Strana 19 od 20 PrvaPrva ... 917181920 PoslednjaPoslednja
Rezultati 181 do 190 od 199

Tema: Francuska/Italija 06/07

  1. #181
    Senior Member milos79 avatar
    Datum registracije
    07.12.2005
    Skije / Bord
    Salomon Eq.10 3V Race/Head Monster i.M72
    Poruke
    142

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    Milos79 nemogu da ti posaljem poruku na PP, napisi brzo svoje utiske iz VERBE.
    Kako je bilo (sto posto loshe ). Gdje skijas za katolicki uskrs, pretpostavljam da imas slobodno. Ja idem u Valtho, da neces i ti prema francuskoj?????
    Napisah za Verbier, a za katolicki idem kuci (u Srbiju) jer je i nas uskrs u isto vreme. Ovaj vikend idem u Portes du Soleil al na francusku stranu, znaci Avoriaz i Morzin. To ce mi nazalost verovatno biti i poslednje skijanje ove godine , osim ako ne odem i 1.4. ili ako se sneg ne zadrzi do 15. aprila.
    pp bi trebalo da radi, proverio sam i enable-ovan je, nemam pojma zasto nece
    Izmenio/la milos79; 15.03.2007 u 15:26.

  2. #182
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Head XRC 800i
    Godina
    55
    Poruke
    1.505

    Podrazumevano

    Putnicima za Meinier, zelim srecan put i dobro skijanje koga ce sigurno biti, na zalost nisu mi dali godisnji tako da ja otpadam ovog puta, ali bice dana za megdana

  3. #183
    God country family powder Bajastrasni avatar
    Datum registracije
    31.12.2006
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    65

    Unhappy

    Hocu i ja na skijanje....buuuuu..... smrc...... !!!

  4. #184
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Head XRC 800i
    Godina
    55
    Poruke
    1.505

    Podrazumevano

    Jos jednom srecan put i ocekujem neki izvestaj

  5. #185
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Head XRC 800i
    Godina
    55
    Poruke
    1.505

    Podrazumevano

    Evo i prvih izvestaja, putnika za Francusku. Usli smo u Hrvatsku, bus je fantastican i sve je OK za sada.

  6. #186
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Head XRC 800i
    Godina
    55
    Poruke
    1.505

    Podrazumevano

    Borisov izvestaj od juce// Juce je na vec postojecih metar snega palo jos oko 30 cm, a temperetura je konstantno u minusu, skijamo ubijamo se

  7. #187
    Junior Member MiKuLa avatar
    Datum registracije
    02.02.2007
    Lokacija
    Jahorina
    Skije / Bord
    Atomic Beta Ride 10.20
    Poruke
    21

    Podrazumevano Francuska: Tignes & Val d'Isere , 17-24 mart 2007

    Vrijeme: prvih dana suncano, uz novi snijeg u ponedeljak, cetvrtak i petak promjenjivo oblacno
    Smjestaj: Tignes 2100 metara nadmorske visine, apartman (krevet na sprat u hodniku, u boravku/kuhinjici krevet sa pomocnim krevetom)
    Cijena: 7 nocenja i skipas za cijeli region (Espace Killy) za 6 dana : 320€, parking 70€ po kolima za sedam dana. Nismo imali dodatnih troskova radi ciscenja, postaljina od kuce. Ali smo zato izgubili dva sata u ganjanju osoblja agencije. Radi toga sto svi masovno dolaze i odlaze subotom, guzve na putu u oba pravca, racunaj 1~2 sata extra.
    Preporucujem vise staze, preko 2800 metara nadmorske, temperature oko -20, uz hronicni nedostatak kiseonika, ali zato sa malo posjetilaca, kao i mnogobrojne off-piste, pogotovu nakon novog snijega.


  8. #188
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Ma Mikula, ti s Javorine-planine pa pravac u Espace Killy, ma bravo!!
    Fin izvjestaj baci josch kavih slicica.
    Izmenio/la Sapa; 28.03.2007 u 20:36.

  9. #189
    Member
    Datum registracije
    01.02.2006
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Flow Diskord
    Godina
    47
    Poruke
    39

    Podrazumevano Valmeinier, Francuska

    Prosto me cudi da jos niko od putnika iz Valmeinera nije napisao koji redak utisaka, pa rekoh
    da ispravimo tu nepravdu.

    Polazak autobusa je bio zakazan u petak u 20h sa parkinga Sava Centra. Posto je bilo dosta stvari,
    i neki su putnici stizali malo kasnije, konacno smo sa 40-ak minuta zakasnjenja uspeli da
    slozimo sve stvari i da krenemo.

    Fudeksov autobus, lep, cist, udoban i prostran - taman za duga putovanja kakvo je bilo pred nama.
    Nocno putovanje preko Srbije, Hrvatske i Slovenije prekidano je povremenim pish/push pauzama i
    carinskim kontrolama na granicama Srbije/Hrvatske, Hrvatske/Slovenije i Slovenije/Italije. Nije
    bilo gnjavaze i kontrole prtljaga, ali svaki put te granicne formalnosti potraju, tako da smo
    bili dosta spori.

    U ranijim popodnevnim satima stali smo u Italiji da se snabdemo u Carrefour supermarketu. Iako
    smo planirali da ostanemo sat vremena, i ovo je potrajalo preko dva sata. No, skoro nadomak cilja,
    i dobro snabdeveni raznim prehrambenim artiklima (a neki i novim cipelicama), nismo bili mrzovoljni
    zbog zadrzavanja.

    Dok se autobus penjao uz planinu, pomalo skepticno upucivali smo pogled oko
    sebe ne bismo li negde osim na vrhovima u daljini ugledali sneg u to doba godine. Nismo ga videli.
    U Valmeinier 1800, deo naselja na nadmorskoj-visini-koja-se-sama-kaze u kojem cemo biti smesteni,
    stigli smo oko 17h. Parking za vozila je ogroman. Zapravo, preciznije bi bilo opisati to kao vrlo,
    vrlo siroka ulica sa oznacenim parking mestima sa obe strane koja vijuga kroz naselje. Autobus
    se tu negde parkirao, povadili smo stvari, a predstavnici apartmana otisli su sa organizatorima
    da daju depozit, uzmu kljuceve i zavrse papirologiju, a ostali ostadosmo da se muvamo po ociscenom
    parkingu, pomalo mokrom od snega koji se istopio. Hmm.. - prodje mi opet kroz glavu - da nismo
    zaista ocekivali previse od odlaska na skijanje u drugoj polovini marta?

    Utom je vec nekako pao i mrak. Od nekud iz mraka pojavise se i nasi vrli kljucari i krenusmo da
    teglimo sve one kofere, skije i kesetine sa hranom prema apartmanima. Da je bar neko znao tacno gde
    su, i da su nas organizatori poveli najkracim putem to bi bila pesma. Ovako se pretvorilo u
    vucaranje stvari po polumraku nizbrdo putem, pa uz stepeniste, pa preko staze, pa ulicom do zgrade
    koja je zapravo bila 50m od autobusa. A onda nova pitalica, sta li otkljucava kljuc sa brojem 1301 ?
    Nema takvog broja na vratima. Zgrada nema 13 spratova, a na prvom spratu ne postoji apartman 301 vec
    su svi brojevi dvocifreni. Iz poverljivih izvora bliskih Vladi (Marku, Zoranu... saznasmo da su
    samo poslednje dve cifre (01) broj apartmana i posle jos malo lutanja katakombama (najmanji broj
    apartmana do kojeg se stize liftom je 11), nadjosmo i nas smestaj.

    Apartman za 6 osoba je blago receno mikroskopski da bi u njemu 6 osoba zivelo. Jedna soba velicine
    omanje ostave za metle, sa krevetima na sprat (metle su bile na drugom mestu), dnevna soba spojena
    sa kuhinjicom, i jedna spavaca soba sa prozorom sa kojeg puca predivan pogled na - dnevnu sobu
    Koliko Francuzi preteruju u oskudaciji sa prostorom, toliko idu i u
    drugu krajnjost pa apartman napune sa 67 casa! da ne bi slucajno gosti morali da piju konjak iz
    case za viski, belo vino iz casa za ledeni caj, ili pivo iz case za sok.. Ne mogu da kazem da sam
    nezadovoljan smestajem. Verovatno bih za 1000 eura vise za nedelju dana mogao da dobijem mnogo bolji
    dvokrevetni apartman, posto tolike pare svesno nisam imao nameru da potrosim, i ovo sto smo dobili u
    low budget varijanti bilo je zadovoljavajuce. Posto ionako veci deo dana nismo bili tu, sve je to
    ipak bilo dovoljno da prezivimo nedelju dana u slozi i blagostanju.

    Ski pass smo dobili zajedno sa kljucevima od sobe. Isti dovoljno pribliziti kapiji za ulazak na zicaru,
    (kao recimo na Kopaoniku) i moze se drzati u dzepu svo vreme, ali je u pitanju neka jevtina jednokratna
    varijanta (za razliku od recimo Kopaonika gde se ostavlja depozit koji vrate kad vratite karticu kako bi
    je oni ponovo upotrebili za nekog drugog gosta). Svaki ski pass ima serijski broj koji mozete da zapisete
    negde "na sigurno", i u slucaju da ga izgubite ili slicno, taj ce da poniste a vi cete uz malu nadoknadu
    da dobijete novi koji ima isti rok trajanja..

    Naoruzani ovom modernom tehnologijom izadjosmo u nedelju ujutro rano na stazu. Sto od bljestavila jutarnjeg
    sunca na savrseno sredjenim stazama, sto od blagog povetarca i niske temperature, a sto od srece, oci
    nam blago zasuzise kad smo se pogledali, te natakosmo "maskata na facata" i zakoracismo hrabro ka
    zicari. Bilo je jasno da je strah od nedostatka snega bio potpuno neopravdan.

    Posle par prevezenih metara po prvoj plavoj stazi zakljucih da ja sa svojim skromnim iskustvom zapravo
    ne umem da vozim po necem tako tvdom i glatkom. Avaj, kako se covek lako na dobro navikne, tako i ja posle
    par stotina metara i par zaokreta shvatih da dobro podmazano odlicno klizi po tvrdom i glatkom ;>
    (mislim, naravno, na bord i skije po snegu, ne znam sta je potencijalni citaoc drugo imao na umu)

    Nastavak sledi ...

  10. #190
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od JoeBananna Pogledati poruku
    Koliko Francuzi preteruju u oskudaciji sa prostorom.......
    Ne mogu da kazem da sam nezadovoljan smestajem. Verovatno bih za 1000 eura vise za nedelju dana mogao da dobijem mnogo bolji
    dvokrevetni apartman, .......low budget varijanti bilo je zadovoljavajuce. Nastavak sledi ...
    Za jedno € 250 vise, bi vec imo solidniji apartman, mada moram da priznam nekad je i to upitno u Francuskoj,......

    Detaljan izvjestan, samo nastavi......

    PS
    Zaboravih da pitam; jeste li skijali u Valthu???? Kako je bilo i gdje tacno, koje staze???
    Izmenio/la Sapa; 27.03.2007 u 10:20.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •