Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 24 od 24

Tema: Top 5 staza koje ste skijali

  1. #21
    ski još
    Datum registracije
    10.08.2006
    Lokacija
    Bgd
    Skije / Bord
    Atomic s9
    Godina
    63
    Poruke
    375

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od keca Pogledati poruku
    1. Cime de Caron - Val Thorens
    2. Marmolada, Dolomiti, Italija
    3. Genepy, Tignes i Valluga, St. Anton
    4. Kronplatz, crna ka Risconeu i Passo Tonale, ispod gondole
    5. Ceripasina , P. Sapka - ipak jedno svetsko, a nase
    Pošto Skiman izvuče ovu temu ponovo na svetlo dana, ova staza pod brojem 5 po pričama moga oca bila je popularna i kada nije bilo žičara na Popovoj Šapki, pre II svetskog rata. Peli su se gore do planinskog doma peške sa iznajmljenim magaretom. Sutradan nastavak penjanja do vrha Ceripašine, ali ovog puta sa skijama na ramenima i po dubokom snegu. Ceo dan penjanja za jedan spust. Naravno skije drvene, a vezovi za ono vreme.... ,a društvo veselo. Nešto kao danas onaj helio ski, samo nema helikoptera, već ima magarca. Podseti me ova staza Ceripašina i na neke moje ski početke. Dugo za nju nisam čuo.

    Razmišljam koji su mojih 5 favorita.

  2. #22
    Member PhilJack avatar
    Datum registracije
    08.06.2007
    Skije / Bord
    Atomic SL 11
    Godina
    42
    Poruke
    31

    Podrazumevano

    Podkoren - Kranska Gora (SLO)
    Priložene slike Priložene slike

  3. #23
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    58
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od PhilJack Pogledati poruku
    Podkoren - Kranska Gora (SLO)
    Da ne bude zabune: ženska tekma za svetski kup održava se svake godine u Mariboru pod nazivom Zlata lisica (Golden fox), a muška tekma se održava u Kranjskoj gori pod nazivom pokal Vitranc. Pošto ove godine tekme nije moglo biti u Mariboru (nije bilo dovoljno snega), selili su je u Krajnsko goro-zato i ova slika. (vlasnik ski centara Maribor i Krajnska Gora je isti=Športni center Maribor, tako da meni sezonska karta važi za oba ski centra)....NIje važno, ali obratite pažnju na naklone skijališta, pogotovo na sasvim gornjem delu iznad starta GS-a.....

  4. #24
    Member PhilJack avatar
    Datum registracije
    08.06.2007
    Skije / Bord
    Atomic SL 11
    Godina
    42
    Poruke
    31

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od skiman Pogledati poruku
    Da ne bude zabune: ženska tekma za svetski kup održava se svake godine u Mariboru pod nazivom Zlata lisica (Golden fox), a muška tekma se održava u Kranjskoj gori pod nazivom pokal Vitranc. Pošto ove godine tekme nije moglo biti u Mariboru (nije bilo dovoljno snega), selili su je u Krajnsko goro-zato i ova slika. (vlasnik ski centara Maribor i Krajnska Gora je isti=Športni center Maribor, tako da meni sezonska karta važi za oba ski centra)....NIje važno, ali obratite pažnju na naklone skijališta, pogotovo na sasvim gornjem delu iznad starta GS-a.....
    skiman@ Hvala na ispravci, ja sam video sliku i reko ti je to nisam obracao paznju na detalje na slici, mislio sam da je neko takmicenje u pitanju...

    Inaca staza je fenomenalna, ja sam imao prilike da je vozim jedan dan( 7 dana) posle svedskog kupa tada sam i shvatio sta znaci pista. Staza se nalazi na samo putu od Kranjske Gore do Travisio (I) i savetujem svakom da ukoliko prolazi tuda makar na jedan spust

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •