jer ce vas bas iscrpeti) .
    cena dnevnog ski pasa 800din, prepodnevnog 450 ( od 9-13h) i poslepodnevni 650 ( od 13h- 16:30)
    Pored stare ski staze ima i kafica i restorana i na samoj stazi kafic.

  8. #248
    Super Member plecko avatar
    Datum registracije
    17.01.2009
    Lokacija
    Obrenovac
    Godina
    46
    Poruke
    410

    Exclamation

    Citirati Originalno postavljeno od aleksandar1980 Pogledati poruku
    Nova staza je dosta tanka i mislim da Divcibare nema klimatske kapacitete da ona zaista radi kako treba... ikada. da bi ono radilo potrebno je da napada metar snega a stvarno ne znam kada se to desilo zadnji put tamo i najvaznije, koliko se ta debljina pokrivaca zadrzala.
    evo da te podsetim kad se to desilo, 15.02.2009. (110cm snega).
    Priložene slike Priložene slike

  9. #249
    Junior Member
    Datum registracije
    11.10.2009
    Godina
    43
    Poruke
    12

    Podrazumevano

    @plecko
    prosle sezone sam bio 20tak dana sa prekidima od decembra do kraja februara. pomenuti vikend .. dan ustavnosti je jedini bio sa dovoljnom kolicinom snega (palo je nesto jos i krajem februara ali se jako kratko zadrzalo) za kvalitetnu voznju i kada bi takvi uslovi bili tokom cele sezone a ne samo nekoliko dana bilo bi odlicno i na kraju krajeva staza bi bila ekonomski opravdana. Nadam se da ce biti padavina i da gresim, ali ono sto sam video za vikend je staza koja dobrim delom nije ni bele boje.

  10. #250
    zjbnt :))) JohnyTheDog avatar
    Datum registracije
    27.01.2010
    Lokacija
    Veliki Crljeni - Beograd
    Skije / Bord
    jok
    Godina
    36
    Poruke
    5

    Podrazumevano

    Ljudi evo bliži se vikend, zna li neko kakvo je stanje trenutno na Divčibarama? Ima li dovoljno snega na novoj stazi? I da li se očekuju nove padavine do vikenda? Ako neko ima sveže informacije odmah da ih je postovao!!!

    Pozz

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •