Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 19

Tema: Pomoć oko izbora skija

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    29.08.2022
    Godina
    41
    Poruke
    9

    Podrazumevano Pomoć oko izbora skija

    Pozdrav ljudi, treba mi pomoc oko izbora skija.

    Smatram sebe naprednim pocetnikom ili eventualno neki početni intermediate. Imam 40 godina i zelim da svake godine napredujem ali i da uzivam. Lagodno se osecam na crvenim stazama, dok crne izbegavam u sirokom luku , vezbam carving gde imam dovoljno prostora i dužine, a da nije guzva. Nisam neki ljubitelj prebrze voznje, zelim da uzivam u celodnevnoj voznji.

    Vozio sam nekoliko različitih skija Fischer curv rc4, pa neki pro, Elan Amphibio sa duplim titanijumom, stokli (pojma nemam koji je model nisu imale nikakvu oznaku samo nekog jarca nacrtanog napred ). Evo mojih utisaka: ove fischer skije msm da nisu za nase uslove posle 11h i imao sam problema kada staze nisu bile savrsene, Amphibio ko tenk da vozim, najbolje sam se osecao na tom stokliju.

    Visok sam 185 i 85 kg imam, mnogo izbora ima i mnogo stvari o kojima treba voditi računa tako da mi je neophodna pomoć prilikom izbora ili barem da naucim nesto iz vasih komentara.

    Eto nakon nekih random reviwova i citanja cini mi se da bi neki Vokl deacon 80 (177cm) pruzio lagana skretanja a dovoljno stabilnosti i mogućnosti za napredak, druga opcija deacon 84 (172 cm) ali se bojim da bi mi bila preteska (pretvrda skija). Video sam da o obe skije imaju rocker na vrhu i zadnjem delu skija.

    Otvoren sam naravno za sve druge savete i modele..





  2. #2
    Member
    Datum registracije
    11.12.2020
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Head V-Shape V5
    Godina
    28
    Poruke
    92

    Podrazumevano

    Jedno pitanje samo, posto i ja planiram kupovinu skija, a vozio sam milion razlicitih modela iz rentala.

    Ako si visok 185, zar nemas osecaj da ti je 177, pa cak i 172 predugacka skija?

    Ja sam visok oko 184, i cak sam imao utisak da mi je 170 dugacka skija, dok sam sa 165 imao utisak da mi je idealna.


  3. #3
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    190cm/98kg skijam sa Rossignol ex 88 ti 187cm
    Prije ovih ista duzina Rossignol Soul 7
    E sad... kako je rocker dug camber je za stazu ok potpuno, kao slalom skija.
    Povreda koljena mi nije dozvolila da uzivam u skijanju ove sexone, ali sledece cu ih testirati do maximuma

  4. #4
    Junior Member
    Datum registracije
    29.08.2022
    Godina
    41
    Poruke
    9

    Podrazumevano

    Da, da, i meni je osecaj da je skija prevelika ali to povezujem sa time sto su to bile sve uglavnom slalomske skije. Kad skije imaju rocker krajeve, plus sto je ovo all mountain skija (malo sira na sredini) onda kao treba uzeti malo duzu.


  5. #5
    Junior Member
    Datum registracije
    29.08.2022
    Godina
    41
    Poruke
    9

    Podrazumevano

    AI daje ove preporuke za mene :
    Rossignol Experience 84 (175-180cm)
    Salomon QST 85 (175-180cm)
    Head V-Shape V4: (170-175cm)




  6. #6
    Junior Member
    Datum registracije
    29.08.2022
    Godina
    41
    Poruke
    9

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od FreeRider Pogledati poruku
    190cm/98kg skijam sa Rossignol ex 88 ti 187cm
    Prije ovih ista duzina Rossignol Soul 7
    E sad... kako je rocker dug camber je za stazu ok potpuno, kao slalom skija.
    Povreda koljena mi nije dozvolila da uzivam u skijanju ove sexone, ali sledece cu ih testirati do maximuma
    Hvala "freeRider", pogledacu, opet sada zavisi od skijasa ali ide li lagano u skretanja ili mora malo jace/agresivnije da se tera?

    Kako ide po uredjenim stazama s obzirom da je all mountain skija?


  7. #7
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    U vezi širine skije, interesantno je pogledati kakve modele amerikanci smatraju za skije za stazu, tj. "frontside" skije: https://realskiers.com/2023-gear-guide/
    A u vezi dužine, i dalje mislim da skiju pritišćemo težinom, a ne visinom. Na momente mi se čini da previše lagano upravljam sa svojim skijama dužine 182 i 191 cm (oba modela su sa 17m radijusom). Trenutno mi vaga pokazuje 102 kg.

  8. #8
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    U vezi širine skije, interesantno je pogledati kakve modele amerikanci smatraju za skije za stazu, tj. "frontside" skije: https://realskiers.com/2023-gear-guide/
    A u vezi dužine, i dalje mislim da skiju pritišćemo težinom, a ne visinom. Na momente mi se čini da previše lagano upravljam sa svojim skijama dužine 182 i 191 cm (oba modela su sa 17m radijusom). Trenutno mi vaga pokazuje 102 kg.
    Ciljaš na to da sve skije ispod 88 mm ispod cipele smatraju kao skije za uređenu stazu? Npr. Voelkl Deacon, 84 mm u sredini i 23 metra radijusa, u dužini do 182 cm. Za stazu. Ispod 76 mm skije kao i da ne postoje.

  9. #9
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    @plageton: pogodio si u metu sa radijusom. Ja ne volim da kupim ni freeride skiju od 110mm ispod cipele da je radijus 23 metra.

    I malo da sam na stazi skija mora da ima radijus manji od 18m, a ima iz svih kategorija skija sa manjim radijusom.... Razumem jedino ako neko baš jurca pa kupi SG / DH skije

  10. #10
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Ciljaš na to da sve skije ispod 88 mm ispod cipele smatraju kao skije za uređenu stazu? Npr. Voelkl Deacon, 84 mm u sredini i 23 metra radijusa, u dužini do 182 cm. Za stazu. Ispod 76 mm skije kao i da ne postoje.
    Imajući u vidu razliku u kvaliteti tj. suhoći američkog i evropskog snijega, jasno je da ameri preferiraju šire skije, jer su im staze generalno mekše od evropskih. Nisam bio, pa ne znam iz prve ruke, ali izgleda da kod njih rijetko kad ima zaleđenih staza. I staze su im vjerovatno u prosjeku šire, tako da su izignoriasli kod nas najpopularniju kategoriju skija: race slalom modele.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •