Strana 20 od 20 PrvaPrva ... 10181920
Rezultati 191 do 199 od 199

Tema: Francuska/Italija 06/07

  1. #191
    Senior Member
    Datum registracije
    24.11.2005
    Godina
    48
    Poruke
    153

    Podrazumevano

    Ma skijanje je bilo vrhunsko,mesto je kao stvoreno za bord, zadnjih dana nismo ni izlazili na stazu,vozili smo samo alternativu po nedirnutom snegu, našli smo neke fenomenalne puteve i mislim da bolje offove do sada nisam video. Malo mi je samo gorčina u ustima zbog povratka a posebno oko dešavanja na parkingu kod SC. Verujem da je to jedan od razloga što vlada muk. Biće vremena da se o svemu razmisli kao i o odgovornosti organizatora

  2. #192
    Member
    Datum registracije
    01.02.2006
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Flow Diskord
    Godina
    47
    Poruke
    39

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    Zaboravih da pitam; jeste li skijali u Valthu???? Kako je bilo i gdje tacno, koje staze???
    Nije se islo u Val Thorens. Za izlet se prijavilo tek nekoliko ljudi.
    Vecina je bila zadovoljna repertoarom staza koji su bili na raspolaganju u Valmeinieru, tj. nije bilo ni priblizno lose da bismo zeleli da ga promenimo
    na jedan dan.

    Sto bi rek'o Stekan: eng. If it ain't broken - don't fix it.

  3. #193
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od JoeBananna Pogledati poruku

    Sto bi rek'o Stekan: eng. If it ain't broken - don't fix it.
    predictive maintenance; s'o rekle bi kolege sa CNNena, kad se vec gadjamo poslovicama

  4. #194

    Podrazumevano

    Mislim da su Joe i Lord preneli prave utiske!
    A Joe je veoma skroman kad kaze da se malo teze snalazo po tvrdoj stazi - koliko se ja secam lepo smo mi vozili tih par dana
    Planina je super, sve je fenomenalno oznaceno, nije bilo guzve ni na stazi ni na zici, samo smo morali da cekamop par dana dok se nije razvedrilo da bi mogli da krenemo u offroad.

    A sto se povratka tice - totalna dezorganizacija!!!

    UA za agenciju!

  5. #195
    sta reci Bata Bane avatar
    Datum registracije
    12.01.2005
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Head XRC 800i
    Godina
    55
    Poruke
    1.505

    Podrazumevano

    Postavite neke slike da vidimo

  6. #196
    Senior Member milos79 avatar
    Datum registracije
    07.12.2005
    Skije / Bord
    Salomon Eq.10 3V Race/Head Monster i.M72
    Poruke
    142

    Podrazumevano

    Evo za Sapu kratak izvestaj iz Chamonix-a od juce. Skijao na severnoj strani doline - La Flegere i Le Brevent. Bilo je prilicno toplo, vec posle 11h raskvaseno ispod 2000m, ali zato snega koliko hoces i prilicno brz. Preko 2000m pravi raj. Crne staze uglavno u hupserima, ali zbog vremena i strane koja gleda na jug hupseri dovoljno mekani da se mogu seci skijama, prava uzivancija, samo trazi jake noge i dooosta kondicije.
    Vozio freeride sa Index-a i to desna strana, malo mekano, ali prava uzivancija i sa Col Cornu-a kroz mali prolaz medju stenama na sredini, e to je bilo ludilo. Videh sa zice da ljudi idu tu iako je gornji deo 40-45 stepeni, mozda i vise, medjutim zeznuo sam se pa otisao na levi deo, i tek kad sam prisao na ivicu skontah da tragovi iznad mene gore vode nazad na stazu, a da na dole vise nema tragova, nagib preko 45, jos sam malo bio dole istegao nogu prepodne, pa mi nije bilo svejedno. No kako je sneg bio mekan i u poprilicnim kolicinama, nije bilo bojazni od kacenja stena, te je na kraju ispalo ludilo. Inace to parce nije preterano dugacno svega 400-500m, ali je prava uzivancija.
    Inace sa Index-a ima par bas pogibeljnih ruta, ja sam odabrao blaze, ali su i one bile jako dobre. Ima i cuveni skok sa grebena (zvanog "sisa" ) od jedno 30-ak metara, mada nisam video ikog da je to probao. Inace posto su zatvorili bili gondolu sto vozi odozdo zbog vetra (koga je gore bilo manje nego u podnozju ), gore je bilo jako malo ljudi, sto je bila prava uzivancija.
    Sve u svemu, koliko je bilo dobro, iako sam mislio sam da mi ovo bude poslednji dan u sezoni, ako potraje sneg, eto mene nazad za prvi vikend posle uskrsa.

  7. #197
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od milos79 Pogledati poruku
    Inace to parce nije preterano dugacno svega 400-500m, ali je prava uzivancija.....
    Ima i cuveni skok sa grebena (zvanog "sisa" ) od jedno 30-ak metara, mada nisam video ikog da je to probao.......
    Sve u svemu, koliko je bilo dobro, iako sam mislio sam da mi ovo bude poslednji dan u sezoni, ako potraje sneg, eto mene nazad za prvi vikend posle uskrsa.
    Hmmm parce od "svega" 400-500 metara duzine, ku' ces vise za jendog peMzionera ko npr ja Valja takavu biser stazu odvest pola kilometra eheej.

    To je neka stvarno tvrda sisa od 30 metara....not realy sexy to me.

    Super Milose!!! Hvala ti za ove utiske, kontam da se i drugi interesuju za ove "zabachene choshkove" od Alpi....mene sto se tice; taj kraj mi je na listi priorteta da se posjeti...

    Ma krenulo je bi ce jos dobrog skijanja: eno gledam Powder Alert za sutra vazi i za juzni dio tvog Walis-a, Tessin i Zudbunden, bi ce ga od 10-35 cm, a onda u Fr. prije svega Haute Tarentaise i Haute Maurienne se ocekuje izmedju 25 i 50 cm......zbrisi sutra, preksutra s posla i eto te....
    Fin provod u Srb i pisemo se opet negdje
    Izmenio/la Sapa; 03.04.2007 u 21:48.

  8. #198
    Jupiii skijanjeeeeeeeeeee daxxii avatar
    Datum registracije
    10.12.2006
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    52
    Poruke
    36

    Wink zatvaranje sezone ;)

    bas bi bilo zanimljivo, a mozda korisno kada bi neko sada i za kraj sezone dao ukratko komentare/preporuke koje se odnose na ovde ponudjena putovanja ...

    Najvise me zanima odgovor na pitanje :

    1. Da li bi ponovo putovali u istom aranzmanu ?
    - Zasto DA ako je DA
    - Zasto NE ako je NE

    ukratko plizzzzzzzzzzz

    Hvalaaaaaaaaaa

  9. #199
    Senior Member
    Datum registracije
    24.11.2005
    Godina
    48
    Poruke
    153

    Podrazumevano

    Pa pravo da ti kažem bi, samo bih ovog puta krenuo kolima. Mi smo se i ove godine dvoumili pa smo se ipak odlučili da idemo busem. Generalno ako je po troje u kolima (znači opušteno) mislim da cifra ispada nešto malo veća. Što se tiče toga da li preko agencije ili solo ja sam za solo kombinaciju. Nas je bilo desetak i uz dobru organizaciju ( a pre svega blagovremenu)mogli smo isto i sami da organizujemo verovatno i za manji keš. Naravno lako je to reći pošto je činjenica da neki iz moje ekipe skoro do dana polaska nisu znali da li će dobiti vizu ili ne a o kombinacijama sa zdravstvenim knjižicama da i ne govorim. Kako god mesto je odlično i sigurno ću se tamo rado vraćati ali ovog puta kolima (jedan od razloga je i da obskrbim zalihama sira za godinu dana).
    Inače klopu u onom tržnom centru smo platili po 35 eurosa pri čemu smo kupovali samo perverzije. Onda skapiraš kolko nas kidaju ovde sa cenama hasa.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •