Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 17 od 17

Tema: potreban savet

  1. #11
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Elan A08 bi se mogao porediti sa Atomic C:9 (prednost Atomic-u). Bojim se da A06 nije ni blizu.

  2. #12
    Member
    Datum registracije
    16.03.2005
    Poruke
    57

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan
    Elan A08 bi se mogao porediti sa Atomic C:9 (prednost Atomic-u). Bojim se da A06 nije ni blizu.
    "8" je optimalna tvrdoca/konstrukcija, aktuelna u momentu kada sam ja kupovao elan. kazu profesionalci: "6" ~ mekano; "10" ~ tvrdo i skuplje -> tako ja uzeh "8".... dobro bi bilo da navedete razmere skije: lopatica/struk/rep
    generalno gledano, devojke/zene, treba da uzmu mekse skije upravo zbog manje kilograma i nizeg rasta. prevedeno na nomenklaturu prodavaca, to znaci radijus<15m. za muskarce je optimum 17-18m

  3. #13
    Member iskra avatar
    Datum registracije
    16.11.2004
    Lokacija
    serbia
    Poruke
    30

    Podrazumevano

    Hvala puno na informacijama

    Za C-9: Duzina(cm) Radius(m): 170 (15)
    Dimenzije: 105/64/97

    Za A08: 112/67/100

  4. #14
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od LOGIC
    "8" je optimalna tvrdoca/konstrukcija
    Optimalno za tebe ne znaci i optimalno za mene, njega ili nju. Kod vecine proizvodjaca skija brojevi modela oznacavaju nivo znanja skijanja, sto indirektno ima veze sa tvrdocom skija. Dobar skijas ce skijati i po zaledjenoj stazi, a sa mekanom skijom je to prakticno neizvodivo.
    Radijus skija je individualna stvar. Mali radijus (ja koristim 12m) je dobar kod koristenja karving tehnike skijanja, gdje su skije ISKLJUCIVO na rubovima, i stabilne su u zavoju pri svim brzinama. Skijasi koji skijaju klasicno (sa bocnim otklizavanjem repova) imaju osjecaj da su takve skije “vrtljive” i nestabilne cak i pri malim brzinama. Za takvo ponasanje okrivljuju “kratkocu” skija, a ne nacin skijanja. Ko ne zeli promjene u nacinu skijanja treba da bira skije sa radijusom vecim od 16m.

    Iskra, C:9 je genijalna skija za nivo od prosjecnog to vrhunskog rekreativca. Bojim se samo da ti je duzina 170cm predugacka (osim ako imas vise od 70kg). Ja imam 95kg i istu duzinu skija, doduse model koji imam se i ne proizvodi u vecoj duzini.

  5. #15
    Member iskra avatar
    Datum registracije
    16.11.2004
    Lokacija
    serbia
    Poruke
    30

    Podrazumevano

    HVALA!!!Konacno znam sta da kupim!!!

  6. #16
    Member
    Datum registracije
    16.03.2005
    Poruke
    57

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od iskra

    Za C-9: Duzina(cm) Radius(m): 170 (15)
    Dimenzije: 105/64/97
    mislim da je ovo odlican odnos!!!! samo vidi duzinu jer mislim da je ovo preduga daska! ja sam visok 180 i imam skije od 168cm

  7. #17
    Member iskra avatar
    Datum registracije
    16.11.2004
    Lokacija
    serbia
    Poruke
    30

    Podrazumevano Expo zim 2

    Da li je neko cuo da ce biti expo zim 2 krajem decembra :?:

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •