Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 29

Tema: Sezona 2023/2024 na Bjelašnici

  1. #11
    Super G hogar avatar
    Datum registracije
    26.12.2010
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    Head WC Rebels e-Speed Pro
    Godina
    51
    Poruke
    186

    Podrazumevano

    Ima na Bookingu dosta novih apartmana na samom skijalištu, cijene su otprilike 60-65 EUR pa na više po danu... Cijene stanova na dan u Istočnom Sarajevu (najbliži dio SA prema skijalištu, 22-23 km od Babinog Dola) su 50-60 KM ako ti više odgovara opcija sa vožnjom do skijališta.

  2. #12
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    Jugo je oduvao i Bijelasnicu...ostaje nada da zapada dovoljno snega za vikend...
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  3. #13
    Super G hogar avatar
    Datum registracije
    26.12.2010
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    Head WC Rebels e-Speed Pro
    Godina
    51
    Poruke
    186

    Podrazumevano

    Skijao sam 3 dana na Bjalašnici početkom sedmice, četvrtak je već jugo oduvao sve kako napisa hallo... U odnos na prošlu godinu napravili su fantastičnu stvar sa čišćenjem kamenja na stazama, snijega je bilo minimalno ali su staze koje su radile bile odlično pripremljene i nisam ni jednom naletio na kamen... Skijam na Bjelašnici od sredine osamdesetih, i uvijek je bio problem sa kamenjem, osim ako nije 50-60 cm snijega ili više (a i tada je bilo kritičnih mjesta gdje se oguli snijeg pa izviri kamen).

    Vidi se da je ozbiljna ekipa zadnjih godina preuzela upravljanje centrom, napravili su još dosta dobrih stvari sa novim liftovima, plus što je i pored povećanja cijena dnevnog ski pasa 50-60 % niža u odnosu na Jahorinu.

  4. #14
    Junior Member
    Datum registracije
    20.02.2022
    Godina
    45
    Poruke
    14

    Podrazumevano

    Kakvo je stanje staza sad poslije vikenda i snijega? Da li je većina staza u funkciji.

    Mislio sam se da zapucam gore sa porodicom sad u četvrtak, naravno ako ima snijega dovoljno.

  5. #15
    Super Member
    Datum registracije
    18.10.2014
    Poruke
    236

    Podrazumevano

    Malopre dosao odozgo, nije lose ali je ona kisa smakla dosta snega. Viri kamenje sa svih strana, radi 3 sa vrha sestoseda (hupsteri metar danas), 1 samo spoj sa cetvoroseda do 3 i sve staze oko BX, 5a ima kamenja za izvoz, 1a ima leda i kamenja.

    Da nije danas bio ovakav dan, ne bi vredelo dolaska. Ne znam sa koje bi strane meni je na 210 km pa i nije tesko pao izlet, svejedno bolje od budjavog Tornika sa pola staze za 3000 din

  6. #16
    Junior Member
    Datum registracije
    20.02.2022
    Godina
    45
    Poruke
    14

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od niipheus Pogledati poruku
    Malopre dosao odozgo, nije lose ali je ona kisa smakla dosta snega. Viri kamenje sa svih strana, radi 3 sa vrha sestoseda (hupsteri metar danas), 1 samo spoj sa cetvoroseda do 3 i sve staze oko BX, 5a ima kamenja za izvoz, 1a ima leda i kamenja.

    Da nije danas bio ovakav dan, ne bi vredelo dolaska. Ne znam sa koje bi strane meni je na 210 km pa i nije tesko pao izlet, svejedno bolje od budjavog Tornika sa pola staze za 3000 din
    Iz Podgorice smo mislili familijarno da zapucamo, slična mi je km ko do Kopa, ali gore smo bili, a na Bjelašnici nismo bili nikad a i mnogo je više budget friendly.

    Obzirom na opisano stanje, ne bih zbog takvih staza mlatili, pa možda neki drugi (produženi) vikend.

    Od Bjelasice u CG još uvijek nema ljeba, snijega ima ali nedovoljno, a nema ga u najavi pa me (nas) uhvatila nervoza. A šteta jer ima 45km povezanih staza ali su oko vještaka zakomplikovali sa projektima i tenderima.

    Prije dvije godine sam na ovaj datum imao skoro 20 skijaških dana, ove godine ni jedan. Bruka!

    Trebalo bi da sledeće godine bude u funkciji (Štedim) Hajla kod Rožaja, sad je tamo 70cm snijega, pa će nam to biti opcija makar za nas u CG.

    https://youtu.be/N-JGr4_UBcM?si=vVlQokAXsx6pzcjC

  7. #17
    Senior Member
    Datum registracije
    09.01.2006
    Lokacija
    Sarajevo, BiH
    Poruke
    119

    Podrazumevano

    Ja na tvom mjestu ne bih odustao, došao bi u četvrtak, jer će u utorak po prognozi pasti još otprilike 10 cm snijega, u međuvremenu će se ovaj dobro osušiti i ratracima će ga učvrstiti. S obzirom da je dosadašnja sezona zaista skoro pa katastrofalna, nemaš šta da čekaš, jer nekih većih padavina nema u najavama barem narednih 15 dana.

    Ja sam bio za vikend, u suboru je bio svjež snijeg, mekan, tokom dana i večeri se već stisnuo. Noćno u subotu je bilo izvanredno!

    S obzirom da na nekim dijelovima planine nema ni 15 cm snijega, sve u svemu još se i dobro skija

  8. #18
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Na zvanicnom sajtu vidim da rade samo BX1, BX2 i K1 kao i staze uz njih
    je li sajt dobro azuriran, odnosno to je pravo stanje
    nosi me put pa u petak bih se probao na Bjelasnici, ali ovo je premalo, osim turiranje do vrha
    neki info...

  9. #19
    Super G hogar avatar
    Datum registracije
    26.12.2010
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    Head WC Rebels e-Speed Pro
    Godina
    51
    Poruke
    186

    Podrazumevano

    Ono što vidiš na interaktivnoj mapi na sajtu takvo je i stanje na terenu... Koliko sam mogao vidjeti jako su ažurni po pitanju osvježavanja informacija o liftovima i stazama koji su u pogonu.
    Moguće je da su šestosjed i četvorosjed bili zatvoreni zbog vjetra danas, ne znam, možda inskk ima svježe informacije sa terena...

  10. #20
    Member
    Datum registracije
    06.03.2018
    Godina
    43
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    Na FB stranici ski centra je navedeno šta od instalacija radi. Koliko znam , problem je bio sa šestosjedom prošle subote, nakon toga je radio.
    Za petak bi trebalo biti OK skijanje, voditi računa da su vikendom katastrofalne gužve i bolje izbjegavati dok još nešto od staza ne puste a što nije izgledno za sada


Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •